Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idősebb emberek miért...

Az idősebb emberek miért gondolják a fiatalokat munkakerülőnek?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok és múltkor egy bankban halottam, hogy pár idősebb ember beszélgetett arról, hogy a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni...


Erre csak annyit tudok mondani, hogy diákként 1 éve próbálok hosszú távú munkát szerezni, itt a nyár, mennék mindennap dolgozni, de csak ilyen heti 1-2 napra vesznek fel, pedig jó lenne a szülőket támogatni, még ha csak a minimálbért kapnám az is lendítene rajtunk...


És elvileg diákként könnyű munkát szerezni, tehát mi lesz ha majd nem lesz tanulói jogviszonyom?


Ha az ember megteheti azt, hogy empatikusabb cégeknél, jobb munka körülmények között jobb bérért dolgozhasson akkor miért ne menjen ki külföldre?



2015. jún. 22. 16:12
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

24:

A 30-as vagyok, folytatom. Én pl. életemben nem hallottam olyan munkákról, amiket említesz. Egyszerűen azt sem tudom, hol lehet megtalálni, vagy hogy eszik vagy isszák őket, hol lehetne megtanulni, stb.

2015. júl. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
51%

24-es vagyok. Említettem a hozzászólásomban a villanyszerelőt meg a festőt. Ha még csak hírből se hallottál róla, az azért egy szegénységi bizonyítvány. Ha mondtam volna az andragógiát, amiről szerintem az emberek 95 százalékának fingja sincs hogy eszik vagy isszák, esetleg egy madárfaj, pedig egy szak, arra azt mondom hogy oké.

Említetted ezt az 1200 forintos dolgot, nem mondom hogy nem lenne olyan aki eljönne, de vagy húznák a szájukat, vagy 1 nap után otthagynák az egészet, vagy egyszerűen azt mondja hogy ő egyetemet végzett, nem fog ilyen munkát csinálni, aztán következő nap meg találkozok vele a mekiben, csak ő a pult másik oldalán állna.

Volt nálunk egy fiatal, 24 éves friss diplomás srác, ereje megmondása szerint volt mert hogy az egyetemen kigyúrta magát, szépen be lett jelentve, elvállalta a segédmunkát, aztán az első napján megkapta a nagy vésőt, és 8:30-kor már fel is mondott. ..

2015. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"24-es vagyok. Említettem a hozzászólásomban a villanyszerelőt meg a festőt. Ha még csak hírből se hallottál róla, az azért egy szegénységi bizonyítvány."


Kiforgatod a mondataimat.

Arról nincs fingom, hova kéne elmennem megtanulni és hol a búbánaktban kaphatnék ilyen munkát.


"Ha mondtam volna az andragógiát, amiről szerintem az emberek 95 százalékának fingja sincs hogy eszik vagy isszák"


pont azt dumálom, hoyg abba az 5 %-ba tartozó embernek nincs fogalma a fentiekről, akik andragógia és társaik közt otthon vannak.

Vili?

Ha 25 művészeti és tudományág kitanulásával voltam elfoglalva, akkor nyilván abban nem vagyok képben, ami ezen kívül esik.

De ha 40 évesen azon kapom maga, hogy sem a 8éveskori tudásommal, sem egyik nyelvtudásommal vagy diplomámmal nem vesznek fel, akkor jön képbe, hogy na, akkor mire van kereslet, de mivel nem abban a közegben élek, nulla infóm van. Érted?

Egyébként nőkben van bizalma a festést megrendelőknek?

Mert csak férfiakat látok ebben a szakméban dolgozni, talán nem véletlen.

Tavalyelőtt lefestettem zománcfestékkel az ablak- és ajtórácsomat, nagyon szép lett. Másnak is elvállalnám.


"Említetted ezt az 1200 forintos dolgot, nem mondom hogy nem lenne olyan aki eljönne, de vagy húznák a szájukat, vagy 1 nap után otthagynák az egészet, vagy egyszerűen azt mondja hogy ő egyetemet végzett, nem fog ilyen munkát csinálni, aztán következő nap meg találkozok vele a mekiben, csak ő a pult másik oldalán állna.

Volt nálunk egy fiatal, 24 éves friss diplomás srác, ereje megmondása szerint volt mert hogy az egyetemen kigyúrta magát, szépen be lett jelentve, elvállalta a segédmunkát, aztán az első napján megkapta a nagy vésőt, és 8:30-kor már fel is mondott."


Fiatalon más a helyzet, akkor még nem járt végig az ember minden lehetőséget, hogy az érdeklődési köreiben dolgozhasson. Meg szerintem talán nem ajánlottál neki elég magas órabért.:)

Nekem most a rács- és kerítésfestés is az érdeklődési köröm, szólj, ha mehetek!:)

Mivel nem a szakmám, falat nem vállalok, azt ugye kiegyengetni is kell, de fújással is festettem már magamnak, és ecsettel is, és mind tökéletes lett, szebb, mint a szomszédban a festő által csinált.

2015. júl. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

"20 éves srác vagyok és múltkor egy bankban halottam, hogy pár idősebb ember beszélgetett arról, hogy a mai fiatalok azért mennek ki külföldre, mert nem szeretnek dolgozni... "


:)


ez jó. az ilyenekkel nem kell foglalkozni. nem akarok senkit megbántani, de Magyarországon az idősebb emberek nagy része teljesen tudatlan és tájékozatlan.


nem beszélnek idegen nyelveket, így nem tudnak külföldiekkel beszélni, vagy külföldi oldalakat olvasni, sokuknak net is sincs, más rendszerben nőttek el, halvány fogalmuk sincs a mai magyar valóságról.


a fiatalok azért mennek külföldre, mert emberhez méltó életet akarnak élni, és nem éhbérért dolgozni valami félanalfabéta főnöknek.

2015. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!