Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, miért űztök...

Baloldaliak, miért űztök állandóan sportot abból, hogy soha nem értetek egyet a jobboldaliakkal?

Figyelt kérdés

Nem azt mondanom, hogy mindenben egyet kellene érteniük, mert akkor nem lenne az ellenzék ellenzék, de hogy majd mindenben nincsenek közös állásponton, szomorű dolog.


Minden rendes országban, példám az USA és ex-Kisantant országok, ott is van bal meg jobboldal, bizonyos kérdésekben különbözik a véleményük, bizonyos kérdésekben meg egyetértés uralkodik. Véleményem szerint vannak olyan kérdések, amelyekben egyet kell érteniük, mert azok mindenkit érintenek, az olyan kérdésekben, pedig amelyek nem érintenek mindenkit, természetesen legyen különböző véleményük.


Pl. a nacionalizmust illetően mindkét oldal hazaszerető, büszkék a saját etnikumukra, történelmükre, kultúráikra, másokkal szemben össze tudnak fogni, történelmi témákban is egységes álláspont van, és más súlyosabb, nemzeti kérdésekben, pl. a határőrizetet, bevándorlást vagy a büntetéseket, közbiztonságot illetően is nagyfokú egyetértés van, csak annyiban különböznek, hogy a jobboldal halálbüntetés párti, a baloldal meg megelégszik a tényleges életfogyttal.


Ezzel szemben nálunk Trianont csak a jobboldal érzi tragédiának, kiküszöbölendő csorbának, a baloldaliak meg nem tulajdonítanak jelentőséget neki, ismételgetik, hogy "múltba révedés az egész" ill. "jószomszédi viszony" kezdetű dolgaikat, ami nem a legbarátságosabb szomszédok esetén finoman szólva érthetetlen. Vagy szintén csak a jobboldaliak nemzetiesek, a baloldaliak nem szívesen tartoznak a magyarsághoz, az elavult nacionalizmus meg sovinizmus jelszavakat ismételgetik némi öngyűlölettel keverve. Vagy határőrizetes, bevándorlós témában is a jobboldal akarja a témát kellő komolysággal kezelni, a baloldaliak meg úgy tesznek, mintha nem létezne a probléma, ártalmatlanok lennének az illegálisok, annak ellenére, hogy több komolyabb politikus ill. biztonságpolitikai szakértő (pl. Nógrádi György) rácáfolt téziseikre. Büntetéseket illetően is végletekben van a baloldal, a jobboldal halálbüntetést, ha azt nem lehet, akkor az életfogytiglant pártolja, a baloldal, élünkön a DK-val az életfogytiglan eltörléséért száll síkra, ami eléggé szélsőséges nézet.


Remélem, nem lett túl provokatív a kérdésem, értelmes, személyeskedésektől és vagdalkozásoktól mentes vitát várok.


2015. jún. 30. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
A Fidesz miért nem értett egyet soha az MSZP-vel 2002-2010 között?
2015. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

"Minden rendes országban, példám az USA és ex-Kisantant országok"


Én azt hittem, hogy ezeket a Sátán uralja.

Most akkor mégis rendes országok?

2015. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Válasz helyett inkább megosztok egy cikket, ami ezt a témát boncolgatja:

[link]

2015. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 tetro ***** válasza:
83%
Sajnos nálunk a nacionalizmus egyenlő egy csomó kisebbségi csoport gyűlöletével. És nálam ez nem politikai oldal kérdése. Egyszerűen nem szeretek utálkozni ismeretlen emberekkel. És ha ezt jelenti a nemzet, akkor nehezen vállalok vele közösséget. Ha vezető politikusok pl a magyar zászlót valaki ellen pakolják ki a facebookra, azzal én nem tudok egyetérteni. Legyen bármilyen csoport aki ellen vannak, és bármelyik oldalon ők.
2015. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4: Korábban a homoszexuálisok olyan molinót gyártottak, melyen Nagy-Magyarország közepében volt egy pénisz, ezek után hogy várják el, hogy nemzethez tartozóknak tekintsük őket ? Meg sokan közülük a Kormányváltókra szavaztak, mert nekik a nyilvános fajtalankodás fontosabb volt, mint a nemzet, haza. A Kormányváltók pedig bővelkedtek magyargyalázó kirohanásokban, normális országban olyasfajta gyülekezet nem is működhetne.


A cigányokat meg nem bőrszínük miatt utálják, hanem a hozzáállásuk, bűnöző életmódjuk miatt, őket mindenki utálja, csak a balosok, ex-SZDSZ-esek próbálják valahogy leplezni a hozzáállásukat, továbbá saját véleményüket alárendelték a pártjuknak a kérdésben vázolt primitív ellentmondunk hozzáállás miatt, csomó olyan videót és hírt lehet találni, melyben a balosok és liberálisok önfeledten cigányoztak.

2015. jún. 30. 20:23
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem a baloldal sajátja, ha észrevetted nálunk jó ideje így működik a politika. :/ Amit az egyik akar, függetlenül attól hogy értelmes gondolat vagy nem, a másik oldal egyből elveti, csak mert a gonosz egyik oldal szülte ötletről beszélünk.
2015. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

Talán azért mert egy más értékrendet képviselő ellenzéki párt.

Az h erről ki mit gondol ( liberális értékrendről)az már más kérdés.

2015. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7: Akik egyik pillanatban önfeledten cigányozzák Oránt, illetve választják jelöltjüknek a cigánybűnözésről beszélő Pásztor Albertet, aztán a másik pillanatban meg "Én is cigány vagyok" táblával a nyakukban (vihogva, jól szórakozva, képmutató módon) tüntetgetnek, azok ne beszéljenek teljesen más értékrendről, elvtelen hazugok gyülekezete.
2015. júl. 1. 19:32
 9/15 tetro ***** válasza:
47%

19.32

szerintem itt bukik ki a tévedésed. valószínűleg aki orbánt cigányozza, az soha az életben nem járkál a nyakában én is cigány vagyok táblával. egyszerűen összemosol egy csomó egymástól tök különböző embert, rájuk sütöd hogy baloldal, és onnantól homogén masszaként kezeled őket. azért ez így elég gyenge érvelés.

2015. júl. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#Tetro:


De. Én már láttam nem egy balliberálist, aki tagja volt egyszerre facebook-on az EGYMILLIÓAN A CIGÁNYOK MELLETT csoportnak, illetve Baloldaliak akik a rejtett erőforrásokat nem kedvelik csoportoknak. Az első csoportban ugye bizonygatja a vélhetően skizofrén balliberális, hogy nincsen cigánybűnözés, másik csoportban meg azt mondja, hogy "Mi azok a Baloldali személyiségű emberek vagyunk, akik úgy gondolják, hogy Pásztor Albert fogalmazása még túl enyhének tekinthető. Nem szeretjük a bűnözőket!!!". Sok ilyen vélhetően skizofrén baloldali van.


Vagy anno az SZDSZ-esek voltak a nagy cigánypártiak, nem csak a cigánybűnözést tagadták, hanem mosdatták a fülig bűnösöket is, mint Rafaeléket, és közben meg szavazóik 60%-a meg utálta a cigányokat, az Origon közölt Horn Gáboros interjúban hangzott el ez, hogy az SZDSZ szavazói sem szerették a cigányokat, mégis a cigányos SZDSZ-re szavaztak, a párthűség felülírta személyes véleményüket, hozzáállásukat.

2015. júl. 1. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!