Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romániai magyar miért...

A romániai magyar miért háborodik fel, ha Magyarországon románnak szólítják, míg az amerikai magyar nem háborodik fel, ha Magyarországon amerikainak szólítják?

Figyelt kérdés
Ha egy amerikai magyar Magyarországra látogat, általában teljesen elfogadható számára, ha "Amerikai Bácsinak", "Amerikás Bácsinak" "Joe Bácsinak" vagy "Eastwood Bácsinak" szólítják. Ha egy romániai magyar idejön, akkor miért háborodik fel, ha "Román Bácsinak", "Vlad Bácsinak" vagy "Petrescu Bácsinak" szólítják?

2015. máj. 23. 20:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Miért kell hülyeségeket kérdezni ilyen későn? Inkább olvasd a Régi magyar mondák című könyvet!
2015. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%

:DDD


Az erdélyi magyarokat nem románozza le senki, csak azokat akiknek büdös volt Erdély, Erdélyben magyarnak lenni és idepofátlankodtak az anyaországba. Ezt azért tegyük hozzá.

2015. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert az amerikai magyar - még ha menekült is annak idején '56 - ban - azért valahol választhatott, hogy hol telepszik le. Nekik egy erős, gazdag ország adott otthont, melynek állampolgárságát önként vette fel.


A romániai magyar nagyapja, dédapja művelte a földjét, itta a köményes pálinkát, ette a puliszkát, míg egy nap román katonák jelentek meg a falujában, jól megverték, elvették a lovait, majd közölték vele, ez mától az ősi Románia földje.

2015. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
Mert románia pl. egy lepratelep ahol nem nézik őket semmibe?
2015. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Mert az egyik önszántából költözött Amerikába, másiktól pedig az ország költözött el.
2015. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szóval, ha Romániában jobbak lennének az életkörülmények, mint Magyarországon, akkor nem háborodnának fel?


Ha Magyarországról valaki olyan országba költözik, ahol rosszabbak a körülmények, mert ott kapott valami helyi viszonyokhoz képest jó munkát, mittudomén Albániába, akkor meg az "Albán Bácsin" háborodna fel?

2015. máj. 23. 21:06
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Oh istenem, ez olyan szinten tudatlan kérdés, hogy nem is értem, hogy miért válaszolok rá.


Akik Amerikában élnek, azok általában önszántukból mentek ki, önszántukból vették fel az állampolgárságot. Önszántukból váltak amerikaiakká és számukra a magyarság csak másodlagos dolog.


Romániában pedig magyarok/székelyek élnek, magyar anyanyelvvel, magyar indentitással, magyar kultúrával; ízig-vérig magyarok, csak annyiban különböznek tőlünk, hogy dédapjuk Erdélyben élt, amikor bevonult a román hadsereg.

Egy székelynek rohadt sértő, ha lerománozzák. Gondolj bele: Magyarországon lerománozzák őket, Erdélyben pedig azt ordibálják réjuk, hogy "afara, afara cu unguri din tara", vagyis "ki a magyarokkal az országból". (persze ez inkább a Kárpátokon túliakra jellemző, az Erdélyi románok már hosszú ideje békében együtt élnek a helyi magyarokkal).

2015. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Mert a román az egy népcsoport, Románia nélkül is van olyan, hogy román.


Az amerikai az nem népcsoport, hanem csak az Egyesült Államok lakosa.

2015. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Én jártam már így.Régebben ismerősnek elmentem segíteni szüretelni.Voltak napszámosok is.Az egyik bácsi megkérdezte,hogy én is romániai vagyok-e.Mire én:nem,én magyar vagyok.Akkor a bácsi elmagyarázta,hogy ők is magyarok ,csak kint laknak Romániában.

Pár évvel később szintén szüretben havernál panaszkodott egy néni,hogy Romániába meg vannak bélyegezve,mert ott magyarok,átjönnek Magyarországba,itt szintén,csak itt románok.

De az biztos,hogy román állampolgár(is).

2015. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Mert a romániai magyar, aki nem asszimiálódott még, az nem román, hanem magyar.

Továbbá azért esik ez nekünk rosszul, mert mi Erdélyben sokszor hátrányos megkülönböztetésben részesülünk, a magyarságunkért.Ezek után ha kimegyünk az "anyaországba" akkor az ilyen tanulatlan panelproletár bunkó parasztok mint te, "kedves" kérdező, lerománoznak.


Ha nem lennél ilyen korlátolt elméjű, akkor értenéd, és nem tennél fel ilyen hülye kérdéseket, hanem kussolnál.

2015. máj. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!