Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak az emberek,...

Miért csodálkoznak az emberek, amiért sok fiatal orvos külföldre megy dolgozni?

Figyelt kérdés

Külföldön legalább megbecsülik őket és nem szaros 150 ezerrel szúrják ki a szemüket, és nem kell 12+ órát dolgozniuk meg ingyen túlórázni.

Egyébként nem orvos vagyok, csak ilyen témában olvasgattam, és most szembesültem a valósággal...

Nektek mi a véleményetek?


2015. márc. 15. 14:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Értelmes ember nem csodálkozik ezen.
2015. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kérdező eddig hol éltél? :D Erről beszélnek már évek óta, hogy folyamatosan mennek külföldre a magyar orvosok.


Az meg valóban durva, hogy egyes multinál egy betanított munkás is többet keres egyes orvosoknál.


Szerintem minimum 200k-s kezdőfizetés kéne nekik addig, amíg bele nem jönnek, aztán egy év után +50k, aztán egy év múlva megint. Talán 400k-s fizetés mellett már nem mennének ki.


Egyébként ennek is az eredménye az lesz (pontosabban már az), hogy csak a szarabb orvosok maradnak itthon és egyre több lesz a műhiba per. Meg persze a halott ember.

2015. márc. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Annyira nem gáz már a helyzet, mint pár éve. Egy osztályos orvos ügyelettel együtt 200 fölött kap, és ha van egy kis üzleti érzéke, és tudja kamatoztatni a tudását egy magánpraxisban, ott további pénzeket tud keresni. Ez ugyan eltörül az angol fizetés mellett, de nem kell attól félni hogy éhenhalnak az orvosok, vagy nem tudnak egy autót, lakást venni.
2015. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem csak az orvosok mennek külföldre hanem mindenki mert itthon semmilyen munkát nem fizetnek meg rendesen. De az orvosok még jó helyzetben vannak mert általában nem csórók mennek orvosnak, ráadásul akinek nem elég a 150 az nyithat magán praxist. A probléma csak annyi hogy ott nem lehet eltussolni a műhibákat mint a kórházakban ahhoz meg nem füllik a foga a sok alulképzett ájvékolónak azért mennek inkább külföldre.
2015. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Nem csak az orvosok mennek külföldre hanem mindenki mert itthon semmilyen munkát nem fizetnek meg rendesen."


Így igaz.

2015. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
8%

Nem kell játszani a hülyét.

Az orvosoknak, ha havi 1 milliót adnál is, nyígnának.

2015. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
ajvékolnának akkor is,ja..
2015. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!