Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem adóztatják meg az...

Miért nem adóztatják meg az egyházakat?

Figyelt kérdés

Az állam és egyházak szétválasztása elég gyengén áll nálunk. Kötelező 1% adó levonás (ha nem adsz, akkor is szétosztják), egyházak állami pénzből segélyezése, érthetetlen adókedvezmények.


Helyette miért nem akarunk önfenntartó egyházakat, amit a híveik tartanak fenn, csakis abból a pénzből, amit önként odaadnak, ahelyett, hogy erőszakkal elveszik mindenkitől. És az egyházak is rendes szabályok szerint adóznának, mint bárki más. Templomok után építményadó, telekadó, foglalnak azok elég nagy helyet.

Ezenkívül rendszeres ellenőrzések, nehogy külföldre pumpálják a pénzt, amiből meg ugye Rómában dőzsölnek a bíborosok.


Én, aki nem járok templomba, egy fillérrel se kívánok ehhez a bulihoz hozzájárulni. Akinek kedve van, tegye a saját pénzéből.



2015. máj. 10. 13:40
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja és ezenkívül a templomi politálás szigorú tiltását is javaslom. Aki ezt megszegi, azt a templomot be kell zárni.
2015. máj. 10. 13:45
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen egyet értek veled. Úgy tudom Németországban csak a hívek pénzéből vannak fenntartva az egyházak. Egyik ismerősöm találta valahol az interneten azt hogy a hazai egyházak fenntartása napi 140 millió Ft-ba kerül. Ennyi pénzből azért elég jó közegészségügyi ellátást lehetne létrehozni. Van pénz az országban csak katasztrofálisak az elosztási viszonyok.
2015. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
40%
Te birka, te nem is kell hogy hozzájárulj bármihez is, egyházi adó nem kótelező, és az 1%adó is önkéntes alapon megy. Az egyház nem gyártó, vagy termelő üzem, hanem non-profit alapú, ezért nincs nyereség amiből adózni kellene.
2015. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Az adó 1% nem kötelező, de ha nem adsz, akkor az állam szétosztja helyetted. Szóval akármit választasz, csak oda kerül. Ezenkívül a költségvetésből is elég szép summák vannak közvetlenül az egyházakhoz irányítva.

A civil szervezeteknek is kell adózni, hiába nonprofitok. Úgyhogy bizony a kedves egyházaknak is kelljen.

Ráadásul ők a profitszerzésnél sokkal aljasabb dolgokat művelnek.

Birkázni meg a kedves családodat birkázd.

2015. máj. 10. 13:53
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sokan még mindig tévesen töltik ki az 1%-os részt, vagy ki sem töltik, és ha hibás vagy nincs megadva semmi, akkor automatikusan az egyháznak megy a pénz, kérdezem én, miért nem lesz belőle közpénz? Vagy miért nem automatikusan a rákos gyerekeknek megy?

Egyébként mindenkinek minden után adóznia kell, akkor is ha nonprofit, akkor is kell a bejövő pénzekről adóbevallást csinálni stb. Jó lenne ha ez alól nem létezne kivétel.

2015. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
69%
A 2-es és 3-as válaszoló két különböző személy, még ha a % egyezik is. Nem szeretném ha rólam gondolná valaki hogy birkázok valakit. :))
2015. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
35%
Birka kérdező. Az egy százalék felajánlás egy gesztus, egy lehetőség arra, hogy egy százalékot annak adj, akinek akarsz. Ha nem akarod, akkor marad a politikusok zsebében. Tehát nem plusz adó, hanem az amúgy is levont pénz egy százaléka. Gondolom minimálbéres lehetsz, xd úgyhogy kb párszáz forint lehet D
2015. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Azért jobb ha tudod, a birka stílusod csak téged minősít.

Nem tudom miből gondolod, hogy minimálbéren élek. Nagyon melléfogtál.

"egy százalékot annak adj, akinek akarsz" - igen, én is azt szeretném. Csakhogy nem adhatom annak, akinek akarom, hanem csak egyháznak adhatom. De felőlem aztán becsukhatják az összes templomukat is.

2015. máj. 10. 14:17
 9/27 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtam, nem pluszcadó, ha nem ajánlod fel, akkor marad Orbánnak.
2015. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
9: ha figyelmesebben olvasnál, már rájöttél volna korábbi válaszokból, miért nem igaz, amit most mondtál.
2015. máj. 10. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!