Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a Paks2 miért nem veri ki...

Ez a Paks2 miért nem veri ki a biztosítékot az embereknél? Engem rohadtul idegesít, el sem tudom mondani!

Figyelt kérdés

Miért kell ebbe az orosz hitelbe belevinni MO-t?


Tiszta hülyék a magyarok, hogy a 300 forintos vizitdíjért meg a 700 forintos netadóért mennek ki tüntetni, ilyen szűk látókörű embereket!


Ennek a paksi beruházásnak 700 ezer forint az ára állampolgáronkét, amit itt nagy titkolózva akarnak megvalósítani, de lehet, hogy még több is, ráadásul gondolhatom, hogy egy ilyen korrupt kormány esetén hol köt ki a pénz nagyrésze, különösen így, hogy 30 évre titkosítják, ráadásul az oroszok nem is olyanok, mint az EU, hogy körmére néznének a kormánynak korrupció ügyében.


Orbánék pedig nagy szájjal harsogják, hogy ennek következtében itt lesz a legolcsóbb az áram az EU-ban, tehát nem fogják ráterhelni a beruházás költségét az áram árára, tehát közpénzből fogják visszatörleszteni.


Szóval amire én már dolgozni, adózni fogok, addigra lesz esedékes ennek a hitelnek a visszatörlesztése, amit nyilván a dolgozó, "termelő" emberek fognak visszafizetni, nem minden magyar ember. A 700 ezer pedig úgy jön ki, ha leosztjuk 10 millió emberre ennek a költségét, de ebben benne vannak egyes borsod megyei családok is, akik segílykéből nevelik a 8 gyereket.


Szóval a ténylegesen dolgozó emberek számára ez milliós tétel lesz.

Az áram árára viszont nem terhelik rá, tehát én kifiztetem a beruházás árát az adómból, 30 év alatt egy új autó árát, a mindenféle cigányoknak pedig odaadják az áramot olcsón, amit az az erőmű termel, amit én fizettem ki????


Már kb. 1.5 millából olyan napelemeket szeretek fel visszatáplálós inverterrel, aminek a következményeként ingyen lesz az áram.


Ha most ezt a paksi erőművet megcsinálják, akkor én ugyanennyit ki fogok fizetni, és nem ingyen lesz az áram, hanem mondjuk a mostaninak a fele, 20Ft/kWh, és annak is ennyi, aki "nem adott bele semmit"


Egy 20Ft/kWh mellett egy napelemes rendszer az életben nem térülne meg nekem.


A cigányoknak, akik nem dolgoznak, azoknak pedig olcsóbban adnák, de mire föl, amikor semmit nem fizettek bele egy ilyen beruházásba?


2015. máj. 19. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A legtöbb embernél kiverik, akik tud gondolkodni. De a Fidesz nem törődik velük. Orbánnak megéri, a többi már nem számít.
2015. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Minden szavaddal egyet értek, kivéve azzal hogy valamikor majd felébe kerül az áram. Lehet hogy ebben a hitben ringatják magukat az emberek hogy olcsóbb lesz az áram nekik. Aztán majd bilibe ér a kezünk és felébredve meglátjuk az egyre növekvő Ft/kWh árakat.
2015. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Le lett fedve a téma a vasárnapi zárvatartással.


"nem ingyen lesz az áram, hanem mondjuk a mostaninak a fele" - nem lesz fele annyi, követni fogja "a piacot" (amit a szolgáltatók hoznak létre). Lásd olcsó orosz kőolaj, mégsem olcsóbb nálunk a benzin, mint máshol.


"Már kb. 1.5 millából olyan napelemeket szeretek fel visszatáplálós inverterrel, aminek a következményeként ingyen lesz az áram." - A napenergia állami támogatásának innentől 30 évre puszi, mert "meg kell térülni a beruházásnak".


Még egy kis adalék: 30 év alatt 1.5 millió, az 50.000 ft/év, vagyis 4166 ft/fő az "olcsó áram", nem háztartásonként, fejenként!

2015. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

A paksi beruházásból sokat le tudnak nyúlni a kormányközeli vállalkozók (ugye olvastad, hogy megy a közbeszerzések, támogatások elbírálása).


Az egyszerű embereket meg lehet vezetni az 'occsó villany' populista szöveggel, míg a napenergia hasznosítás támogatása nem érne el az emberek tudatát. (képzeld el a nyugdíjas mamikát, amint elmagyarázod neki)

Ja, hogy a németek is inkább a napenergiát támogatják, pedig kevesebb a napos órák száma. Á, buták, nem értenek a dolgokhoz.


Ami még az atomerőmű ellen szól, az a meghibásodás lehetősége, volt rá példa (csernobil, japán), ha nálunk lesz valami, hová megyünk?

2015. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Netadó első verziója gigabájtonként 150 forint volt...
2015. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Azért azt hozzátenném, hogy a németek a napenergiát támogatják és a világon egyedülállóként szénerőműveket építenek ami jóval károsabb egy atomerőműnél és Pakson nem volt még komoly baleset egyszer se, Paks II pedig még komolyabb szabványok alapján épül például kibírja egy utasszállító repülőgép frontális belerepülését, vagy egy akkora földrengést, mint Fukushimában ami itt soha a büdös életbe nem lesz. Szóval ez az érvelés, hogy mert baleset ez pont annyira demagóg, mint hogy olcsóbb lesz tőle az áram. Paks II azért kell, hogy kiváltsa Paks I-et nem plusz termelés lesz, emellett jelenleg is veszünk külföldről áramot szóval a plusz termelésnek is lenne helye. És alaperőműre minden országnak szüksége van ami stabilan és állandó jelleggel ugyanannyi áramot termel amivel lehet tervezni. Vagy a másik lehetőség, hogy a megfelelő áramtermelés 4-500%-át építjük ki napelemekből hátha nagyon viharos lesz az idő és netalántán azoknak a szemét embereknek ugyanúgy kórházba kell menniük, vagy utazni.
2015. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!