Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gluténmentes életmód káros...

A gluténmentes életmód káros azoknak, akik nem glutén érzékenyek?

Figyelt kérdés

Egy hosszabb ideig tartó betegség után döntöttem úgy, hogy életmódot váltok. A búzalisztet és a glutént tartalmazó élelmiszereket, cukrot teljes mértékben száműztem az életemből és húsból is lényegesen kevesebbet fogyasztok. Sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok, egy nap megiszok 2-2,5l vizet is.

A lényeg viszont az, hogy mióta ez tart megfigyeltem, hogy lelassult az anyagcserém és kevesebb is a székletem.


Mivel a gluténról eddig egy szép szót sem hallottam, fel sem merült bennem, hogy ennek hiánya lehet a baj. Ma olvastam egy cikket, ami arról írt, hogy a gluténmentes életmód azoknak nem ajánlatos, akiknek nincs gluténérzékenysége, mert hiánybetegségeket okozhat.


Megköszönném egy vagy több, ehhez értő ember segítségét!


16/L



2014. dec. 28. 17:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Valamit biztosan rosszul csinálsz, de az, alapvetően nem okoz gondot, ha valaki nem fogyaszt glutént, inkább más lehet a gond, nem pótlod megfelelően a húst, pl. legkönnyebben a húst hüvelyesekkel tudod pótolni, ilyenkor télen főleg ajánlott.
2014. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem káros, de szűkíti a választékot. A választék minden szűkítésekor előfordulhat minőségi éhezés. Tervezd meg jobban, hogy mikor mit eszel!
2014. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Próbálok óvatosan kísérletezni vele. :))
2014. dec. 28. 19:10
 4/21 anonim ***** válasza:

A gluténtartalmú élelmiszerek szerencsére egyáltalán nem sorolhatóak a fontos, tápanyagdús táplálékaink közé.


Így tényleg nem veszítünk velük semmit.


De búza helyett nyilván enni kell valamit, általában több zöldség, zsír és hús pótolja ki. Viszont ezekkel több vitamint és értékesebb rostot is viszel be, valamint a zsírok is jobb tápanyagok, mint a gluténos gabonákban lévő keményítő.

2014. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Szintiszoli123 ***** válasza:
Nem
2014. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Akkor búzaliszt helyett jó például a rizsliszt?. Szerintem az is nagyon finom, és tudtommal nincs benne glutén.


És még egy kérdés... Van még amivel nem vagyok tisztába.. A zabkorpában vagy zabpehelyben van glutén?

2014. dec. 29. 16:54
 7/21 anonim ***** válasza:

Rizs mentes (kivéve a vadrizs?)


Zab elvileg csak nyomokban szennyezett, ami neked ha nem vagy látványosan érzékeny, akkor nem sokat jelent.

2014. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Rizs, kukorica mentes, de a lisztjük drágább. Szerencsére őrlés nélkül is ehetők.
2014. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem vagy glutén érzékeny, szóval akár búzalisztet, kenyeret is nyugodtan ehetsz. A gabonák nagy része pedig vagy nem tartalmaz glutént, vagy csak nagyon kis mennyiségben. Úgyhogy nyugodtan ehetsz rizslisztet, stb. És mindig óvakodj azoktól, akik a gabonákat szidják :) Nincsen azokkal semmi baj, a rizstől még nem lett beteg senki. De ott van a köles, zab, árpa, hajdina, kukorica mind nagyon értékes és finom gabonaféle.
2014. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na arról beszélnék, hogy mi az értékes a gabonákban..

Mert még amelyikben nincsen is glutén (ami egyébként mindenkire rossz hatással van) azok is csak ócska keményítőforrások. Jó, éhezéskor nyilván áldja az ember az eget és a Teremtőt, ha van keményítője bármilyen növényből, de a gabonák többsége akkor is ócska rágcsálótáp marad.


A sok szénhidrát csak ideig-óráig jó, hosszú távon inzulinrezisztenciát és metabolikus szindrómát okoz. Jó, én bírom de még nekem is rossz, mert fáradékony leszek tőle.. Ennyit a rizsről is.


A többi gabona meg tele van fitátokkal, lektinekkel, a kukorica is tápanyagrabló egyébként, úgyhogy nem kell olyan sokra tartani ezeket. Az ember nem gabonaevő.


A hatszoros genetikai állománnyal rendelkező szörnyszülöttet ('közönséges búza') pedig ne is említsük inkább. Az a növény egy katasztrófa, de hát valószínűleg nem véletlen tették ilyen ócskává.. 'nemesítés', jah..

2014. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!