Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vált ki ekkora felháboro...

Miért vált ki ekkora felháborodást a vasárnapi zárvatartás?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 20:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
51%

engem is csak a szabad választás miatt zavar. ez rendben is van.

sokak viszont azért hisztiznek, mert hogy akkor van rá idejük, meg sokan ezért is mennek el péntek-szombaton.

ez a rossz beütemezés eredménye, semmi több.


mi legalábbis akkor megyünk boltba, ha kell. ha ez keddre esik, akkor akkor megyünk. az szerintem hatalmas túlzás, hogy az emberek hétköznap addig dolgoznak, hogy már nincs idejük beugrani a boltba tejért, meg ami épp szükséges, akár munkából hazajövet.

2015. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
87%

Ajánlom azok figyelmébe (nem számít melyik oldalon álltok) aki tájékozottak akarnak lenni.


[link]

2015. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
6%
Én sem értem, ráadásúl akiknek nem tetszik azok szerint a kormány kiveszi az emberek zsebéből a pénzt, szóval nem mindegy hogy melyik nap nem tudtok bevásárólni ?
2015. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 szántóvető ***** válasza:
4%
mert nem tud az asszony friss zsömlés szenyát csomagolni hétfő reggelre a családnak.legalábbis ennél komolyabb érvvel nem találkoztam eddig.
2015. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
3%
Nem vált ki. A magyar emberek örülnek, hogy végre letörték a teszkó arcát.
2015. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
2%

"nem te döntheted el hogy akarsz-e Tesco-ba vagy bárhova menni vasárnap"


Még jó, hogy nem te döntheted el. Én simán ki is nézem belőled, hogy ha rád lenne bízva még vasárnap is hordanád nekik a pénzed.

2015. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 petizacc ***** válasza:
90%

Az, hogy hétfőn nekem muszáj szombati zsömlét magammal vinnem azért, mert egy csapat majom kitalálta!

Ebbe a kur-va országba már azt is megszabják mikor mehetsz vásárolni...

Alig várom, hogy lelépjek innen, hányingerem van az egésztől. Napról-napra jobban utálom ezt az országot!

2015. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
4%

"Alig várom, hogy lelépjek innen, hányingerem van az egésztől. Napról-napra jobban utálom ezt az országot!"



És mi az ami ilyen erősen visszatart?

2015. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
93%
#14:Pedig lehetnek még komolyabb érvek.Ugyanis józan ésszel végiggondolva,hosszú távon ez könnyen járhat elbocsátásokkal.Mert a vasárnap ugyan csak egy nap a hétből,de az éjszakai zárvatartás sok nagy boltban teljes műszakokat tehet feleslegessé.Bár elvileg létszámhiány volt eddig a kereskedelemben,de nem biztos,hogy ekkora. Végülis eddig is megoldották valahogy...Igazából a "gaz" multikkal tettek jót.A forgalmuk számottevően nem fog csökkeni,viszont lesz lehetőségük csökkenteni az alkalmazottak számát.Persze nem egyszerre,nagy számban,hanem apránként,fű alatt.Majd egy év múlva lesz igazán látható,hogy csökkent-e a számuk.Én nem vagyok optimista ezügyben,de ne legyen igazam.
2015. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
95%

1. Mert a kereskedelemben dolgozóknak ezzel csökken a bére. Esetleg az állásuk is veszélybe kerül.


2. Mert a vásárolni akarókat rugalmatlanabbá teszi. Elveszítenek egy napot, amikor ráérnének egy nagybevásárlásra.


3. Mert ha valamire sürgősen szükség van, azt nem, vagy csak drágább helyen lehet megvásárolni.


Amit cserébe felhoztak, hogy a kereskedelemben dolgozók kapnak egy pihenőnapot.

Volt nekik az amúgy is, legfeljebb nem azon a napon. Miért kellene pont vasárnap pihenőzniük, ha egyszer úgy vállalták el az állást, hogy akkor is lehet műszakjuk? Ezzel szemben rengeteg egyéb munkakör van, ahol nem kapták ki a szabad vasárnapot. Ők miért nem?

2015. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!