Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli, de még a...

A határon túli, de még a történelmi határon belüli magyarok mennyire szimpatizálnak a Jobbikkal?

Figyelt kérdés
Az, hogy például elénekelték a Székely Himnuszt, fontosnak tartják a határon túli magyarok sorsát, és majdhogynem egy egész identitást erre építeni mennyire szimpatikus a határon túli, de még történelmi határon belüli magyaroknak?

2015. ápr. 17. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
ők mind a Fideszre szavaznak, mert pénzelik őket Mo-ról.. Ezt nem túlzásból mondom, román ismerősöm kap támogatást Mo-ról is, meg Romániától is, miközben Romániában költi el a pénzét, és oda is adózik, de mi támogatjuk a mi adónkból, hogy a Fideszre szavazzanak -.-
2015. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

"ők mind a Fideszre szavaznak, mert pénzelik őket Mo-ról.. "


Inkább azért szavaztak a Fideszre, mert ők voltak az első kormánypárt '45 óta, akik valamilyen szinten emberszámba veszik őket, például...


"Ezt nem túlzásból mondom, román ismerősöm"


PÉLDÁUL nem románozzák le a Romániában élő magyarokat! Hogy a büdös fenébe nem lehetett ezt még felfogni? Ha én kiköltözök Olaszországba, akkor olasz leszek? Nem. Akkor a Romániában élő magyar miért román?


"kap támogatást Mo-ról is, meg Romániától is, miközben Romániában költi el a pénzét, és oda is adózik, de mi támogatjuk a mi adónkból, hogy a Fideszre szavazzanak -.-"


Kap a büdös lóf..szt nem támogatást. Az ilyen primitív f..szok kihozzák belőlem az állatot komolyan mondom.

2015. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

"Ha én kiköltözök Olaszországba, akkor olasz leszek? Nem. Akkor a Romániában élő magyar miért román? "


Azért ez igen hülye példa. A romániában élő magyaroknak már a nagyszülei is romániában születtek és ők maguk is román állampolgárok. Ez egyáltalán nem ugyan az a dolog mint kiköltözni Olaszországba.


(nem azt mondom hogy románozzuk le őket de ezzel most mellélőttél)

2015. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

"Azért ez igen hülye példa. A romániában élő magyaroknak már a nagyszülei is romániában születtek és ők maguk is román állampolgárok. Ez egyáltalán nem ugyan az a dolog mint kiköltözni Olaszországba."


Nem hát. Mert ha én kiköltözöm Olaszországba, akkor azt én akartam, az volt a szándékom, hogy oda menjek mondjuk dolgozni. Az én döntésem.


Míg pl. egy csíkszeredai székely soha nem akart Romániába költözni, meghúzták a határt a feje felett, még a dédapja korában.


Úgyhogy a példa nagyon is jó, mert se az olaszországi munkavállaló nem válik olasszá - még ha akarna sem egykönnyen, még ha olasz állampolgárrá válik is idő kell hozzá, hát még a székely, akinek esze ágában nem volt románná válnia. És még őt románozzák le.

2015. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

"Azért ez igen hülye példa. A romániában élő magyaroknak már a nagyszülei is romániában születtek és ők maguk is román állampolgárok. Ez egyáltalán nem ugyan az a dolog mint kiköltözni Olaszországba. "


Annak a Romániában élő magyarnak nagy valószínűséggel az ősei több száz évre visszamenőleg is magyarok voltak. Na akkor mégsem hülye példa?

2015. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
De, még mindig baromság. Te azt mondod hogy Romániában születni az ugyan az mint kimenni Olaszországba dolgozni. Baromira nem ugyan az. Az ott születő emberek magyar felmenőkkkel rendelkeznek de Romániában születtek, ott élnek és román állampolgárok. Nem tudom hogy mi nem egyértelmű ezen.
2015. ápr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

"De, még mindig baromság. Te azt mondod hogy Romániában születni az ugyan az mint kimenni Olaszországba dolgozni. Baromira nem ugyan az. Az ott születő emberek magyar felmenőkkkel rendelkeznek de Romániában születtek, ott élnek és román állampolgárok. Nem tudom hogy mi nem egyértelmű ezen."


Oké. Kimegy anyám születésem előtt 2 nappal Oroszországba. Megszületek ott, a büdös életbe nem tanulok meg oroszul, mert magyarok közt nevelkedek, viszont orosz állampolgári papírjaim vannak. Akkor én most orosz vagyok? Ne legyél már gyökér ennyire légy szíves.

2015. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

# 7


Most tettethetjük a hülyét és mondhatjuk azt hogy a határon túl élő magyar származású emberek 100%-osan magyarok, de nem azok.. Lassan 100 éve nem Magyarország erdély, a ma ott élőknek már a nagyszülei is román állampolárok voltak, román papírjaik vannak, román iskolákba jártak. Persze, őrzik a hagyományt és magyar az anyanyelvük, de csak saját magát csapja be aki szerint ez ugyan az mint Magyarországon születni és élni.

2015. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

"Most tettethetjük a hülyét és mondhatjuk azt hogy a határon túl élő magyar származású emberek 100%-osan magyarok, de nem azok.."


Na, és ugyan miért nem? Ki mondhatja meg más helyett, mi is az ő identitása? Akkor egy baszk vagy egy kurd sehol a világon nem lehet 100 % - ban baszk vagy kurd, mert ilyen országok sehol sincsenek.


"Lassan 100 éve nem Magyarország erdély, a ma ott élőknek már a nagyszülei is román állampolárok voltak, román papírjaik vannak, román iskolákba jártak."


Nem mindenki járt román iskolába és magam ismertem olyanokat akik annyit nem tudtak románul mint én a született budapesti. Ismerek olyat személyesen aki 600 évre visszavezeti neked a magyar eredetét ott, Székelyföldön. Ő bizony 100 % - ig magyar és goromba lenne, ha mást próbálnál neki bemagyarázni. Lehet, hogy inkább magyar mint te.


"Persze, őrzik a hagyományt és magyar az anyanyelvük, de csak saját magát csapja be aki szerint ez ugyan az mint Magyarországon születni és élni."


Nem ugyanaz. Sokkal nehezebb annál, csak hozzászoktunk ahhoz, hogy jogok mindig csak másnak járnak és nem a magyaroknak. Egy katalán persze igényt tarthat jogokra, de az erdélyi magyar az más. Amikor magyarokról van szó, az mindig más.

2015. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Most tettethetjük a hülyét és mondhatjuk azt hogy a határon túl élő magyar származású emberek 100%-osan magyarok, de nem azok.. Lassan 100 éve nem Magyarország erdély, a ma ott élőknek már a nagyszülei is román állampolárok voltak, román papírjaik vannak, román iskolákba jártak. Persze, őrzik a hagyományt és magyar az anyanyelvük, de csak saját magát csapja be aki szerint ez ugyan az mint Magyarországon születni és élni."


Te még mindig ge..cire nem érted azt, hogy a nemzetiséget nem a papírok határozzák meg? Akkor ennyi erővel nincsenek is magyarok, a törökök is itt ültek a nyakunkon 150 évig, a németek meg tovább, akkor mi törökök meg németek vagyunk, nem? A nemzetiséget a nyelv, a kultúra és a történelmi tudat határozza meg. Az állampolgárság pedig egy jogi dolog.


De a te gondolatmenetedet követve nincs egyetlen egy nemzet sem a Földön, mert garantálom, hogy nem fogsz egyetlen embert sem találni, akinek akármeddig vezeted vissza a családfáját, mindig csak írek/skótok/spanyolok/stb voltak benne.

2015. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!