Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem adóztatják meg az...

Miért nem adóztatják meg az egyházakat?

Figyelt kérdés

Az állam és egyházak szétválasztása elég gyengén áll nálunk. Kötelező 1% adó levonás (ha nem adsz, akkor is szétosztják), egyházak állami pénzből segélyezése, érthetetlen adókedvezmények.


Helyette miért nem akarunk önfenntartó egyházakat, amit a híveik tartanak fenn, csakis abból a pénzből, amit önként odaadnak, ahelyett, hogy erőszakkal elveszik mindenkitől. És az egyházak is rendes szabályok szerint adóznának, mint bárki más. Templomok után építményadó, telekadó, foglalnak azok elég nagy helyet.

Ezenkívül rendszeres ellenőrzések, nehogy külföldre pumpálják a pénzt, amiből meg ugye Rómában dőzsölnek a bíborosok.


Én, aki nem járok templomba, egy fillérrel se kívánok ehhez a bulihoz hozzájárulni. Akinek kedve van, tegye a saját pénzéből.



2015. máj. 10. 13:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%
Mivel ma már csak plazmatévét árulnak,így nehéz lenne hagyományosat venni.
2015. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
49%

Én már rég lyukakat fúrtam volna az összes kereszténybe fúrógéppel.

A muszlimok felét meg darálógépbe dobáltam volna, a másik felét meg ecettel itattam volna halálra.

2015. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Érdekes módon egyházak, népbutítás és lopás nélkül is sikerült ugyanezeket megcsinálni másoknak."


Jó, de azok nem magyarok voltak.

2015. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
27%

Én is úgy tudom, hogyha nem ajánlod fel senkinek az 1%-ot, akkor az automatikusan megy az egyháznak.


Amúgy arra kérdésre, hogy miért nem adóköteles/önellátó az egyház annak megvannak az okai.

Ha azt hitte valaki eddig, hogy a világ legnagyobb hatalma mondjuk Amerika, esetleg Kína vagy Oroszország azokat ki kell hogy ábrándítsam.


A világon a keresztény egyház bír a legtöbb követővel, tehát a legnagyobb hatalmat ők tudhatják maguknak.

És egy ilyen hatalommal bíró szervezet ellen senki nem fog fellépni.

El tudod képzelni mi lenne, ha szankciókat vezetnének be az egyházak ellen?


Először is az a párt amelyik bevezeti a szankciókat az lehúzhatja a rolót, támogatói nagy részét elveszti, hiszen az ember vallása erősebb, mint az ember politikai meggyőződése. Ha a hívők azt hallanák, hogy "ezek a szemetek vezették be az adót, távolodjatok el tőlük", minden "birka" szó nélkül követné az utasítást.

Aztán a következő politikai párt már csuklóból el is törli a szankciókat, hogy maga mellé szedje az embereket.


Másodszor. Tudod mennyire megromlik a külföldi megítélésünk? A világ attól zengene, hogy a Magyarok befenyítették az egyházat. Mi lennénk az új közellenség.


Harmadszor. A politikusok többsége vallásos ember. Példának okáért a most hatalmon lévő fidesz a KERESZTÉNY demokratákkal van koalícióban. Maga ellen senki nem fog fellépni.


A lényeg annyi, hogy a legtöbb ország a Zsidók kezében van, az országban élő polgárok pedig az egyházak kezében. Akik pedig ebből a sorból kilógnak, ilyesmi kérdéseket/javaslatokat vetnek fel, azok a társadalom ellenségei válnak.


Ja igen, és ha azt hiszed neked van bármibe is beleszólásod, akkor nagyon is tévedsz. Itt minden el van döntve, te csak élvezheted a boldog tudatlanság érzését.

2015. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
65%

"Miért nem adóztatják meg az egyházakat?"


A válasz nagyon egyszerű. Keresztyín kormányunk van.

2015. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
10%

"Úgy tudom Németországban csak a hívek pénzéből vannak fenntartva az egyházak."

Igen, barátom, ott ez úgy néz ki, hogy közvetlenül levonják a fizetésedből az egyházaknak szánt támogatást, akár jársz templomba, akár nem. :)) (Amúgy külön kell kérvényezni, hogy nem tartozol sehova és akkor nem vonják le.)


Amúgy meg elég ellentmondásos vagy Kérdező, látszik, hogy nem vagy túlságosan képben ezekkel a dolgokkal. Előttem már leírták a lényeget, inkább nézz utána ezeknek. Egyébként Magyarországon is adóznak az egyháznak, csak az adományok esnek ki ebből, de egy templom ugyanúgy fizet közüzemi díjakat, szemétszállítást (zárójelben megjegyzem pl. egy templom esetében drágább köbméterenként a gáz ára, mint egy lakóháznál) és ha az a csúnya, gonosz, dőzsölő papbácsi veszi a bátorságot és plazmatévét vesz, akkor azt is ugyanúgy terheli az adó, mint ha te vennéd.

Szétválasztanád teljesen az államot és az egyházat? De hát akkor mi alapján büntetnéd, ha a templomban, az Egyház saját tulajdonú területén valaki politizál? Milyen jogon szólnál bele, ha előtte teljesen szétválasztottad a kettőt? :))

2015. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 ConnectCare ***** válasza:

Azért rendes pénzek, súlyos milliárdok mennek az egyházakhoz, az biztos.


Az 1945 után elvett ingatlanok egy részét az állam a rendszerváltáskor nem adta vissza, hanem azok után a központi költségvetésből járadékot fizet az egyház jogutód nélküli megszűnéséig. Vagyis akár az idők végezetéig is.


A felajánlott SZJA 1%-okat pedig szintén a központi költségvetésből automatikusan kiegészíti az állam az összes SZJA 1%-nak mértékéig. Így valahol igaz az, hogy az 1% az egyházaké, az adózók akaratától függetlenül.


Aztán finanszírozunk egészségügyi, oktatási és egyéb közérdekű tevékenységeket, de az egyházi intézmény az állami normatív támogatáson felül egyházi kiegészítő normatívára is jogosult.


És ezen felül még támogatjuk a levéltári tevékenységet, múzeumokat stb., néha átadunk egy-egy ingatlant ingyen, Széchényi-terves pályázatot írunk ki kifejezetten egyházak számára stb.


A tevékenységek finanszírozása OK, az 1%-ok átadásánál rezeg a léc (ha nem kell az államnak, hagyja nálam), de a többit én sem tartom jó dolognak, főleg, ha közben alapelv az egyház és állam szétválasztása.

2015. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!