Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell olyannak kutya,...

Miért kell olyannak kutya, aki otthon sincs jóformán, és a kutyát már 70x hozták vissza mert szökik éjjel-nappal?

Figyelt kérdés

Hogyan értessem meg a legjobb barátnőmékkel, hogy nem kell nekik kutya. Ők nagy családosak(2 gyerek) és utazgatnak folyton. Téli szünet 2 hét Mátra, Nyár: 2 hét Horvátország, Tavaszi szünet: 1 hét Börzsöny, Őszi szünet: 1 hét Hortobágy.

És minden, majdnem minden hétvégén lemennek a nyaralójukba a Mecsekbe.


És így tartanak kutyát fenn Pesten.

És a kutya már vagy 70x került vissza hozzájuk. A helyi állatorvos már fejből tudja a telefonszámukat. Az ebtelep is már vagy tucatszor szólt nekik, hogy megvan a kutyájuk.

Szomszéd is vagy 20x szólt nekik, hogy megint elszökött a kutya.

És így is tartják a kutyát. Megkötni nem akarják, de a kerítés már 2,5 méter magas, és befele áll a teteje. De a kutya így is kijut valahogy rajta. Tiszta börtön feeling a kerjük. De a kutyának nem gond.


És most engem akartak megkérni, hogy vigyázzak a kutyára, míg lemennek a balcsira hétvégére.

Nem vállaltam, én nem fogok elmenni keresgélni kutyát, meg izgulni, hogy megint kiszökik a kertemből.


Most komolyan. Kell az ilyennek kutya? Hogy tudnám velük megértetni, hogy másnál jobb sorsa lenne.



2013. ápr. 28. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet őket meggyőzni. A kutya egyszer olyan messze el fog szökni, hogy már vissza se jön
2013. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy: miért nem viszik magukkal? Ezekre a helyekre mind lehet kutyát vinni.

Kettő: a kutya nyilván nem kötődik hozzájuk, ha folyton meglóg.

Itt nem az utazás a baj, mi is sokat utazunk, külföldre is, és jön a kutya és sehol nem veszik el. De ha kerti dísznek tartják, nyilván lelép, ha tud, mert unatkozik.

2013. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát mert ott is elszökött már. :D

Meg mennek múzeumba, nem hagyhatják ott a szálláson.

2013. ápr. 28. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok... Na ez az, tök más nézőpont. Mi két kutyával utazunk, megyünk étterembe, kirándulni, néha múzeumba is, és mindig megoldjuk valahogy. A szálláson is ott hagyjuk őket, amikor pl vacsorázni megyünk. Lehet úgy utazni kutyával, hogy mindez teljesen természetes legyen. Lehet, hogy egy másik gazdi jobb lenne a kutyának.
2013. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem vállald be a kutyát és míg távol vannak keress neki egy jó otthont,azt mondod elszökött,de ezúttal már nem került elő..


szerintem fel se tűnne nekik,hogy nincs ott a kutya..


tényleg felelőtlenek!

2013. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyet ne tegyen, mert aztán a kérdezőt fogják előszedni hogy miatta szökött el a kutya, és majd az egészet ráfogják kenni, még véletlen sem magukba fogják a probléma gyökerét keresni. Gondolom a kutya nincs sétáltatva meg semmi, ezért szökik. Mondani kéne nekik finoman keressenek neki valaki olyat aki rendesen kitudná elégíteni az igényeit, mert ez szenvedés a kutyának.
2013. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!