Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Numerus Clausus...

Szerintetek a Numerus Clausus antiszemita indíttatásból született törvény volt, vagy nem? Manapság elfogadható lenne hasonló felsőoktatási kvóta bevezetése?

Figyelt kérdés

Az 1920-as években Magyarország legjelentősebb kisebbsége a zsidóság volt, az ország kb. 10%-a volt zsidó. A felsőoktatásban viszont a hallgatók több, mint 50%-a zsidó volt.


A Numerus Clausus azt akarta elérni, hogy a felsőoktatásbeli etnikai arány is megegyezzen az országos etnikai aránnyal, azaz a hallgatók 10%-a legyen csak zsidó, több esélyt adva a magyar hallgatóknak.


Szerintetek ez antiszemita törvény volt, vagy nem? Manapság ha bevezetnének valami hasonlót, elfogadható lenne?



2015. ápr. 3. 15:44
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
46%

(Megjegyzem, ha én írtam volna, hogy hasonlítsunk össze egy zömében svábok lakta települést - esetleg pl. egy ausztriai vagy németországi települést - egy olyannal, ahol "magyarok" vannak többségben - esetleg egy magyar falut - , biztos az lenne a reakció, hogy "hungarofób" vagyok, és/vagy nem is magyar stb.)

Te kis lélekbúv

2015. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

(Megjegyzem, ha én írtam volna, hogy hasonlítsunk össze egy zömében svábok lakta települést - esetleg pl. egy ausztriai vagy németországi települést - egy olyannal, ahol "magyarok" vannak többségben - esetleg egy magyar falut - , biztos az lenne a reakció, hogy "hungarofób" vagyok, és/vagy nem is magyar stb.)


Te kis lélekbúvár! Már azt is jobban tudod,hogyan reagálnák arra mit irsz. Igy a legjobb! Irj bármit és adj rá választ magadnak

2015. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Óhh, megint sikerült megragadnod a "lényeget"... :D


Megj.: Megint az a jó édes anyanyelvünk: reagálNÉK, nem -nák. A nákozás az egyik legdurvább nyelvi hiba a suksükölés mellett. Próbálj meg leszokni róla, egy kis odafigyeléssel és gyakorlással menni fog. :)

2015. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!