Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idősebb emberek miért...

Az idősebb emberek miért gondolják a fiatalokat munkakerülőnek?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok és múltkor egy bankban halottam, hogy pár idősebb ember beszélgetett arról, hogy a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni...


Erre csak annyit tudok mondani, hogy diákként 1 éve próbálok hosszú távú munkát szerezni, itt a nyár, mennék mindennap dolgozni, de csak ilyen heti 1-2 napra vesznek fel, pedig jó lenne a szülőket támogatni, még ha csak a minimálbért kapnám az is lendítene rajtunk...


És elvileg diákként könnyű munkát szerezni, tehát mi lesz ha majd nem lesz tanulói jogviszonyom?


Ha az ember megteheti azt, hogy empatikusabb cégeknél, jobb munka körülmények között jobb bérért dolgozhasson akkor miért ne menjen ki külföldre?



2015. jún. 22. 16:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"Igen. És ezt úgy hívták szocializmus. Sírtatok a demokráciáért és a kapitalizmus bevezetéséért? Igen. Azt kaptátok amit akartatok? Igen. Akkor most dögöljetek éhen!"

Jó hülye vagy, ha azt hiszed, hogy a szocializmus működött volna hosszabb távon is. Hitelből mindenki tudja jól érezni magát.

2015. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
#21. szüleid nem élnek-ennyi észt örököltél-neked sem lesz jobb-le tetted a névjegyed!
2015. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
20.! Nem azt mondom, hogy BMW kocsi kulccsal kellett volna a világra jönnöm, de én úgy érzem, hogy nekünk ma nincsen semmi esélyünk sem saját ingatlant szerezni, vergődhetünk albérletben.
2015. jún. 22. 21:44
 24/34 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, tanulok, az első szakmámat csinálom.

Erre a munka dologra csak azt tudom mondani, hogy az nem dolgozik, aki nem akar. Építőiparban dolgozok és tanulok, villanyszerelőnek-villanyszerelőként. Ha kell egy festő pl. kapásból van 10-nél több telefonszámom, de talán egy vállalna el valamit, a többi inkább sír hogy nincs munka.

Ja hogy te 20 évesen nem akarsz megfogni valami gépet és dolgozni vele, munkásruhában a 40 fokban, hát nem is lesz munkád úgy. Persze várhatunk a jólfizető, kevesetdolgozós, számítógépezős munkára, ami 1000-ből 1, vagy odaállhatunk, hogy igen is ha kell mélytorokkal csinálom, de meg is vagy fizetve.

És nem azt mondom, hogy nem fogok kimenni mosogatni pár évet, aztán kis tőkével, meg esetleges nyelvtudással elgondolkodok, hogy itthon kezdek magammal valamit, vagy kinn elhelyezkedek a szakmámban.

2015. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

"Ja hogy te 20 évesen nem akarsz megfogni valami gépet és dolgozni vele, munkásruhában a 40 fokban"

Most komolyan felrakod a régi lemezt, hogy csak a kétkezi munka az igazi munka?

2015. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

24!


Én eljutottam arra a pontra, hogy megcsinálnék én bármit, de régóta keresek munkát és nem találok. Én csak 08:00-16:00 között tudnék munkát vállalni, mert bejáró vagyok egy kis faluból, nincs máshogy busz viszont ma a munkáltatók elvárják, hogy akkor hívhassák be a dolgozót amikor szeretnék és így engem nem fogadnak be. A falumban nincsen munkalehetőség.


És akkor még ott van a bérezés kérdése, a nettó minimálbér havi 68 ezer ft., az albérletek rezsivel együtt 70-80 ezer ft-ba kerülnek. Élhetek 5-d magammal egy kis lyukban...

És amit írtam, hogy így esélyünk sincs lakásra, autóra szert tenni és családot alapítani. Nem lehet eljárni sehova, mert minden ember kimerült, fáradt attól, hogy látástól mikulásig melózik éhbérért. Nem lehet kapcsolatokat kialakítani.


Ellenben sok történetet halottam arról, hogy ugyan nem a legjobb munkákért, de külföldön 10x annyit fizetnek. Igaz ott a megélhetés is drágább viszont a fizetések így is magasabbak mint ami a megélhetéshez kell.


Mondom, dolgozok én is szívesen csak fizessenek is meg.


Amúgy amit írtál, hogy 10 festőből 1 ha jön, ezzel a problémával én is találkoztam szakmunka terén...

2015. jún. 23. 00:25
 27/34 anonim ***** válasza:
Mondjuk,azért van valami ebben...Az én munkahelyemen például folyamatosan cserélődnek az emberek és nem azért,mert elküldik őket.Magyar viszonylatban a fizetés sem rossz,de hát,dolgozni azért kell.Külföldre viszont szerintem,nem azért mennek ki,mert nem akarnak dolgozni,hanem azért,mert több pénzért akarnak dolgozni. Aztán persze van aki csalódik,van aki nem.
2015. júl. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nem tudom miből gondolod,hogy minden idős embernek van lakása,kocsija.Lakása még csak-csak,de kocsija?Én számtalan olyan idős embert ismerek akinek nincs.Van akinek nem is volt,van aki kénytelen volt eladni,stb. A lakást meg,többnyire nem húszévesen vették.És ki tudja mikor jár le mondjuk a hitelük amiből vették.Szóval, szerintem kicsit egyszerűen látod a dolgokat.
2015. júl. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

18: Hogy sírhatott a demokráciáért a szocializmusban az a fiatalember, aki még meg sem született a rendszerváltáskor? 20 éves, 1995-ben született, ember!

Akik kiharcolták a rendszerváltást, pont a Te korosztályod voltak!

2015. júl. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

24: Van egy elég népes réteg, akit 2-3 éves kora óta szavalóversenyre és zeneiskolába meg balettra, angolra járatnak, 5 évesen lehet róluk tudni, hogy van agyi kapacitásuk az orvostudományi kutatáshoz vagy fizikussághoz, szociológussághoz, mérnökséghez, festőművészethez, stb., és egész életüket napi 12-14 órás művelődéssel töltik. Ők egészen más rétegben mozognak, és nem is találkoznak a Te általad felsorolt lehetőségekkel, de ha odaállnál eléjük, hogy figyelj ember, evvel és evvel tudsz keresni óránként 1200 Ft-ot, gyere velem: mennének. Amit mondasz a társadalom egy tőlük igen távoleső szegmensében van, nem találkoznak vele!

Én is mennék.

2015. júl. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!