Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt jobb a Kádár-rendsz...

Miért volt jobb a Kádár-rendszerben élni mint a rendszerváltás óta bármikor?

Figyelt kérdés

Anno faterom normál melós ember volt. Délutánonként lejött velem játszani. Családostol mentünk fagyizni. Nagyon szerettem, mert jó volt szüleimmel menni. Nyaranta elmentünk a vállalati szoc üdülőbe, ahol egy csomó gyerekkel játszottam. Faterom meg a vállalat más városában dolgozó, nyírségi, BP-i, Győri stb kollégákal barátkozott. Fociztak, pingpongoztak stb.. Este volt, hogy szalonnasütés tábortűz.

Nem éltünk fényűzően, de volt családi életünk.

90-ig


Onnantól, fater nem jött sétálni, mert mellékesbe kellett dolgzni, hogy kajára teljen. Nagyobb lettem és nem értettem, hogy miért nem megyünk nyaralni. Én speciel nyaralni másik városba 94 óta nem voltam. Mert hiába dolgozok, nem keresek annyit. Holott 96 óta mikor végeztem, 1 évet voltam munka nélküli azóta tolom.

Nem tellk rá, mert vagy kocsira kell költenem, mert szétesik, újra nem telik, ha nem a kocsira akkor a házra, Ha nem ezekre, akkor a számlákra, miközben ezekre költöttem a számlákra nem telt és elmaradok, és be kell hozni.


Ezek akkor nem voltak. Komcsizhatnak itt össze vissza, de akkor apám családi életet élt, én meg 3x többet dolgook és képtelen vagyok, Középfokú technikummal tovább lépni lehetetlen, de tanulni is, mert anno ingyen tanulhattam, most ki sem tudom fizetni. Vagy lépek és hitelt veszek fel, de akkor tudjuk a banké vagyok, és annál nagyobb lutri nincs.


Lehet szidni, lehet mocskolódni, de azt csak azok teszik akik akkor nem tudtak eleget lopni, simlizni.. Akik akkor korrektül dolgoztak, megéltek normálisan.


A bank 20 éves hitele a fizetésének a tizede volt és nem a kétharmada. Hogy az áruhitel 2%volt teljes futamidőre és nem 50%. Úr isten de rossz volt, ugye??? Hogy személyi igazolványra vettél fel hitelt, és nem 50 papírra.

Hogy nem kellett rettegni, másnap van-e munkád. Hogy nyugodtan mehettél családdal fagyizni meló után. Nem kellett másod állás hogy a számlákat kifizesd. A másod állás a luxushoz kellett, igen de ezzel mi a baj. Aki többet akar többet dolgozik. De ma aki megélni akar az dolgozik többet, a luxushoz lopni kell, és nyalni.

Ja tényleg anno nem volt adó sem!


Érdekes az a hitel amit felvettek, lényegében egy országot építettek fel háború után, amit ugye 80ban vettek fel, miből is épült akkor 30 évig. Ja és 2 éven belül vissza lett volna fizetve ha nem váltunk rendszert.


Azóta 15-szörözték az akkori adósságot és semmi nem épült lényegében. Eladták az összes állami vállalatot(mint a Jófogás Zsozsó... eladok mindent, de az eszüket is) és sehova nem lett befektetve a pénz... DE lett Csányi Sándor és a hozzá hasonlók. 1-2 éve alatt milliárdos előtte meg egy senki?


Büdös a melós. Ez van, izzadnak mert dolgoznak. Aki nem dolgozik csak az nem izzad. Vagy büdös a munka? Ez nem tetszett..? Mert azok tényleg szívtak akik nem akartak dolgozni... De ezzel mi a baj? Igen lopni könnyebb a mai világban. Akkor sem volt nehéz, csak a mérték volt más.


Régen lebetonoztak egy kocsi bejárót, állami pénzből... ÚR ISTEN mekkora lopás. Ma villát, stadiont és ki tudja mit építenek a kertjükbe.

Lehet nálam van a hiba, hogy az előbbit bármikor elnézem az utóbbit elítélem.


Anno kilakoltattak egy családot és a Városi Tanács vezetője repült, azonnal lakást kaptak, mert a munkásnak ez jár. Hogy megy dolgozni ha nincs lakása? Ma ha emberek kerülnek utcára, és fegyveres rendőrök végzik a kilakoltatást, gépkarabéllyal, csőre töltve, és leszarják mi lesz velük.


Anno ha pofáztam órán kaptam egy nyakast a tanártól, Ha ma csak ránéz a gyerekre, jó ha nem lövik le.


régen jobb volt mint most.


2015. júl. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a proletár ömlengésedett, de egy mondatodra reagálnék, amit véletlen kiszúrtam. Azt írod, hogy nem találsz semmi kivetnivalót abban, hogy az alanyi jogon járt a munka. Pont ez az a körülmény, ami elválasztja a tündérmesés átkost a valóságtól. A rendszerváltás után egy raklapnyi ember munkanélküli lett és tartósan az is maradt. Hát csókolom, 8 általánossal nem szívesen foglalkoztat senkit a valóság. Igazságtalan rendszer volt, mert a dilettantizmust is alanyi jogon jutalmazta... soha többet...


Másik: szarban érzed az országot? Tetszettek volna forradalmat csinálni. Senki nem privatizált volna semmit szét fillérekért, ha nem békésen megyegetünk át, hanem odakenjük az elvtársakat, ahogy a románok tették pl. Hiába; gyáva népnek nincs hazája.

2015. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
*ömlengésedet
2015. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:

'Másik: szarban érzed az országot? Tetszettek volna forradalmat csinálni. Senki nem privatizált volna semmit szét fillérekért, ha nem békésen megyegetünk át, hanem odakenjük az elvtársakat, ahogy a románok tették pl. Hiába; gyáva népnek nincs hazája.'


Nem okoskodásból, de nem gyávaság volt a háttérben, hanem inkább a Kádár-rendszerbeli elpuhultság, vagy nevezzem ellustultságnak?

2015. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, de ahhoz gyávaság kellett, hogy belemenjünk a kádári kompromisszumokba.
2015. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
Végül is az 56 utáni megtorláshoz képest Haynau büntetései pikniknek tűnnek, hogy azt a 33 évnyi besúgást ne emlegessem.
2015. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
Szóval okkal alakulhatott ki a behódolás légköre.
2015. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

Mutass még egy olyan népet, akik feldobják a saját szabadságharcosait. 56-hoz képest egy évvel már mentek a besúgások... Ezt majdnem minden évszázadban eljátsszuk. És miért? Mert nekünk teljesen mindegy, csak ne legyünk éhesek, nagyjából vegetáljunk és ne zavarjanak meg szex közben...


Be kell látnunk, pláne európai összevetésben, hogy gyáva és árulásra hajlamos nép vagyunk.


Jelen pillanatban ezt még megfejeltük azzal, hogy nem vagyunk gazdaságilag valami termékenyek, tudáshiányban szenvedünk, vagy ha van is valami, az is elavult (csakhogy reflektáljak a kérdező szenvedéseire is, hátha rájön, hogy mi vagyunk a hibások).

2015. júl. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

Régen a gyárban aki a műszak alatt csak a lábát lógatta és félgőzzel dolgozott ugyanannyi fizetést kapott, mint aki kihajtotta magát 8 órában. Ez hol volt igazságos?

Régen a veszteséggel működő üzemek ugyanúgy prosperáltak, mint azok, akik jól működtek...állambácsi ugyanannyit engedett nekik. És ez hol volt igazságos?

Pont ezért is akartunk 89-ben már mást...most meg visszavágyunk?? Nem semmi nép vagyunk...szerintem mindenki rajtunk röhög.

2015. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:

"Régen a gyárban aki a műszak alatt csak a lábát lógatta és félgőzzel dolgozott ugyanannyi fizetést kapott"

Most detto ez van csak csókosoknak nyalósoknak meg vezetőségi kamuposztoknak hívják őket..Nem kell bizonygatni ellenkezőjét ,dolgoztam gyárban is.. Ez a rendszer is velejéig büdös és rohad.

2015. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:

"Régen a veszteséggel működő üzemek ugyanúgy prosperáltak, mint azok, akik jól működtek"

Manapság meg a kormányközeli cégek haveri bratyi körök cégei virágoznak 10x-es haszonkulccsal km-es alvállalkozói sorral szipolyozva ki az adófizetők pénzét.Személyre szabott "pályázatokon" nyert zsíros melókat visznek el senkiháziak, Bennfentes infók alapján kereskednek földekkel a "tisztes vállalkozók"és végtelen a sor a csalásra. Jó is ez ,tényleg.

Aki a végén valóban csinál valamit és megfogja a lapát nyelét az meg megkapja a nagy semmit és futhat a pénze után ,aztán tehet feljelentést a kézivezérelt bíróságokon,majd 10 év múlva lesz ítélet egy megszűnt kajmán szigeteki cég ellen. Lényeg hogy jól jár néhány milliárdos, a kisvállalkozó ,munkás meg dögöljön bele.

2015. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!