Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP és a Jobbik...

A Fidesz-KDNP és a Jobbik miért nem akarja az azonos neműek házasságát és gyerekvállalását?

Figyelt kérdés
Ha azt nézzük, engedélyezhetnénk a bér vagy dajka anyaságot és sperma donációt, így meleg és leszbikus pároknak is lehetne saját gyerekük és így megállítható lenne a népesség fogyás Magyarországon.

2015. márc. 9. 14:31
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
30%
9-es megválaszolta, elég ennyi. A hálószobában mindenki azt csinál amit akar, de a gyereknevelés túlmutat a hálószobán, társadalmi és szociológia vonatkozásai is vannak.
2015. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
37%

Hallottam erről históriákat egy óvónőtől, hogy mi történik akkor, ha meleg pár fogadja örökbe a gyerekeket (meg persze arról is, ha felelőtlen szülő fogadja őket örökbe).


Szerintem ezt nem akarjuk.

2015. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Szociológiát tanulok az ország második legnagyobb településén és a tanáraim elfogadják azt, hogy a homoszexuálisok is vállaljanak gyereket, őket is családnak tartják.
2015. márc. 9. 15:59
 14/44 anonim ***** válasza:
34%

egy kis homoszexuális propaganda a szép március napon... (max a természetellenes tanerő mondhatja:)

Ami természetellenes, az ne akarjuk már természetesnek nevezni, mert csak bajt hoz. A természet válaszol határozottan erre: nincs utód. Kész. Nincs alku.

A hálószobában meg továbbra is boldogok lehetnek, akik megegyeznek.

2015. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
78%

A megfelelő apa-anya modelleket a hagyományos családmodell sem igen tudja garantálni, felesleges ezzel érvelni. Különbség van a biológiai és a társadalmi nem között, azaz attól még mert valakinek farka van, nem biztos, hogy férfiként fog viselkedni. De ilyeneket igazából felesleges azoknak magyarázni akik szerint a szexuális devianciák vizuálisan terjednek, azaz ha megnézem a melegfelvonulást akkor én is meleg leszek.

Ettől függetlenül a kérdező érvelése is hagy kívánnivalót maga után. Nagyon alacsony a társadalmon belül a melegek aránya, még ha egytől-egyig 3+ gyereket nevelnének fel, akkor sem lenne jelentős változás.

A házasságban meg nem a neve lényeg, hanem a velejáró jogi következmények. Nem valami elvont érzelmi okból szeretnének a melegek házasodni, meg nem is azért, hogy a házasság "szentségét" (Biblia a válást sem engedi, akkor azt is tiltsuk be, hogy megvédjük a "szentséget"?) tönkretegyék. Hanem mondjuk ha az egyik kórházba kerül, akkor be tudjon hozzá menni, intézkedhessenek egymás nevében, meg ilyenek..

2015. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
27%

Valószínű, hogy a népességfogyás megállítható egy ilyen intézkedéssel. Végül is csak laza 30 ezer gyerekkel kell több évente, ami a jelenlegi normál születéseknek a HARMADA.

Amúgy meg az általad említett két párt azért nem támogatja, mert mindkettő konzervatív felfogású. Én nagyon határozottan ellenzem a felvetett dolgot, de - ha népszavazás lenne - teljes nyugodtsággal tájékozódnék az eredményeiről.

2015. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
38%

# 4

A társadalmi fejlődés nem azt jelenti hogy mindent engedélyezni meg legalizálni kell orrba szájba.

2015. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy a fenti válaszok nagy része is mutatja, ez az ország szellemileg még mindig a Balkán szintjén áll.
2015. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egy gyereknek nagyobb lelki megrázkódtatás az, ha pl. az apja eltöri a kezét vagy az anyja félre... és elhagyja őket. Inkább a meleg házaspárt választanám, mint az előbbit vagy az intézetet. Mert sajnos vannak ilyenek. De legjobban azt sajnálom, hogy egy ilyen kirekesztő, egymásnak rosszat akaró, gyűlölködő népnek a tagja vagyok. Nem csak ezen fórum alapján mondom, hanem bármelyikbe beleolvasva, legyen az a Port.hu, Index, akármi.
2015. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, nekem 15 éves koromban meghalt az apukám, most akkor vettek volna el anyámtól, hogy egy ideális heteroszexuális családba nevelkedjek? Vagy pedig anyámat összeházasították volna egy másik férfival, akarata ellenére?
2015. márc. 9. 17:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!