Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem adóztatják meg az...

Miért nem adóztatják meg az egyházakat?

Figyelt kérdés

Az állam és egyházak szétválasztása elég gyengén áll nálunk. Kötelező 1% adó levonás (ha nem adsz, akkor is szétosztják), egyházak állami pénzből segélyezése, érthetetlen adókedvezmények.


Helyette miért nem akarunk önfenntartó egyházakat, amit a híveik tartanak fenn, csakis abból a pénzből, amit önként odaadnak, ahelyett, hogy erőszakkal elveszik mindenkitől. És az egyházak is rendes szabályok szerint adóznának, mint bárki más. Templomok után építményadó, telekadó, foglalnak azok elég nagy helyet.

Ezenkívül rendszeres ellenőrzések, nehogy külföldre pumpálják a pénzt, amiből meg ugye Rómában dőzsölnek a bíborosok.


Én, aki nem járok templomba, egy fillérrel se kívánok ehhez a bulihoz hozzájárulni. Akinek kedve van, tegye a saját pénzéből.



2015. máj. 10. 13:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
53%
Az egyház nem csak miséket tart a hívőknek, hanem vannak gimnáziumai is,ahova nem csak hívők járnak, sérült embereknek szeretetotthon, ahová szintén nem csak hívő emberek gyerekeit fogadják be. És számtalan olyan közhasznú dolog, amit te el sem tudsz képzelni.
2015. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
41%
Látod hogy birka vagy. Elmondom harmadszor is. Meg van határozva hogy a szja 16‰. Ebből ha akarsz 1-1 %—ot felajánlhatsz, de ha nem akarsz akkor nem ajánlasz fel. Hagyd Orbánnál a pénzed, hagy vegyen még egy házar.
2015. máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

11:

Érdekes módon egyházak, népbutítás és lopás nélkül is sikerült ugyanezeket megcsinálni másoknak.

Például a civil szervezeteknek is, csak őket a kormányzat üldözi, míg az egyházakat támogatják.


És mondom, ha valakinek erre van igénye, támogassa saját zsebből. De nekem ne kelljen. A kötelezőséggel van bajom.

2015. máj. 10. 14:28
 14/27 A kérdező kommentje:
12: te nem olvasol, csak írsz? Ismétled a saját verziódat, miközben az egyszerűen nem igaz. Na ez volt az utolsó alkalom, hogy ilyesmire reagáltam.
2015. máj. 10. 14:31
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Már engem is bosszant az értetlenséged kedves kérdező. Az 1%-ot nem kell, hanem lehet felajánlani. Ha nem adod az egyháznak, akkor megy a közpénzbe.
2015. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

15: te is megbuktál olvasás órán.

"Nagyon sokan még mindig tévesen töltik ki az 1%-os részt, vagy ki sem töltik, és ha hibás vagy nincs megadva semmi, akkor automatikusan az egyháznak megy a pénz"

2015. máj. 10. 14:33
 17/27 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván az egyházi dolgozók (papok, püspökök) adóznak a fizetésükből, és ha nem is vagy hívő beláthatnád, hogy közhasznú dolgokat csinálnak. Iskoláztatás, ételosztás, stb.
2015. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%
A 16-os idézet egyszerűen hazugság. Ha tévesen töltöd ki, megy a közpénzbe, nem az egyházhoz.
2015. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Gyerekmolesztálás, népbutítás, plazmatévé vásárlás (személyesen láttam).


És nekem mindehhez miért kell hozzájárulnom?

2015. máj. 10. 14:37
 20/27 A kérdező kommentje:
18: akkor mutasd a vonatkozó jogszabályt és neked hiszek.
2015. máj. 10. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!