Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok-sok ember szerint miért a...

Sok-sok ember szerint miért a kisebbség és a külföldiek jogai a fontosabbak?

Figyelt kérdés

Sokan vannak akik hozzáállásban ezerszer jobban támogatnak mindenkit csak a magyarokat nem. És ha mi fel merünk szólalni, hogy "Hé! Mi is itt vagyunk!", akkorle vagyunk önzőzve.

Egy országban nem az lenne a normális, hogy a saját embereit védi és táplálja elsősorban?


2010. márc. 2. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

"Egy országban nem az lenne a normális, hogy a saját embereit védi és táplálja elsősorban?"


Szerintem nem. Az a fontos, hogy az embereket védje és táplálja elsősorban, bőrszíntől, származástól függetlenül, aki ott él.

2010. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem. Az a fontos, hogy az embereket védje és táplálja elsősorban, bőrszíntől, származástól függetlenül, aki ott él.



A magyar embereket és a kisebbség a többséghez alkalmazkodni akaró és legfeljebb a kultúráinak értékeit magánhagyó részét! Aminek semmi köze a bőrszínhez, sokkal inkább a felfogáshoz és a szocializálódáshoz!

2010. márc. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

egyrészt egyetértek az elsővel ,hogy bőrszíntől függetlenül. de jelenleg nem ez történik, hisz bőrszín és származás alapján megy a megkülönböztetés a mi hátrányunkra. én ki tudnék egyezni az egyenlő elbánásban, nem mondom, hogy a többiek kapjanak kevesebbet.


viszont azt is meg kell hagyni, hogy aki itthon van az itthon van. Aki vendég, az már másodlagos. aki pedig nem illeszkedik be, az még a vendégnél is rosszabb szerintem.


Egy vendég ha tudja hogy kell viselkedni és betartja a játékszabályokat, akkor egyenlő félnek tekintem és nem sajnálok tőle semmit ami nekem is jár.

2010. márc. 2. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok


"egyrészt egyetértek az elsővel ,hogy bőrszíntől függetlenül. de jelenleg nem ez történik, hisz bőrszín és származás alapján megy a megkülönböztetés a mi hátrányunkra. én ki tudnék egyezni az egyenlő elbánásban, nem mondom, hogy a többiek kapjanak kevesebbet. "



Így van, ezért mondom, hogy minden megkülönböztetés igazságtalan, akár pozitív, akár negatív. Nem a jogokkal kell egyensúlyozni a szociális vagy kulturális különbségeket, mert az csak további ellentéteket szül. Szóval a kérdésre visszatérve, a kisebbségek jogai nem szabad, hogy fontosabbak legyenek. Egyszerűen nem kell különbséget tenni jogokban a kettő között.


Én ezért tartom alapvetően butaságnak és feleslegesnek az ombudsman intézményét. Egyenjogúságban nincs szükség rá, és ha kiállunk az egyenjogúság mellett, akkor nem foglalhatunk állást a mellett, ami ennek ellentmond. Márpedig bármilyen közintézmény, ami különbségeket tesz emberek között ilyen alapon, az az egyenjogúságot sérti. Legalábbis szerintem.

2010. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
sok sok ember szerint?Inkább csak a bukott kormány szerint.És azoknak a hallgatóságának.Magyarokkal sohasem foglalkoztak.
2010. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert nálunk eleve kisebbségiek vannak kormányon. Próbálnád Szlovákiában vagy Romániában kiabálni, hogy leszúrok minden szlovákot/románt, úgy csuknának le hogy még a műanyag lakat is rád rohadna.
2010. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

"Egy országban nem az lenne a normális, hogy a saját embereit védi és táplálja elsősorban?"


első körben tápláljuk azokat, akik táplálják az országot (értsd: SzJA fizetők)

második körben tápláljuk ezek gyerekeit 18 éves korukig.

harmadik körben tápláljuk azokat, akik kiérdemelték a nyugdíjat.


és ha még maradt pénz, akkor jótékonykodhatunk.

2010. márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami bízonyitékod is van erre mert nem derűl ki pontosan mire gondolsz.
2010. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!