Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idősebb emberek miért...

Az idősebb emberek miért gondolják a fiatalokat munkakerülőnek?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok és múltkor egy bankban halottam, hogy pár idősebb ember beszélgetett arról, hogy a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni...


Erre csak annyit tudok mondani, hogy diákként 1 éve próbálok hosszú távú munkát szerezni, itt a nyár, mennék mindennap dolgozni, de csak ilyen heti 1-2 napra vesznek fel, pedig jó lenne a szülőket támogatni, még ha csak a minimálbért kapnám az is lendítene rajtunk...


És elvileg diákként könnyű munkát szerezni, tehát mi lesz ha majd nem lesz tanulói jogviszonyom?


Ha az ember megteheti azt, hogy empatikusabb cégeknél, jobb munka körülmények között jobb bérért dolgozhasson akkor miért ne menjen ki külföldre?



2015. jún. 22. 16:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
9%
azért még van 10-15 év előtted! AZt sem tudod mit hoz a holnap! Mi akik 35 évesen esetleg lakáshoz jutottunk-személyem-pl 2 szakmában dolgoztam napi, 15-16-órát, és nem azt néztem, hogy csak ennyi bérért? Igen, mert lakásra gyűjtöttem. Mellette a feleségem 2 gyereket nevelt, -vart-női szabó szakmájával... Sajnálom a mai 20-30 éveseket, de nem minket időseket kell cseszegetni, a nyugdíjat sajnálni! Talán Ti is megéritek … Részemről ennyi, ne hari de kiveri a biztosítékot amit itt nyilatkoztok-tudatlanul! Tudatlanul, mert szüleiteket nem kérdezitek meg a múltról!
2015. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
De... nagyapám azt mesélte, hogy annak idején mikor végeztek a suliban várták őket a munkahelyek, sőt már az iskola elé is elmentek értük és vitték őket dolgozni.
2015. jún. 22. 17:07
 13/34 anonim ***** válasza:
92%

"a 30-35 éves korosztálynak is még mindnek van kocsija (és nem 1000-es Suzukijuk), diplomájuk, lakásuk"


Nem tudhatod, hogy nem hitelre vették-e, és a mai napig fizetik a részleteket utána. Vagy használtan vették az autót, a lakást pedig örökölhették is.


Az időseket pedig tényleg nem kell kánonban szidni, vannak köztük is olyanok, akik átlátják a jelenlegi helyzetet, meg olyanok is, akik a példában szerepelnek. Ez más korosztályra is igaz, nem kell ebből generációs ellentétet gyártani.

2015. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
76%
13-# igazad van!Köszönöm! Ment a zöld! Nem az idősek tehetnek a mai kialakult helyzetről! Sajnos...
2015. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
9%
Mert ezek, és ezek még katonák sem voltak.
2015. jún. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
7%

"a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni... "


Ez mondjuk tény és való. Inkább a világoz utazná körbe kétszer egy némelyik, mintsem a lapátot megfogja.

2015. jún. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

"Ha az ember megteheti azt, hogy empatikusabb cégeknél, jobb munka körülmények között jobb bérért dolgozhasson akkor miért ne menjen ki külföldre?'



Azért mert nem éri meg. A külföldiek rendkívül görények, de erről inkább majd hazatérő embertársaidtól tájékozódj!

2015. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
5%

"De... nagyapám azt mesélte, hogy annak idején mikor végeztek a suliban várták őket a munkahelyek, sőt már az iskola elé is elmentek értük és vitték őket dolgozni."


Igen. És ezt úgy hívták szocializmus. Sírtatok a demokráciáért és a kapitalizmus bevezetéséért? Igen. Azt kaptátok amit akartatok? Igen. Akkor most dögöljetek éhen!

2015. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
55%
Pont azért "döglünk éhen", mert a jelenleg megtermelt jövedelmünk jó része arra megy el, hogy a szocializmus fenntartására felvett hiteleket törlesszük. De örülök, hogy jól éreztétek magatokat a következő generációk pénzén.
2015. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
56%
"Azért ha megnézzük minden idősnek van lakása, kocsija, én meg 20 évesként ott tartok, hogy egy kerékpárra nem telik" Ebböl látszik, hogy az elvakult irigység beszél belöled. (Te eddig hány évet dolgoztál? Hány év munka eredményével hasonlitod össze?)
2015. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!