Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon fellehet venni...

Magyarországon fellehet venni nemesi címet?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy régen nem lehetett felvenni.De, változott-e azóta valami?

Én eredetileg is nemesi származású vagyok, csak visszavenném azt a címet, ami amúgy is megilletne.



2015. márc. 15. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, egy félig legitim lovagrendünk van...
2015. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Nyugi, mai világban szimplán körberöhögnének miatta. Kivéve ha ismert vagy és kőgazdag. Ha egyszerű közemberként fel is tudnád venni, csak poén tárgyává válnál.
2015. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nemesi címet szeretnél használni, megteheted. Megkérheted az ismerőseidet, hogy hívjanak grófnak, az aláírásodban is ott lehet a grófi cím, senkit sem zavar. Viszont hivatalos okiraton nem lehet nemesi címed, tehát a neved attól még ugyanúgy Kis Pista marad, hogy te grófnak tartod magadat.
2015. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az 1947. évi IV. törvény kimondja a magyar nemesi és főnemesi rang (herceg, őrgróf, gróf, báró, nemes, primor, lófő), az örökös főispáni cím, valamint a kitüntetésként adományozott rangjelző címek és méltóságok (valóságos belső titkos tanácsos, titkos tanácsos, kormányfőtanácsos, kormánytanácsos stb.) megszűnését. A külföldi államfők által adományozott nemesi és főnemesi rangot jelző címek viselésére adott engedélyeket ugyancsak hatályon kívül helyezi.


Mindezen címek és a „vitéz” cím használatát a törvény kifejezetten meg is tiltja. Ugyancsak tilos a nemesi előnév, nemesi címer és jelvény vagy a nemesi nemzetségi származásra utaló kifejezés (de genere…) használata.


Megtiltja a törvény a két világháború közötti Magyarország társadalmában burjánzó főméltóságú, nagyméltóságú, kegyelmes, méltóságos, nagyságos, tekintetes, nemzetes stb. címzések használatát is (akár rangra, akár közszolgálati pozícióra utalva), de kiveszi ebből a körből a diplomáciai érintkezést és az egyházak belső használatú címzéseit."

2015. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Magyarország köztársaság. Az, hogy a te ük-ükapád kapott ilyen címet az akkori királytól, őszintén szólva senkit sem érdekel.
2015. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

"csak visszavenném azt a címet, ami amúgy is megilletne."

Akarod mondani megilleti ükükdédszépnagyapádat, aki 1000 éve jó családba született :D

2015. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

A vér nem válik vizzé! Ha az ükapját megillette, akkor őt is megilleti, még akkor is, ha Magyarországon hivatalosan nincs nemesség.


Nevetségesnek tartom az emberek szűk látását. Jó lenne belátni, hogy szinte az összes híres történelmi személyünk nemes volt, ezért maga a nemesség is több tiszteletet érdemelne.

2015. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
7: Ja, mivel akkoriban másnak ez nem adatott meg. Sajna, ma már kénytelenek lesznek saját jogon, érdemeik alapján híressé válni, ha akarnak... Köztársaságban semmi keresnivalója nincs nemesi előjogoknak, ezt érdemes leszögezni.
2015. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Azért nemes valaki mert oda született, közben lehet emberileg egy 0 is akár. Hát értelmes rendszer volt ez a nemesség.
2015. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is nemesi származású vagyok.

Én úgy látnám a demokratikus köztársasági értékek és a nemesi címek harmonizációit, hogy a nemesi címet lehessen használni névelőtagént, mint ahogy a doktori és egyéb tudományos címeket, de ne jelentsen előjogot, mint ahogy a doktori cím sem.

2018. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!