Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vált ki ekkora felháboro...

Miért vált ki ekkora felháborodást a vasárnapi zárvatartás?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 20:07
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
96%
Mert a legtöbb kisboltban 3x annyiba kerül a kaja mint egy szupermarketben.
2015. jún. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
92%
#28:Ezt nem is vitatom.De ezen a vasárnapi zárvatartás,mennyiben segít?Hiszen ha vasárnap mondjuk dolgozul egy kis mellékesért,hogy pótold a kiesést,ugyanúgy rabszolga vagy,csak még az állami bevételek is csökkenek.De sebaj,pár új adóval pótolható.
2015. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
93%
Bár,ha meg az lenne a cél,hogy vasárnap pihenjenek az emberek(szerintem nem erről van szó),akkor miért lehet vasárnap dolgozni az iparban(gyárak,üzemek) és számtalan más munkahelyen?És most nem az orvosokról,rendőrökről beszélek.Vegyük csak kedvencemet,a trafikokat.Ők miért kivételek:Hiszen nagy vehemenciával küzdünk a dohányzás ellen(helyesen).Akkor meg?
2015. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 petizacc ***** válasza:

"És mi az ami ilyen erősen visszatart?"


A munkahelyem!

2 évre aláírtam a szerződést, hacsak nem akarom visszafizetni az eddigi ösztöndíjamat valahogy ki kell bírnom, de biztosíthatlak, hogy utána nem sokat fogok vacillálni, hogy maradjak-e!

2015. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Engem személy szerint azért zavar, mert egy héten 6 napot dolgozok 12 órában. És azt hiszem te is kitaláltad, hogy nem hétfőn van a 7. nap, azaz a pihenő nap.

Viszont megjegyzem, hogy emiatt a túlóra miatt normális fizetésem van, de szabadidőm nincs.

2015. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem vezessük be a teljes hétre a zárvatartást, akkor sose lenne tesco. "


Támogatom.

2015. jún. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

05:37,


És amúgy az Auchan, Smatch, Spar, IKEA, Media Mark a hátszázhetvenmillió féle ruha, óra, számítógép, ékszer akármi eladó külföldi lánc nem zavar? Csak a Tesco? Akik amúgy sokkal jobban fizetnek adót, mint pl a CBA, ahol számtalan boltban 4 órásra vannak bejelentve a dolgozók?

2015. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

A kérdező jelezte, hogy azoknak a véleménye érdekelné, akiket érint a vasárnapi zárvatartás. Gondolom itt elsősorban azokra gondolt, akik eddig vasárnap is dolgoztak. Jó lett volna, ha tényleg ők is megírták volna a véleményüket. Mintha ezt a szombati zsemlét egy okos Tóbiástól már hallottam volna - hasonlóan a balatoni példát...

-Én, ha lemegyek hétvégére a Balatonra, nem azzal töltöm az időt, hogy vasárnap hazaindulás előtt gyorsan bevásárolok a szupermarketben.

2015. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy az érintetteket,senki nem kérdezte meg. Még a törvényalkotó urak sem.Pedig nekik illet volna,mielőtt ilyen döntést hoznak.Egyébként én például annyiban érdekelt vagyok,hogy két közvetlen családtagom dolgozik a kereskedelemben.Így azért annyival tisztában vagyok,hogy az ő körükben is erősen megoszlanak a vélemények.Talán ezért sem ártott volna megkérdezni őket,meg egyáltalán:egy tisztességes hatástanulmány már nem fért bele a büdzsébe?
2015. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kivel konzultáltak, valaki csak adhatta az ötletet. (Lehet, hogy hétvégére kiment Ausztriába, s nem talált nyitott szupermarketet?!) De akkor is furcsának találom, hogy negyven hozzászólásból egy sincs, aki ténylegesen érintett. Több hasomló kérdés van, ott sincs.

Ezt nem értem.

2015. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!