Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mennyire jellemző...

Szerintetek mennyire jellemző napjainkban a depresszió 16-18 éves lányoknál?

Figyelt kérdés

Most nem a feltünési viszketegségre és figyelem hiányra gondolok. Igazi depresszióra. Hogy az a lány nem fenyegetőzik öngyilkossággal, nem hangoztatja, hogy mennyi gondja van. Hanem magába fojtja és tényleg szeretne meghalni.

Szerintetek ez gyakori? Mondhatni "jellemző" ebben a korban?

Tudom, az önsajnáltatás sűrűn előfordul.

Komoly válaszokat szeretnék.



2015. febr. 14. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt még egy szakember is nehezen tudná meghatározni, hogy mi a sok és mi a kevés ( a kevés is sok szerintem). Mihez viszonyítva? Az is baj, hogy sok az önsajnáltató, mert az is azt jelenti, hogy annyi elégedetlen fiatal van. Ha minden flottul megy és jól érzed magad, akkor nem akarod sajnáltatni magad. Azokban a családokban, ahol a felnőttek nagy része mentális beteg, nekik nagy valószínűséggel ez utóduk is az lesz, benne van a génben, azt nem lehet kikerülni. Azok meg akik nem mentálisan betegek csak nyavalyognak, azoknak a szüleik is valószínűleg ilyen, vagy valaki felnőtt a családban, mert ezt látja átveszi, vagy mindent megoldanak helyette és amikor neki kéne valamit megoldania fogalma sincs mit csináljon és ezért válik nyavalygóssá. De részemről ezek csak elképzelések, nem vagyok szakember, csak láttam ezt, azt, abból következtetek. Azt meg senki nem tudja megmondani, hogy a mai 16-18 évesek mit, mennyire fojtanak el és ki mennyire depressziós valójában.
2015. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a tini világban elég gyakori
2015. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!