Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te hogyan szavaznál nyitva...

Te hogyan szavaznál nyitva tartás ügyben? Lehessenek nyitva a boltok éjjel-nappal?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

Természetesen lehessenek nyitva.


Azzal a demagóg dumával meg menjetek már a sunyiba, hogy a dolgozó pihenőideje, stb. A Tesco eddig is rendesen betartotta a szabályokat, a rohadt büdös multi! Persze sok jó magyar vállalkozó már nem biztos, ők szeretnek ingyen is dolgoztatni, de hát ők a szentek.


A kereskedelmen kívül meg rengeteg olyan munkakör van, ahol vasárnap, éjjel, és még ünnepnapon is dolgozni kell. És akkor mi van? Lényeg, hogy most nagyon jó, mert több ezer munkahely megszűnt a Fidesz-KDNP agymenése miatt. Nyilván ez nagyon kellett.


Az meg minek válaszol, aki rohadtul nincs képben? Nagyon jellemző az országban ez a félig tájékozottság. "Jaaa, nem csak vasárnap kell zárva tartani?"

2015. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Nekem szüleim kereskedelemben dolgoznak és örülnek a vasárnapi zárva tartásnak. Így legalább egy biztos szabad napjuk van. Hét közben pedig hosszabb lett a munkaidő.

Senkit sem küldtek el tőlük, de a környező üzletekből sem emiatt. Úgyhogy az a demagóg duma, hogy ezért több ezer munkahely szűnt meg.

2015. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

8: Kíváncsi vagyok neked hogy tetszene egy olyan munkarend, hogy napi 11 óra, van, amikor 4-5 napig egyfolytában dolgozol. Mindig az adott héten tudod csak meg, hogy a következő héten, mikor kell menned.

Mindezt kb. 80 ezerért.

2015. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%
#13 voltam olyan hülye nem ruhatár szakon továbbtanulni, ahol nem kell az ilyen helyekért verekednem
2015. jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%
Igen, engedném, hogy éjjel-nappal nyitva legyenek, viszont törvényileg szabályoznám, hogy azért elég zsíros plusz bérpótlékot kelljen a vasárnapi meg az éjjeli munkáért fizetni és ne lehessen senkit kötelezni havi x darab éjszakázásra vagy vasárnapozásra.
2015. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%

"Úgyhogy az a demagóg duma, hogy ezért több ezer munkahely szűnt meg."

Ez nem demagóg duma, ez egy tény. És ezt nem cáfolja meg, hogy a környezetedben senkit nem küldtek el. A Tesco sem küldött el senkit, csak aki mondjuk pont nyugdíjba ment volna, meg amúgy is menni akart. A mocskos multi. De valaki meg elküldött embert, mivel feleslegessé vált.

Kellett ez az agymenés? Nem igazán. A kereskedelemben mindenki évek óta úgy dolgozott, hogy tudta, a vasárnap nem feltétlenül szabad (de cserébe már elég régóta járt +50% bérpótlék). Vannak még olyan munkakörök, elég sok, ahol nem lehet bemondani, hogy nekem a vasárnap szent.


"Kíváncsi vagyok neked hogy tetszene egy olyan munkarend, hogy napi 11 óra, van, amikor 4-5 napig egyfolytában dolgozol. Mindig az adott héten tudod csak meg, hogy a következő héten, mikor kell menned.

Mindezt kb. 80 ezerért."

Ez most hogy jön ide? Mivel már vasárnap tilos dolgozni, most már nem kell 4-5 napot 11 órázni? Előbb tudod meg, mikor kell jövő héten menni? Több a fizetés? Vagy mivel lett jobb?


"elég zsíros plusz bérpótlékot kelljen a vasárnapi meg az éjjeli munkáért fizetni"

Igazából kellett már korábban is. Vasárnap +50% volt, éjszaka minimum +15%, de változó munkarend esetén már este 6-tól +30%. Nem tudom, neked mi a zsíros. Ezek a bérpótlékok most mind a "mocskos multik" zsebében maradnak, a melósnak meg kevesebb lesz a fizetése. De biztos ez is sokkal jobb így!

2015. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

"Igazából kellett már korábban is. Vasárnap +50% volt, éjszaka minimum +15%, de változó munkarend esetén már este 6-tól +30%. Nem tudom, neked mi a zsíros. Ezek a bérpótlékok most mind a "mocskos multik" zsebében maradnak, a melósnak meg kevesebb lesz a fizetése. De biztos ez is sokkal jobb így!"


Én nem támogatom a zárvatartást a félreértések elkerülése végett, teljes mértékben azt mondom, hogy ezt alapjáraton szabályozza csak a piac. Viszont akkor legyen egy normális bérpótlék. 50%? Megérne neked havi szinten plusz 5 ezer forintot az, hogy nincs magánéleted?

2015. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
Csak összehasonlításért: a Vodafonenál a diák alkalmazottak hétvégére majdnem 2,5x annyi órabért kapnak, mint hétköznap (nem én dolgozok ott, hanem egy közeli barátom). Nekem hála égnek nem olyan munkám van, hogy felmerüljön a vasárnapi bejárás, de édesapámnak sokszor nincs hétvégéje, de hidd el, ő is a f..sza hegyére kívánja, nem dob sokat az az 50% a dolgokon.
2015. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez már kicsit messzebbre visz. Már bocsánat, de senkit nem kényszerítettek arra, hogy bolti eladó legyen. Az is egy foglalkozás. Miért, a tűzoltók, villamosvezetők, stb. csak arra vágynak, hogy vasárnap meg éjjel dolgozzanak? Nem mindenki hétfőtől péntekig 8-16-ig dolgozik, ezt el kellene fogadni.
2015. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
34%

#19


senki nem kényszerít igen, csak az a baj, hogy a magyar társadalom csoportosan berendezkedett, hogy képzetlen esetleg alibiszakmás munkaerő lesz, és tessék neki olyan fizetést adni amiből "meg lehet élni"

csak elvárások vannak, de tanulni és teljesíteni nem akarunk


elő lehet venni a gimis matekkönyvet, és el lehet menni egy normális főiskolai papírt szerezni


ez nem svájc és nem is ausztria, itt teljesíteni kell a jólétért

2015. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!