Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vált ki ekkora felháboro...

Miért vált ki ekkora felháborodást a vasárnapi zárvatartás?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 20:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
75%
Mert vasárnap volt Orbán úr szülinapja és nem tudtunk ajándékot venni neki ;(
2015. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű, a kommentet én is láttam, de még mindig nem értem mi a felháborodás oka.
2015. jún. 2. 20:15
 3/41 anonim ***** válasza:
9%

Minden felháborodást és tüntetést pénzemberek vezénylik.

Tehát valami nem tetszik nekik.

2015. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
53%
Mert felesleges. Most voltunk vasárnap voltunk balcsin és zárva volt az S-market aztán ott éheztünk :D
2015. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
15%
mert valamin lovagolnia kell a liberósoknak
2015. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%

Mert egy értelmetlen felesleges állami belenyúlás egy valóban piaci alapon működtethető ágazat életébe! Ha az állam megszabja a tömegközlekedési tarifákat az természetes, mert ő a megrendelő! De abba ne okoskodjon már bele, hogy egy nyereséges szektor hogyan és miként akar működni.


Ráadásul, ha ez nem elég ott van még az is, hogy egyrészt valóban megnehezítik az átlagember dolgát vasárnaponként, másrészt gazdasági visszaesést okoz, harmadrészt a kiskereskedelmi szektorban dolgozóknak sem jó. Én egy Penny marketes pénztárost ismerek, ő azt mesélte, hogy náluk elbocsátás nem volt a vasárnapi zárvatartás miatt, és valóban több a szabadideje, de áprilisban már tízezer forinttal kevesebbet vitt haza, ami egy százezer alatti nettó esetén igencsak megérződik a családi kasszában!

2015. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek életébe szól bele, nem te döntheted el hogy akarsz-e Tesco-ba vagy bárhova menni vasárnap. Hanem az állam.
2015. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom,hogy mást miért,engem egyszerűen azért,mert egyre több dologba pofáznak bele,egyre inkább elő akarják írni,hogyan éljél.Ráadásul ezesetben egy választáson önállóan nem induló,saját létezését ilyen javaslatokkal igazolni igyekvő "párt" kezdeményezésére.Meg persze azért a kivételezettek köre is felvet kérdéseket.Például a trafikok miért lehetnek nyitva?Élelmiszert és egyebeket lehet venni vasárnap előtt,után,de bagót nem?
2015. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
60%
én csak egy statisztikát szeretnék arról látni, hány kereskedelemben dolgozó veszített el a munkáját a vasárnapi és az éjszakai zárva tartás korlátozása miatt vagy csökkent a munkabére
2015. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
54%
mármint * nyitva tartás korlátozása...
2015. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!