Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romániai magyar miért...

A romániai magyar miért háborodik fel, ha Magyarországon románnak szólítják, míg az amerikai magyar nem háborodik fel, ha Magyarországon amerikainak szólítják?

Figyelt kérdés
Ha egy amerikai magyar Magyarországra látogat, általában teljesen elfogadható számára, ha "Amerikai Bácsinak", "Amerikás Bácsinak" "Joe Bácsinak" vagy "Eastwood Bácsinak" szólítják. Ha egy romániai magyar idejön, akkor miért háborodik fel, ha "Román Bácsinak", "Vlad Bácsinak" vagy "Petrescu Bácsinak" szólítják?

2015. máj. 23. 20:48
1 2
 11/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A "magyar" magyar miért háborodik fel, ha idiótának szólítják?
2015. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez most tényleg egy komoly kérdés? Egyszerűen nem vagyok képes elhinni, hogy valaki feltesz egy ilyet önszántából, ártó szándék nélkül.
2015. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen nem vagyok képes elhinni, hogy valaki feltesz egy ilyet önszántából, ártó szándék nélkül."


Mivel azért írta ki.

2015. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egy amerikai magyar önszántából költözött oda.


A határon túli meg nem önszántukból kerültek oda, ahol vannak.Nem ők költöztek el, hanem a határok módosultak.Ők nem akartam Romániához , Szerbiához tartozni.

2015. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
***akartak
2015. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos igazi tartalmas életet folytathat a kérdező, ha tegnap este 9-kor ezzel volt elfoglalva:)
2015. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Én például azért kifogásolnám, mert erdélyi magyarként semmi közöm a románsághoz, még a román nyelvhez sincs, annak ellenére, hogy tanítják és elvárják, nem igen tudom elsajátítani, nem beszélek románokkal, így semmi értelmét nem látom annak, ha a magyarországiak szemében "román vagyok".

De mások érvelése is helytálló:D

2015. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Gondolom az "Amerikai bácsik" általában angolul is beszélnek, vagy legalább jól tudnak angolul, és gondolom ott több amerikaiak között kell élnie, míg az erdélyben gyakran elkülönülünk a románoktól, és csak a magyar közösségeket részesítjük előnyben.:)

Emellett gondolom a "románozás" és "amerikai bácsi" más tál tészta, az utóbbi esetében nem a származására utalsz valakinek.

Elég fárasztó kérdés, nem értem, miért kell bármi között párhuzamot vonni, amiknek semmi közük egymáshoz.:(

2015. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Urak, akik a világ dolgait igazítjátok: adjátok vissza a hegyeimet!

Bevallom őszintén: nem érdekel sem a politikátok, sem a világnézeti

kérdéseitek, sem nagyszabású elgondolásaitok, melyekkel az embermilliók sorsát

rendezni kívánjátok. Nem érdekelnek az embermilliók sem. Egy érdekel csupán:

adjátok vissza a hegyeimet!

Mert bármit is mondjanak a tudósok, a fiskálisok és a katonák: azok a hegyek

az enyimek. Mint ahogy én is hozzájok tartozom attól a perctől kezdve, hogy

megszülettem a lábok alatt, abban a kis házban, s ők benéztek hozzám az ablakon.

Nem a telekkönyv szerint voltak az enyimek, az igaz. De enyimek voltak Isten

rendelése szerint, azáltal, hogy ott születtem s ott lettem emberré. Adjátok vissza a

hegyeimet!

Nézzétek urak: idestova ötven esztendeje már, hogy belerángattatok ebbe a

játékba. Játszottatok az én bőrömön háborút és országosztást, ide-oda

ajándékozgattatok engem s a hegyeimet, mint ahogy gyermekek ajándékozzák a

játékszereket egymásnak... " Wass Albert.


Nos, szerintem ebből is ki tudsz szűrni valami értelmeset.

2015. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%

"Szóval, ha Romániában jobbak lennének az életkörülmények, mint Magyarországon, akkor nem háborodnának fel? "


Nem a gazdagság számít hanem az önkéntesség.

Ő semmilyen szinten nem tett azért semmit, hogy román legyen, sőt akarata ellen történt.

Ezért gerinctelenség lerománozni.

2015. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!