Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kulfold VS Magyarorszag?...

Kulfold VS Magyarorszag? (elelmiszer arak)

Figyelt kérdés

Tesco itthon 1kg csirkemell file 1599 ft:


[link]


Tesco anglia 1kg csirkemell file 3,85 font (1630 Ft):


[link]



Szinte egy arban vannak! Csak mert nagyon sokat hallottam amikor osszehasonlitjak a kulfoldi fizetest a magyarral sokan mondjak hogy kulfoldon szinte minden dragabb, tessek, a "minden" azert nem mindenre igaz, az elelmiszerek nagytobbsege egy arban van.


2015. ápr. 25. 21:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
9%
Emberek, most komolyan azon vitáztok, hogy nyugaton jobb-e az életszínvonal, mint Magyarországon? Azt esetleg nem akarjátok bebizonyítani, hogy a Föld lapos?
2015. ápr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilvan ha keresel netto 2000 eurot, abbol mar nagyobb a jatekter, de hidd el nekem az nem a mekiben mosogatok kategoriaja, mernoki poziciok is vannak akik ennyit keresnek aztan azokat elvileg jol fizetik..."


Hidd el nekem tudok olyan munkát Ausztriában, osztrák cégnél, osztrák bejelentéssel ahova nem kérnek sem nyelvtudást sem végzettséget ( húsipari kiegészítő szalagmunka) és fizet havi 1100-1300 eurot ( műszaktól függően ). Kiviszed a csajod, elmegy a mekibe és már ketten kerestek 2000 euro fölött. Abból para kifizetni azt a 800 eurot lakásra?

És akkor legyünk őszinték még csak a képzettséget nem igénylő munkáknál tartunk.

Itthon két képzetlen fiatal összeáll, keresnek melót Budapesten,ha szerencséjük van összejön nekik nettó 150 -170 000/hó. Nekem az előző pesti albérletem rezsivel 106 000/hó volt.

Ha két képzettség nélküli fiatallal számolunk miből élnek meg jobban? A maradék 60 000-ből Budapesten vagy 1200 euroból Ausztriában?


Ha már valaki beszél középszinten németül és van egy használható végzettsége, szakmája akkor a fizetése is bőven több. Egy teherautó/buszsofőr is 1600-1700 euro fölött keres, egy minősített hegesztőnek megvan 2000 euro/hó fölött is és akkor hol vannak még a diplomás fizetések?

Nem azt mondom, hogy a Lajtán túl fenékig tejföl az élet, sehol nem az. De vannak országok ahol normális munkáért normális fizetést kapsz, amiből normálisan meg tudsz élni. Sokkal normálisabban, mint itthon.


"Emberek, most komolyan azon vitáztok, hogy nyugaton jobb-e az életszínvonal, mint Magyarországon?"

Látod, van aki szerint rosszabb. Csoda, hogy még az országgyűlés nem foglalkozik a sok gazdasági menekült osztrák és német okozta problémával:D

2015. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

"Csoda, hogy még az országgyűlés nem foglalkozik a sok gazdasági menekült osztrák és német okozta problémával:D"


De csak azért nem, mert szegényeknek vonatra sincs pénzük.


Amúgy az üzemanyag sem mindig drágább kint, sőt. Mondjuk ott eleve nem az van, hogy a MOL bejelenti hetente-két hetente hogy felvisszük 5-10 forinttal az árát, hanem egy nap többször mozog fel-le. Most néztem meg pl. Oberösterreichos kutak diesel árát 0:35 perces árak alapján jelentősen olcsóbban tankolhatnak 300 forintos euróval számolva.

2015. ápr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Van egy oldal ami összehasonlítja bármelyik 2 ország/város (valós) megélhetési adatait az élelmiszertől az albérleten át a helyi bankok kamataiig.

Ez pl London vs Bp:

[link]

2015. ápr. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Ez meg Bécs vs Bp:

[link]


Természetesen itt nem az akciós és legolcsóbb árakat veszik figyelembe, hanem a termékek normál átlagárát.

Külföldön maga az élet drágább, de arányaiban több a megtakarítás is.

2015. ápr. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Kint minden olcsóbb. Mi ebben a meglepő? Ott nem fidesz kormány van.
2015. ápr. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Azt esetleg nem akarjátok bebizonyítani, hogy a Föld lapos?"


Azt már százszor bebizonyították.

2015. ápr. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Az nálatok a baj, hogy rendkívul buták vagytok. Mindent pénzbe akartok számolni, aztán átszámoljátok másik pénzbe és már azt sem tudjátok hol vagytok. A mérvadó az, hogy hány órát kell dolgozni a parasztnak egy kilógramm kenyér előállításáho. Nem az hogy hány dollár.
2015. ápr. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"Hidd el nekem tudok olyan munkát Ausztriában, osztrák cégnél, osztrák bejelentéssel ahova nem kérnek sem nyelvtudást sem végzettséget ( húsipari kiegészítő szalagmunka) és fizet havi 1100-1300 eurot ( műszaktól függően ). Kiviszed a csajod, elmegy a mekibe és már ketten kerestek 2000 euro fölött"



Aha, meg ez igy meg :)


Van egy ismerosom, a parja kiment valami segedmunkara Ausztriaba. Magyarok kozott dolgozik, magyarokkal lakik. Nemetul nem tud. Pont igy behulyitettek egymast, hogy igen ki kell menni, mert egy valag penzt lehet keresni.


Felvettek egymillat hitelbe, az asszony is nekiindult a kisgyerekkel.


2 honapig voltak kint, a penz elfogyott, a no nem talalt munkat, a gyereknek nem tudtak ovodat intezni, erre hazajottek.


Nem az a kerdes hogy kulfoldon ha van jol fizeto munkad akkor jobban elsz mint Magyarorszagon. Ez teljesen nyilvanvalo.


A kerdes az arak es a berek viszonya, a valodi megelhetesi koltsegek, es az eletszinvonal.


10 eve elek Nemetorszagban, es rengeteg ilyen sztorit lattam mint amit leirtam. Volt olyan aki mernokkent! jott ki, es azt sem tudta hogy mennyi lesz a nettoja, mennyibe kerulnek a lakasok, mennyibe a megelhetes. Fel ev mulva meselte nekem nagyon csalodottan, hogy otthon nem elt sokkal rosszabbul, mert itt minden baromi draga, o meg elhitte hogy pont ugyannyi mint otthon, aztan kiderult hogy valoban lehet lakast olcson berelni, csak az szar kornyeken van, arabok a szomszedok, es egy 4savos ut van az ablaka alatt. Ha egy kicsit jobb helyet keresett, maris az egekben voltak az arak. Olcsobbak az autok, de a fenntartasa draga, az asszony nem talal munkat, mert diplomaskent nyilvan nem akar elmenni a Mekibe mosogatni, igy egy fizetesbol vannak. A nagy auto, evi ket nyaralas, nagy haz amit elkepzeltek maguknak meg egyszeruen irrealis vagyalom marad.



en mindenkit biztatok hogy jojjon ki, mert erdemes. De csak akkor ha a valodi viszonyokat is ismered, es ki tudod szamolni hogy mi merre hany meter. Minden egyeb esetben baromi nagy csalodas lesz a vege.

2015. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

22: Én is ezt szoktam mondani. Ott sincs kolbászból a kerítés, de legalább van még kerítés.. Van ismerősöm, aki pont egy húsüzemben dolgozik és 1400 euró körül keres. A testvéreivel lakik egy elég nagy lakásban és neki úgy durván 3-400 euróból megvan az albérlet rezsivel együtt. 1000 euróból kell megélnie és ott még kapnak Feriengeldet, meg Weichnachtsgeldet is, ami gyakorlatilag a 13-14. havi bér. Itthon meg nagyritkán kap az ember egy kis prémiumot és annak is örül, mint majom a farkának. Egyébként ez az említett ismerős nem érzi jól ott magát, mert egy mukkot nem tud németül. Az állást is egy cigány szerezte neki valamilyen varázslatos módon és szerencséjére magyarok közé került.


23: Hát, igen. Szlovén határ közelében lakok és rengetegen járnak át tankolni (és jártak már a 90-es években is).


28: Miről beszélsz? Itt többen is a béreket hasonlítottuk össze a megélhetési költségekkel. Nem számolgattunk át semmit.


29: Akkor ott ők bacták el a dolgot. Egyáltalán úgy miért megy ki bárki is, hogy nincs már lebeszélt munkahelye? Főleg ha még németül sem beszél? Mit várt? Majd ölébe pottyan a munkalehetőség, vagy mi? Ha én kimegyek (ez majd attól függ, hogy meddig fog emelkedni itthon a fizetésem), akkor alapból úgy kezdem, hogy itthon keresek majd állást és miután fix, hogy felvettek akkor indulok csak neki. Én beszélek németül és angolul közép-emelt szinten, de még én sem vagyok annyira hülye, hogy csak úgy a semmibe belevágjak.


Ez meg:

"Fel ev mulva meselte nekem nagyon csalodottan, hogy otthon nem elt sokkal rosszabbul..."

"az asszony nem talal munkat, mert diplomaskent nyilvan nem akar elmenni a Mekibe mosogatni, igy egy fizetesbol vannak."


Nem akarlak bántani, de itthon egy fizetésből kruva nehéz megélni két embernek. A diplomások meg itthon sincsenek túlzottan agyonfizetve, pár kirívó kivételtől eltekintve.


Pl.: [link] felmész ide és rákeresel egy diplomás pozícióra. Én például rákeresek az építészmérnökre, mert az vagyok. Átlagbér itthon bruttó: 274 942, ami nettó 180.000 forint (báárcsak ennyit keresnék). Alapul veszem a fentebb említett 108 ezres albit és marad 72 ezer forint két embernek arra, hogy megÉLJEN. Szerintem ez éppen csak arra elég, hogy nem kell nélkülözniük; ha abból indulok ki, hogy csak én egyedül egy hónapban kajára elköltök 40-50 ezret. Nincs még ruhám, tisztálkodószerem és semmi szórakozás.


Nyilván kint is nehéz egy bérből; de nekem úgy tűnik a leírásodból, hogy jobban élnek ott kint egy fizetésből, mint itthon kettőből; ergo ott még van "kerítés".

2015. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!