Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kulfold VS Magyarorszag?...

Kulfold VS Magyarorszag? (elelmiszer arak)

Figyelt kérdés

Tesco itthon 1kg csirkemell file 1599 ft:


[link]


Tesco anglia 1kg csirkemell file 3,85 font (1630 Ft):


[link]



Szinte egy arban vannak! Csak mert nagyon sokat hallottam amikor osszehasonlitjak a kulfoldi fizetest a magyarral sokan mondjak hogy kulfoldon szinte minden dragabb, tessek, a "minden" azert nem mindenre igaz, az elelmiszerek nagytobbsege egy arban van.


2015. ápr. 25. 21:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor kinn voltunk németben,a sört marha olcsón vettük,meg a többi kaja majdnem egy árban van.Volt hogy a nagyon nagy joghurt kinn olcsóbb volt mint itthon.
2015. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%

Én kamionos vagyok, tudom mi, mennyi. A német Aldiban sok minden olcsóbb mint az otthoniban.


Hat évig svéd cégnek melóztam, a kikötőben megvettük az 5.9 % - os sört, 24 x 0.5 L, 9.5 euróért. Itthon ennyiért nem kapsz sört, még rossz "lebutított" vizeset sem.


Valóban, sok alapélelmiszer olcsóbb kint.


Kicsit más, de alkalmas arra, hogy a kiadások - fizetéseket összehasonlítsuk: a múltkor lefényképeztek labancéknál, nem volt nagy sebességtúllépés, de ami történ, megtörtént: a büntetés 35 euró. Ezt hasonlítsd egy osztrák fizetéshez.

2015. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
19%

Megvolt a mai magyargyűlölő kérdés.

Köszönjük szépen, libsikém!


Oszt ebbe mi?


Az hogy kiba*ott drága itthon minden? Vagyis inkább nem drága, csak mocsok kevés s fizetés.

2015. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
25%

Élelmiszer árak között valóban nincsen jelentős különbség! Viszont nem csak enni kell, hanem lakni valahol, szolgáltatást igénybe venni. Lehet hogy a csirkemell közel azonos, viszont a lakhatás, szolgáltatások mind-mind jóval drágábbak.


Budapest albérlet: 1,5 szoba, cca. 40 m2: 70.000 Ft/hó

London, ugyanezen paraméterek: cca. 1100 font/hó!


Az élelmiszerek ára csak egy dolog, a legkevesebb. A különbség nem itt tapasztalható.

2015. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
70%

"Megvolt a mai magyargyűlölő kérdés.

Köszönjük szépen, libsikém!"

Megvolt a mai ostoba közbeszólás. Gratulálok divat hungarista focistám/tizenévesem!

Aki volt kinn és nem vak, az valóban láthatja, hogy kinn sok minden még olcsóbb is, miközben a fizetés legalább a duplája.

2015. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Ezt meg is fordithatjuk, Bp-en van egy hazad, ha eladod kapsz erte 15milliot, ugyanazert a lakast angliaban ha eladod kapsz erte 200 milliot.
2015. ápr. 25. 21:59
 7/36 anonim ***** válasza:
4%
Lehet h tudsz egykét terméket mondani ami ugyanabban az árban van, de az élet, sokkal de sokkal drágább. Az autó havi kötelezője több, mint itthon az éves. Nem csak sör létezik meg csirkemell.
2015. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
40%

Speciel Nemetorszagban jelentosen dragabbak az elelmiszerek, hus, zoldseg/gyumolcs, pekaru.


A sor lehet hogy olcsobb, azt nem tudom.


Angliat meg nem ismerem, de csodalkoznek ha ott ugyanannyi lenne mint Magyarorszagon.

2015. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
29%

"Ezt meg is fordithatjuk, Bp-en van egy hazad, ha eladod kapsz erte 15milliot, ugyanazert a lakast angliaban ha eladod kapsz erte 200 milliot."


Mar csak azt kene kitalalni, hogy vidd el a budapesti hazadat Angliaba.

2015. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Ertem en, de az erem masik oldalat szerettem volna bemutatni :)

Nem csak az alberlo van, hanem a foberlo is. Pesten pl. a foberlo megkeresi azt a 70ezer Ft-ot, amiert kiadja a 40nm-es lakasat, de ugyanakkor egy londoni foberlo megkeresi vele azt az 1100 fontot.

2015. ápr. 25. 22:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!