Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP és a Jobbik...

A Fidesz-KDNP és a Jobbik miért nem akarja az azonos neműek házasságát és gyerekvállalását?

Figyelt kérdés
Ha azt nézzük, engedélyezhetnénk a bér vagy dajka anyaságot és sperma donációt, így meleg és leszbikus pároknak is lehetne saját gyerekük és így megállítható lenne a népesség fogyás Magyarországon.

2015. márc. 9. 14:31
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
18%
Annak a gyereknek, akit homoszexuálisok nevelnek, rengeteg kihívása lenne a világban. Főleg, ha esetleg 2 férfi nevel 1 lányt. Annak a gyereknek annyi.
2015. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Nem gondoljátok, hogy majd ez megállítja a népességfogyást?


Persze balkánozni, meg "elmaradottazni" egyszerűbb, mintha ezzel jobban elfogadtatnátok a dolgot. :)

2015. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
30/32 MÁR Megint sztereotípiákban gondolkodsz :)....
2015. márc. 9. 19:15
 34/44 anonim ***** válasza:
17%

Ezzel a fejlettebb/nem fejlettebb dologgal most már nem kéne többet előhozakodni. A kérdező szociológus elvileg, gondolom ő is nagyon frankón meg tudja erősíteni, hogy a szakmában nem beszélnek olyanról, hogy fejlett és nem fejlett társadalom. Ha itt a többség elveti annak a gondolatát, hogy melegek gyereket nevelhessenek, akkor ez van. (Mellesleg alig pár országban engedik ezt, Európa más részein sem általános, szóval le lehetne erről akadni.)


Az meg milyen nem normális érvelési hiba, hogy akkor most egy gyereket egy agresszív hetero családba tegyük, vagy egy békés melegbe? Ez nem vagy-vagy kérdés. Olyan mintha azt kérdezném tőled, hogy melyik kezedet vágjam le.

2015. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=7ghwGOuuNy0 ez a film jó példa arra, hogy a meleg párok toleránsabbak a fogyatékos gyermekekkel is.
2015. márc. 9. 20:16
 36/44 anonim ***** válasza:
4%

"Tényleg nem értem, hogy miért akarják egyesek ezt lenyomni a torkunkon."

Megmondom: mert az elnyomatásból kijövők: bzik, cigányok, zsidók, sőt a nők is - kijőve az elnyomatásból rögtön uralkodóvá és ELNYOMÓVÁ is akarnak válni, ez törvény. Nem kellett volna soha bántani -senkit semmiért, akkor nem lenne ez, de ezt már nem lehet jóvá tenni. Nézd meg: rögtön a negatív példákat hozzák elő - és azt bizonygatják, ŐK BIZONY JOBBAK. Hát nem. Nem jobbak. És mivel én sem szeretnék bzi családban nevelkedni, mert az ember az emberré levést az embertől tanulja - és nem születik természetellenesnek, ez csak a homoszex.propaganda!- más gyermeknek sem kívánom. Minthogy alapvetően elvileg abortusz ellenes vagyok, de mivel én sem szeretnék olyan "anyához" születni,aki mindent megpróbál hogy eltegyen láb alól magzati korban - másnak sem kívánom.

Nem baj,ha elfogyunk, inkább fogyjunk, mint torzuljunk.fulladjunk a biomasszába bele.

2015. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
50%

# 35

Ez csak egy film ember...

Szóval ezzel azt akarod mondani a hetero párok nem toleránsak a fogyatékos gyerekekkel?

Mit akarsz bizonyítani?Aki nem támogatta a meleg házasságot az utána se fogja...rátesz még egy lapáttal egy meleg provokáció felvonulás is mert másra nem jó nem hogy az elfogadásra... vicc...

2015. márc. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
34%

" https://www.youtube.com/watch?v=7ghwGOuuNy0 ez a film jó példa arra, hogy a meleg párok toleránsabbak a fogyatékos gyermekekkel is."


A te érvelési hibád: [link] (imádom ezt az oldalt)


Ez meg a sokat emlegetett "gonosz hetero család alkoholista apával vagy aranyos meleg pár fogadjon örökbe inkább gyereket" érvelés hibája:


[link]

2015. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
74%
Igen a kérdező érvelésében van hiba, azt kellene hangsúlyozni, hogy a meleg párok ugyanolyan kompetenciákkal bírnak és képesek a gyereknevelésre, mint a heteró párok. DE az egyet nem értő válaszokban még érvek sincsenek, annyi sebből vérzik az egész bántani fogják a gyereket? Ha megtanítod a gyerekednek, hogy ne csúfolódjon, akkor nem fogják. Anya, apa szerep? Szerintem olyan van, hogy szülő szerep és férfi-női minták bemutatása. Miért ne lehetne női mintaképe egy lánynak, akit két férfi nevel? Hát csak van a családban egy épkézláb nő, akire fel lehet nézni. És akkor a biológiai-társadalmi nem kérdésébe bele sem mentünk.
2015. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűen megáll az eszem ezeken a válaszokon és azon is, hogy ez a magyar társadalom mennyire gyűlölködő.

Először is, leszbikus nő vagyok. A karrieremet illetően kimagaslóan sikeres, ami talán annak is a hozadéka egyrészt, hogy nekünk melegeknek mindig duplán kell bizonyítanunk, ha azt szeretnénk, hogy elfogadjonak bennünket, csupán azért, mert melegek vagyunk. A fontosabb része a dolognak viszont az, hogy mindig is tudatosan cselekedtem és terveztem a jövőm, pont azért, hogy később egy stabil környezetet tudjak teremteni a gyerekemnek és igen, lesz gyerekem, nem igazán érdekel, hogy erről ti, homofóbok és mindent gyűlölők mit gondoltok. Vegyük csak pontról pontra az itt lévő érveket:


1. A házasság csak nő és férfi között köttetik, a melegek tönkreteszik a házasság szentségét, stb.

Elsősorban, ha a Biblia szerint akarunk élni, akkor nem csak azokat a szabályokat tartjuk be, amik tetszenek. Pl. a Biblia tiltja a válást is tudtommal. Meg kellene érteni, hogy a vallás manapság már csak egy szimbolikus és értékteremtő ugyan, de nem ez határozza meg két ember kapcsolatát, hanem a törvények. A házasság egy jogi szerződés, ami két ember közt köttetik, ennyi. Ti hogy éreznétek magatokat, ha a párotok kórházba kerülne és nem tudnátok őket meglátogatni, mert nem engednének be hozzá? Hogy éreznétek magatokat, ha netán meghalna és már a szülei sem élnének, és nem engednék, hogy esetleg azonosítsd a holtestét, vagy elindítsd a temetés szervezését? Nem akarok senkit sem támadni, de ha két meleg össze házasodik, az általában az utolsó részletekig kivan tervezve és azért házasodnak össze, mert úgy érzik eljött az ideje és szeretik egymást, jól megvannak, kiismerték a másikat, stb., míg a heteró házasságok nagy része azért köttetik, mert véletlenül, felelőtlenségből becsúszott egy gyerek, vagy mert már eljött az ideje a házasságnak, már mindenki házas körülöttük és nekik is gyorsan meg kell esküdni. Rengeteg esetben nyilván jól is végződnek ezek a házasságok, de sajnos 70%-a nem és válás lesz a vége. És akkor ott az a gyermek, két civakodó szülő között tengődve. Ő nem tehet a szülei hülyeségéről. És hülyék, mert van hozzá joguk.


2. A homoszexualitás betegség.

Nem, nem az. Évek óta levették a betegségek listájáról és én önmagamon nem érzek semmi betegeset, ugyanúgy élek, mint a normális! heterók, tanulok, dolgozom, számlákat fizetek, képes vagyok ellátni saját magam és teljesen beszámítható ember vagyok. Annyi, hogy egy nőt szeretek és nem egy férfit.


3. A homoszexuálisok által nevelt gyereket megeszik reggelire a heterók gyerekei, mert nem normális.

Elsősorban a gyerekek minden hülyeséggel csúfolódnak. Amelyik gyerek bármivel is csúfolódik, valószínűleg frusztrált és ezt frusztrációt otthonról hozza. Aki otthon a gyereke előtt akárki ellen is kirekesztő parólákat zeng, annak a gyereke kirekesztő és csúfolódó lesz. Pontosan emlékszem a gyerekkoromból azokra a gyerekekre, akik csúfolódtak. Felnőttként láttam is, hogy miért. Alkoholista apuka, családon belüli erőszak, elvált szülők, valamelyik szülő elhagyta, stb. Némelyik kikupálódott felnőtt korára, de többen szintén sajnos alkoholistává váltak. Ezek a gyerekek mindenkit piszkálnak és bántalmaznak, mert őket is bántják, ezen kellene talán elgondolkozni.


4. Idegesítjük és le akarjuk nyomni a többségi társadalom torkán a homoszexualitást.

Nem, csak szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy létezünk és hogy rohadtul nem vagyunk egyenrangúak a heterókkal. Sokan azt gondoljátok, hogy többlet jogokat szeretnénk, de nem, kizárólag egyenjogúságot. Miért zavarja a heteró társadalmat, hogy a melegek egyenjogúak szeretnének lenni? Ebben az országban minden más kisebbség egyenjogú a többséggel, sőt a romák még többlet jogokat is kaptak, csak mi nem. Pedig mi magyarok vagyunk és nem, nem vagyok balliberális, neoliberális. Konzervatív beállítottságú vagyok, családcentrikus is. Nem értem, hogy miért érzik a heterók azt, hogy bárki is rájuk akarja erőszakolni a homoszexualitást. Ez lehetetlen küldetés. Elsősorban valaki vagy meleg, vagy nem, meleggé nem válik senki sem úgy, hogy lát két meleget és úgy sem lesz minden gyerek meleg, ha engedélyezik a gyerekvállalást.


5. A gyerekek nem látnak anya és apa mintát egy meleg kapcsolatban.

Igazán? A párommal három héten át vigyáztunk egy 7 éves kisfiúra, mert a szüleik, a barátaink, elutaztak. Annak a gyereknek pontosan megvan magyarázva, hogy a párom és én ugyanúgy szeretjük egymást, mint az apukája és az anyukája és teljesen megértette az egészet, egyáltalán nem volt neki ebben semmi furcsa. Na ennyit arról, hogy a gyerek hogyan lesz jó, vagy rosszindulatú. Neki teljesen normális volt az, hogy mi ketten szeretjük egymást és ezáltal ő is szeretve érezte magát. Van két meleg barátom, Dániában élnek, már 7 éve házasok és 2 kislányt és 2 kisfiút nevelnek. Sosem volt rossz élményük sem iskolában, sem oviban az miatt, hogy két férfi neveli őket. És nem is úgy néz ki, hogy a gyerekek melegek lesznek, de ezt még nem tudják biztosra. És ha melegek is lennének, akkor mi van? Ettől még normális tagjai lesznek a társadalomnak. A homoszexualitást nem lehet valakibe bele nevelni és nem terjed vizuálisan, ezt kellene már felfogni. A barátnőm is és én is teljesen normális heteró családban nőttünk fel, sőt a szüleim még homofóbok is voltak és mégis leszbikus vagyok. Nem láttam sehol sem leszbikusokat, melegeket egészen 18 éves koromig, pedig előtte már éreztem, csak próbáltam elnyomni. Ezt mivel tudjátok megmagyarázni? Az pedig, hogy nem sok helyen engedik a melegházasságot és örökbefogadást, nem igaz. Európa nagy része már engedélyezi, van, ahol már majdnem 15 éve él a dolog. És valahogy egyik ilyen országban sem látom azt, hogy a heteró házasságokra kihatással lenne, vagy hogy bárkit is annyira zavarna a melegek házassága, stb. Mindenki éli a saját életét és elfogadja a másikat, előítéletek nélkül.


6. Az elnyomottak elnyomóvá válnak és uralkodni akarnak a többségi társadalmon.

Hogy lehetne már a lakosság 10%-a, ha egyenjogú lesz a többséggel, elnyomó? Mivel nyomnánk el benneteket? Fegyvert fognánk rátok és azt mondanánk, hogy most el kell fogadni bennünket? Nem. Mi próbáljuk szépen, kimérten ezt az egészet felvázolni, csak az önmagában bizonytalan ember kételkedik és fél másoktól is. Féltek a változástól, a kicsit mástól, mint ti, ezért vagytok ilyen tüskések. Mindig az az ember az, aki fél, aki bizonytalanságban él, bármilyen téren. A zsidók és a cigányok alapból egyenjogúak, a cigányoknak többlet jogaik is vannak, amiket mi egyértelműen nem akarunk, világos? Mi egyenjogúságot szeretnénk. Ennyi.

2015. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!