Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan jó egyesek szerint...

Miért olyan jó egyesek szerint ez a halálbüntetés?

Figyelt kérdés
Azt hiszitek az visszahozza a kaposvári kislányt?
2015. ápr. 29. 16:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Miért tartsunk életben egy olyan embert, aki szándékosan öl ártatlant?"


Például profitért?

2015. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

,, azt, hogy a mi motivációnk teljes egészében olyan, mint a gyilkosé?"


Őneki a tettéért kell felelni, nem a motivációjáért.


,,Attól nem érezném magam egy elmebeteg szadista gyilkosnak"


A szadista elmebeteg gyilkosok sem érzik magukat annak, ugyanis aki szadista elmebeteg gyilkos, az magától értetődően elmebeteg. Ők úgy gondolják nekik ez jár, alanyi jogon, hogy megtehetik. Úgy tűnik ti is.


Tök mindegy minek érzed magad. Őt a saját tettei minősítik, téged is csak a saját tetted minősít. Az ő tette nem fog téged minősíteni. Ezalatt azt értem, hogy attól még mert ő egy gyilkos, őt meggyilkolni ugyanúgy bűn.


,,Én személy szerint felháborítónak tartom, hogy olyan embert tartsanak el az adómból, aki tudatosan fordul az embertársai ellen."


Nem kell eltartani. Dubaiban aki bűnt követ el, elveszti az állampolgárságát. Nem ölik meg de nem is tartják el. Egyébként az önfenntartó börtönök koncepciójában sem te tartanád el. Kapásból két jobb megoldás.


,,Na ezért fals megállapítás, hogy akkor mi is olyanná válunk mint az elkövető. Talán mi is kinyírunk valakit egy kis pénzért?"


Te ingyen akarod kinyíni ahogy elnézem.

2015. ápr. 30. 17:56
 23/28 anonim ***** válasza:

"Ők úgy gondolják nekik ez jár, alanyi jogon, hogy megtehetik. Úgy tűnik ti is."


Halálbüntetést hajtanak végre egy emberen, aki mondjuk megölt tudatosan ki tudja mennyit? Azért belém ne beszéld már, hogy akkor én is fogom magam és találomra lepuffantok 1-2 embert. Ez nem így működik. Azt kell kiiktatni, aki tudatosan felprédál másokat. Én alapjáraton nem erre törekszem.


"Nem kell eltartani. Dubaiban aki bűnt követ el, elveszti az állampolgárságát. Nem ölik meg de nem is tartják el. Egyébként az önfenntartó börtönök koncepciójában sem te tartanád el. Kapásból két jobb megoldás."


Nincsenek önfenntartó börtöneink, és egy darabig még nem is lesznek, tehát marad az én és a többi ember adója.


"Te ingyen akarod kinyíni ahogy elnézem."


Nem én hajtom végre rajta az ítéletet. A másik meg az, hogy ezek szerint egy emberi élet szándékos kioltása nem vonhat maga után ugyan olyan válaszcsapást. Inkább legyen az illető börtönben, ahol kondizhat, tévézhet, ehet, ihat. Ez ám a példás büntetés.

2015. máj. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
igazságos
2015. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz ilyen szívtelen. És ha neked ölnék meg valakidet, akkor nyilván te is pártolnád.
2019. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A halálbűntetésnek NEM az a célja, hogy visszahozza vagy hogy "pótolja" az áldozatot, hanem az hogy igazságot szolgáltasson, bosszút álljon az elkövetőn/elkövetőkön, eltávolítsa a társadalomból a káros elemet/elemeket, a hozzátartozói és ismerősei lelkén (ha nem is nagyon) de könnyítsen és hogy visszatartsa a többi bűnözőt, hogy kontrolálják magukat. Ez azért jó mert sok, nagyon sok az olyan bűnöző aki nem fél semmitől és ezzel egy kicsit visszalehetne őket tartani vagy meg tudják bűntetni őket.
2020. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Aztán amikor egy-egy ártatlan becsusszan, csak csendben mosolygunk: úgyse jön vissza reklamálni. Köszi!
2020. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A 21. században és nem az 1. században élünk. Modern eszközök és szakszerű nyomozás. Ahol van halálbűntetés, ott is minimum 20 éven át ott van a halálsoron és vizsgálják 0-24-ben az ügyüket. Marha valószínű...
2020. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!