Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Numerus Clausus...

Szerintetek a Numerus Clausus antiszemita indíttatásból született törvény volt, vagy nem? Manapság elfogadható lenne hasonló felsőoktatási kvóta bevezetése?

Figyelt kérdés

Az 1920-as években Magyarország legjelentősebb kisebbsége a zsidóság volt, az ország kb. 10%-a volt zsidó. A felsőoktatásban viszont a hallgatók több, mint 50%-a zsidó volt.


A Numerus Clausus azt akarta elérni, hogy a felsőoktatásbeli etnikai arány is megegyezzen az országos etnikai aránnyal, azaz a hallgatók 10%-a legyen csak zsidó, több esélyt adva a magyar hallgatóknak.


Szerintetek ez antiszemita törvény volt, vagy nem? Manapság ha bevezetnének valami hasonlót, elfogadható lenne?



2015. ápr. 3. 15:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem egész egyszerűen nem kellne zsidókat megtűrni az országban és akkor nem lenne ilyen probléma.
2015. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
A politikai életből és a TV ,rádió,ujságíróknál kellene csökkenteni a vagy kiebudrudalni a zsidót
2015. ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%
Ma is van ugyanez érvényben pl. Egyesült Államokban, azzal a differenciával, hogy ugyanez a munkahelyekre is vonatkozik. Úgy hívják, hogy az 1964-es Civil Rights Act, és az emberi jogok tiszteletének egyik mérföldkövének tekintik.
2015. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

Az volt.

Hogy lenne elfogadható?! Nehogy már a származás/vallás döntsön, hogy valaki bekerül-e egyetemre. Mindenki egyenlő esélyekkel induljon!

2015. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

Csak jelzem, mivel többen félreértették, hogy a Numerus Clausus a _maximális_ arányt határozta meg. (Nem minimumot, és nem pontos arányt.)


.......


"De természetesen mindenkiantiszemita aki nem részesíti jogtalan előnyben a zsidókat."


Nézz utána a fogalmaknak a h.lyeségek irkálása helyett. Pl. a Wikin.


"Az embereket MINDENKOR faji származásuk szerint kell rangsorolni."


Ja, hogyne. És mit szólnál, ha mondjuk az amcsik állítanák fel a rangsort? Vagy az angolok. Vagy a franciák. Vagy az olaszok. Vagy a busmannok. Tetszene? :D


"Magyarországon (gyöngébbek kedvéért: magyar emberek földjén) miért lenne egy zsidónak ugyanannyi joga mint egy magyar embernek?"


Meglepetés: azért, mert nem a származás számít, hanem az állampolgárság. Egy magyar származású magyar állampolgárnak ugyanannyi joga van, mint egy zsidó (vagy sváb, vagy ruszin stb.) származású magyar állampolgárnak.

Egyébként meg légy szíves bebizonyítani, hogy a te őseid között soha nem volt semmiféle más nemzetiségű, csak magyar.


@ 11.:


Olvasni nem tudsz rendesen, vagy töriből voltál felmentve?

Segítek: most NINCS ilyen "probléma".

És te vajon "egész egyszerűen" be tudod bizonyítani, hogy soha nem voltak zsidók a felmenőid között?

2015. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a sületlenséget írod: "

Meglepetés: azért, mert nem a származás számít, hanem az állampolgárság"

ezek szerint Fekete Pákó is magyar nemzeti érzelmű ember.A én őseim németek és még II.Lajos idején telepítették őket a Felvidékre.Az évszázadok során asszimilálódtak és magyar érzelmű emberek lettek akik harcoltak a hazáért ha kellett. német mindig is dolgos rendszerető és pontos ember volt és ezeket a jó tulajdonságait a Magyarország vette hasznát.Ellentétben más jött-ment népekkel akik több kárt okoztak és okoznak még most is.At hiszem tudjátok kikre gondolok.Persze,hogy a pirézekre és az buckalakókra.Pedig ezek a kártevők is magyar igazolvánnyal rendelkeznek.Na akkor ki az igaz magyar?Az aki becsülettel dolgozik és neveli a gyerekeit vagy a nemzet vérszívói???

2015. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A magyar az, aki magyarul beszél és magyarnak vallja magát, ha Fekete Pákó annak érzi magát,, betartja a szokásainkat, törvényeinket, én boldogan befogadom a magyarságba!
2015. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%

@ 16.:


1. Úgy látom, gondjaid vannak a szövegértő olvasással. Segítek: nézz utána a "kontextus" szónak. A mondat, amit idéztél tőlem, _egy kérdésre_ volt válasz; olvasd vissza.

2. EGYÁLTALÁN nem beszéltem "nemzeti érzelemről", sem "igaz magyarokról". Ne keverj.

3. A fogalmazást gyakorolhatnád kicsit.

4. A helyesírást szintén, különösen a vesszőhasználatot. Ha annyira nagyon "igaz magyarnak" érzed magad, akkor ez a minimális tisztelet az anyanyelved iránt.

5. El kellene felejteni már ezeket a nemzeti/nemzetiségi sztereotípiákat. Nincs olyan, hogy "a német mindig is dolgos, rendszerető és pontos ember volt"; mint ahogyan az sem igaz, hogy az olasz pasik mind jó szeretők, a franciák meg mind csapodárok stb. Kizárólag az EGYES személyekről, emberekről van értelme beszélni.

2015. ápr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

18-as ! már hozzászoktam ahhoz,hogy ha mást nem tud felhozni a válaszoló,akkor beleköt a vesszőhasználatba.

Ettől függetlenül nézz meg egy zömében svábok lakta települést és egy olyat ahol cigányok vannak többségben. Hamar rádöbbennél arra,hogy a két nemzetiség közül melyik a kulturáltabb,rendszeretőbb,és dolgosabb..Itt bukik meg a te "egyed" elméleted. Na .tessék! Lehet stilisztikailag elemezni azt a mit írtam :)

2015. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"ha mást nem tud felhozni a válaszoló,akkor beleköt a vesszőhasználatba"


A vesszőhasználaton kívül 4 (azaz négy) dolgot hoztam fel, de ne is törődj vele. (Ja, bocs, nem is törődtél, úgyhogy mindegy. :P)


"nézz meg egy zömében svábok lakta települést és egy olyat ahol cigányok vannak többségben. Hamar rádöbbennél arra,hogy a két nemzetiség közül melyik a kulturáltabb,rendszeretőbb,és dolgosabb.. Itt bukik meg a te "egyed" elméleted."


Láttam már mindkettőt, köszi. De ettől még az "egyed elmélet" nem bukik meg. Pont az a lényeg, hogy lehet, hogy egy-egy tulajdonság igaz egy adott csoport kisebb-nagyobb hányadára, de BIZTOSAN nem az összes egyedére.

(Megjegyzem, ha én írtam volna, hogy hasonlítsunk össze egy zömében svábok lakta települést - esetleg pl. egy ausztriai vagy németországi települést - egy olyannal, ahol "magyarok" vannak többségben - esetleg egy magyar falut - , biztos az lenne a reakció, hogy "hungarofób" vagyok, és/vagy nem is magyar stb.)


"Lehet stilisztikailag elemezni azt a mit írtam :)"


Kösz, de most se kedvem, se időm ilyesmire.

De az vicces, hogy épp pár perce olvastam a kuruttyinfó felhívásait a magyar nyelv ápolására és a helyesírásra; kétszer is megemlítették benne a nagybetűvel kezdett "magyar" szót mint helytelent. :D

2015. ápr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!