Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem a mai fiatalok már...

Szerintem a mai fiatalok már abszolút liberális gondolkodásúak. Mi lesz így a jobbikkal?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nincs magyarságtudatuk, de ezeket a gyerekeket így is nevelték már az iskolában, otthon...
2015. jún. 4. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát, itt a gyakori kérdéseken úgy nevelnek, hogy ha nemzeti érzelmű vagy letörölnek az oldalról. Mostanába így jártak valószínűleg több százan, legalábbis nem látom az ismerős neveket.
2015. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Szegény Jobbik, de sajnálom őket. Nem inkább a politika kéne hogy legyen az emberekért?
2015. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

1#! Nem azért törölnek egy-egy kérdést mert nagy nemzeti öntudattal rendelkezel és ez szembe menne e Gyakori kérdések szabályzatával, hanem azért mert a legtöbb ilyen jellegű kérdés mind mind provokatív és sértő valaki(k)re nézve. Ugyan azokat a kérdéseket fel lehetne tenni más hangsúllyal, és akkor senki sem törölné őket.

A kérdésre válaszolva, szerintem ez a korral jár, ma már szinte minden egyes magyar ember családjában van valaki aki külföldön dolgozik, a fiatalok több mint fele a megélhetés szempontjából már most tudja, hogy külföldre fog menni, mind ezt pedig attól függetlenül, hogy liberális vagy konzervatív eszméket vallanak.

2015. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Én inkább azt veszem észre, hogy akik abban a korban vannak igyekeznek megélni, amiből az jön, hogy rengetegen mennek külföldre, aztán sokan kinn is amradnak. Azért meg kétlem, hogy hibáztatni lehetne őket, mert jobban tetszik a jobb életszinvonal.
2015. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem teljesen így van. Fiatalok közt kettő fajta van:

-Akit egyáltalán nem érdekel a politika. Ha szavaz is, akkor arra szavaz akire a családja. Általában Fidesz vagy baloldal.

-Akit érdekel a politika: Ha jobboldali akkor jobbikos lesz, ha baloldali akkor lmp-s. Fiatalokat már nem érdekli hogy Kádár alatt 50 fillér volt a kenyér, vagy hogy Orbán a Hősök terén "ezer éve" milyen szép beszédet mondott, hanem azt látják ami a jelenben van. Fiatalok közt jobbikosból van egyébként a legtöbb, de (30-as korosztály fölöttiek el se hiszik nekem amikor elmondom nekik) LMP és Jobbik között is létezik átszavazás, úgy ahogy mondjuk a jobboldali középkorúak körében a Fidesz és Jobbik között.

2015. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem azon kellene aggódni, hogy mi lesz a jobbikkal, hanem, hogy mi lesz a nemzetünkkel.
2015. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
A Jobbik támogatottsága a fiatalok körében a legmagasabb. Nem régen még olyat is írtak, hogy az egyetemisták körében a Jobbik vezet. Legfeljebb a te közeged erősen liberális, de a felmérések mást mutatnak.
2015. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

Én fiatal vagyok, de jól írta a itt valaki, hogy több csoportja van a fiataloknak, van olyan, aki nem foglalkozik politikával, akik pedig foglalkoznak, azokat inkább a szélsőség jellemzi, egyik részül full jobbikos, nacionalista, de szimpatizál a történelem nacionalista/náci diktátoraival is.

A másik csoport (én is ide tartozom), az, akiknek alig, egyáltalán nem fontos a nemzettudat, soha nem szavazna a jobbikra/fideszre, inkább LMP-s, mert a többi baloldali pártról már sok rosszat hallott.


Én is LMP-re szavazok, a Jobbikot ki nem állom, de a "régiek" közül inkább az MSZP-DK tengellyel szimpatizálok, mint a Fidesszel.

(ha már úgy is lop mind, akkor közeledjünk inkább a nyugati felfogáshoz, a liberális értékrendhez, nem szimpatikus ez a nemzeti-konzervatív gondolkodás, bár 2010-ben nem voltam szavazókorú, de úgy álltam a Fidesz-kormányhoz, hogy bár ideológiailag nem tetszik, de becsületesebb, mint a baloldal, nem lesz olyan mértékű korrupció, de rá kellett döbbennem, hogy még ilyen szempontból is rosszabbak, mint az MSZP, tehát már jobb lenne a balos kormány így utólag, mert a többi szempontból legalább szimpatikusabb.


Röviden: a fiatalokat nézve nem valószínű, hogy kormányra fog kerülni a Jobbik, de egy biztos szavazótábora mindig is lesz.

2015. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem. A jobbik pont, hogy a legnépszerűbb párt a 30 év alattiak körében.

Amúgy lehet, hogy eléggé más környéken lakunk, de az én környezetemben alig van néhány liberális gondolkodású ember a korosztályomból (19 vagyok). Továbbá a liberálisabbak között is van, aki inkább a jobbikra szavaz, mert az ő nézeteiket osztó pártok leszerepeltek és csak a jobbik tud Magyarországon jövőképet nyújtani neki/nekünk.

2015. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó, a gimiben több, mint 100-an voltunk végzősök, de nagyon kevés volt a jobbikos, 10% alatt, a többi inkább liberális volt, vagy nem foglalkozott a politikával.


Lehet, hogy ez máshol máshogy van. Ahol én lakom, ott a Jobbik rosszul szerepel nagyon, az országhoz viszonyítva a Fidesz is, de például Bp.en is kisebb a jobboldal támogatottsága.

2015. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!