Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tagadjuk meg a a...

Miért nem tagadjuk meg a a többszörösen vissza fizetett kamatos kamattal terhelt államadósságot? Erre nem vállalkozik egy vezető réteg sem, pedig ez lenne a megoldás .

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 13:47
1 2 3 4
 31/37 Koplárovics Béci ***** válasza:

"25-ös : kiforgatod az írásomat ,a felsorolásban másokat is említettem többek között ."


A kérdésemre viszont nem válaszoltál, így továbbra is fennáll:

"Tehát végülis mit értesz a "tagadjuk meg a a többszörösen vissza fizetett kamatos kamattal terhelt államadósságot"

alatt? Hogyan érintene ez engem és a többi állampapír-befektetéssel rendelkezőt?"


Szóval hogyan gondolják a világhírű szakértőid, lehet a többi is (nem sokkal jobbak), vagy esetleg a saját szakértő szavaid is a válasz. Igazán érdekelne. Írhatnám azt is, hogy esetleg linkelhetnél néhány cikket a szakértőktől, de úgyis leszarnám.

2015. márc. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
31-es A válaszod egyértelmű , kizárólag a saját szemszögedből közelíted meg a kérdést és nem érdekel a másik álláspontja . Ezek után engem sem a tied . A te erőltetésed és "stílusod" harmat gyenge .
2015. márc. 27. 11:10
 33/37 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ennyi? Ennyi a nagy szakértelem? Ennyit tudsz egy gazdasági kérdésre válaszolni? Az érdekelne. Hátha meg tudsz győzni. gyerünk, hajrá.

Csak nem IUFS diplomád van? Ott meggyőzést, vagy ilyesmit nem tanítanak?

2015. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Itt nincsenek vélemények, vagy álláspontok. Kérdező azt mondja, hogy az államadósság etikailag és jogilag kifogásolható. Nincs igaza. De tegyük fel, hogy igaza van. A visszafizetésük megtagadása akkor is az ország összeomlásával járna. A foglalkoztatottak több, mint 20%-a a közszférában dolgozik. Még egy best case scenario esetén (mondjuk találunk hirtelen egy csomó olajat, vagy valami hasonló) is ezek az emberek évekig fizetés nélkül maradnának. Nem lenne egészségügy, nem lenne rendőrség, semmi. Plusz beléphetnénk az idióta államok klubjába Észak-Korea mellé.
2015. márc. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Utolsó : ez rémkép amit felvázoltál . Dél -Amerikában már fordult elő államcsőd , IMF-nek nem fizettek többet . Az hátrányos ha hitelekből él egy ország , nem lesz önálló . A folyamatokat lehet mesterségesen befolyásolni , a politikában nincs véletlen . A hitelfolyósítók nem jótékonysági intézmények .
2015. márc. 27. 18:13
 36/37 anonim ***** válasza:

27-es vagyok: nem értem, hogy hogyan jön az én válaszomhoz a virtuális tér...


A grafikon tények ábrázolása. Ezen nincs mit vitatkozni. Ha neked jobb táblázatosan nézni a tényeket, az egy dolog, de az emberek többsége a grafikont jobban megérti.

2015. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Köves Zoltán válasza:

Nincs közgazdasági oka.


Az ország elsődleeges egyenlege (bevételek - kiadások a kamatok nélkül) pozitív; így az ország nem szorul finanszírozásra. GDP arányosan kb. 1% pluszban van az egyenleg, erre rájön kb. GDP 3.5%-nyi kamat, így jön ki a -2.5%-os deficit.


Ha államcsődöt mond az ország pusztán annyi történik, hogy nem megy el a GDP3-4%-a külföldre kamatikiadásként.


A külkereskedelmi egyenleg (export-import) szintén többletben van, tehát szintén nem kell attól félni, hogy nem tudnánk kifizetni a gázszámlát.


Egyetlen kérdés, hogy az néhány küldölfi bank/alap, akiknél az államadósság nagy része van, valójában mekkora befolyással bír nemzetközi téren. Mennyire tudná megnehezíteni az ország helyzetét. Részletek: https://www.youtube.com/watch?v=0oiPXf2qRNo .

2015. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!