Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt jobb a Kádár-rendsz...

Miért volt jobb a Kádár-rendszerben élni mint a rendszerváltás óta bármikor?

Figyelt kérdés

Anno faterom normál melós ember volt. Délutánonként lejött velem játszani. Családostol mentünk fagyizni. Nagyon szerettem, mert jó volt szüleimmel menni. Nyaranta elmentünk a vállalati szoc üdülőbe, ahol egy csomó gyerekkel játszottam. Faterom meg a vállalat más városában dolgozó, nyírségi, BP-i, Győri stb kollégákal barátkozott. Fociztak, pingpongoztak stb.. Este volt, hogy szalonnasütés tábortűz.

Nem éltünk fényűzően, de volt családi életünk.

90-ig


Onnantól, fater nem jött sétálni, mert mellékesbe kellett dolgzni, hogy kajára teljen. Nagyobb lettem és nem értettem, hogy miért nem megyünk nyaralni. Én speciel nyaralni másik városba 94 óta nem voltam. Mert hiába dolgozok, nem keresek annyit. Holott 96 óta mikor végeztem, 1 évet voltam munka nélküli azóta tolom.

Nem tellk rá, mert vagy kocsira kell költenem, mert szétesik, újra nem telik, ha nem a kocsira akkor a házra, Ha nem ezekre, akkor a számlákra, miközben ezekre költöttem a számlákra nem telt és elmaradok, és be kell hozni.


Ezek akkor nem voltak. Komcsizhatnak itt össze vissza, de akkor apám családi életet élt, én meg 3x többet dolgook és képtelen vagyok, Középfokú technikummal tovább lépni lehetetlen, de tanulni is, mert anno ingyen tanulhattam, most ki sem tudom fizetni. Vagy lépek és hitelt veszek fel, de akkor tudjuk a banké vagyok, és annál nagyobb lutri nincs.


Lehet szidni, lehet mocskolódni, de azt csak azok teszik akik akkor nem tudtak eleget lopni, simlizni.. Akik akkor korrektül dolgoztak, megéltek normálisan.


A bank 20 éves hitele a fizetésének a tizede volt és nem a kétharmada. Hogy az áruhitel 2%volt teljes futamidőre és nem 50%. Úr isten de rossz volt, ugye??? Hogy személyi igazolványra vettél fel hitelt, és nem 50 papírra.

Hogy nem kellett rettegni, másnap van-e munkád. Hogy nyugodtan mehettél családdal fagyizni meló után. Nem kellett másod állás hogy a számlákat kifizesd. A másod állás a luxushoz kellett, igen de ezzel mi a baj. Aki többet akar többet dolgozik. De ma aki megélni akar az dolgozik többet, a luxushoz lopni kell, és nyalni.

Ja tényleg anno nem volt adó sem!


Érdekes az a hitel amit felvettek, lényegében egy országot építettek fel háború után, amit ugye 80ban vettek fel, miből is épült akkor 30 évig. Ja és 2 éven belül vissza lett volna fizetve ha nem váltunk rendszert.


Azóta 15-szörözték az akkori adósságot és semmi nem épült lényegében. Eladták az összes állami vállalatot(mint a Jófogás Zsozsó... eladok mindent, de az eszüket is) és sehova nem lett befektetve a pénz... DE lett Csányi Sándor és a hozzá hasonlók. 1-2 éve alatt milliárdos előtte meg egy senki?


Büdös a melós. Ez van, izzadnak mert dolgoznak. Aki nem dolgozik csak az nem izzad. Vagy büdös a munka? Ez nem tetszett..? Mert azok tényleg szívtak akik nem akartak dolgozni... De ezzel mi a baj? Igen lopni könnyebb a mai világban. Akkor sem volt nehéz, csak a mérték volt más.


Régen lebetonoztak egy kocsi bejárót, állami pénzből... ÚR ISTEN mekkora lopás. Ma villát, stadiont és ki tudja mit építenek a kertjükbe.

Lehet nálam van a hiba, hogy az előbbit bármikor elnézem az utóbbit elítélem.


Anno kilakoltattak egy családot és a Városi Tanács vezetője repült, azonnal lakást kaptak, mert a munkásnak ez jár. Hogy megy dolgozni ha nincs lakása? Ma ha emberek kerülnek utcára, és fegyveres rendőrök végzik a kilakoltatást, gépkarabéllyal, csőre töltve, és leszarják mi lesz velük.


Anno ha pofáztam órán kaptam egy nyakast a tanártól, Ha ma csak ránéz a gyerekre, jó ha nem lövik le.


régen jobb volt mint most.


2015. júl. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
31-es linken rettenetes ferdítések vannak,egyszerűen nincs energiám lereagálni.. A valóság nem ez,hanem hogy a kapitalista gazdaság elnyomásra épül, ahhoz hogy jól éljen 1 millió ahhoz nyomorogni kell 10 nek..
2015. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Akkor nekem kuss van, mert elnyomó vagyok. Kapcsolatok, haverok nélkül vittem valamire. Ráadásul a rendszerváltozás miatt a családom lecsúszott, szóval alapja sem volt a történetnek.


Nem az a linket akartam beszúrni, ahogy írtam is, de nem találtam, amit szerettem volna. Ott volt egy táblázat az európai nemzetek termelékenységéről arányaiban. Tök utolsók voltunk.


Mindegy, csodálatosan szépek és okosak vagyunk. 20 forint a meleg lángos, éljen soká Kádár János.

2015. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
És persze nem azért, mert hihetetlen elme vagyok, egyszerűen csak csináltam valamit, és előtte megismertem a játékszabályok.
2015. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Pénzügyi kultúrához egy valami hiányzik de nagyon, a pénz. Havi minusz 10 ezerből spórolni az valami és ezt a művészetet idehaza tökélyre fejlesztették. Idejönne egy kint havi ft-ban 500ezret kereső melós adnék neki 80 ezret ,megnézném hogy osztja be.. A semmiből megélni ahhoz kell tapasztalat, bár sanyarúsággal kikövezett ez a tudás.
2015. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
Ami most van az a pénzügyi ismeretek hiányának eredménye.
2015. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Találtam egy nagyon jó kommentet, pont rólad és az elnyomott barátaidról szól.


Tanács:


“Ha éhes vagy, menj ki a konyhába és csinálj magadnak egy szendvicset.”


Kommentek:

1. “Nincs konyhám!”

2. “Éhesen nem lehet szendvicset csinálni!”

3. “Engem nem érdekelnek a szendvicsek!”

4. “A cikk író könnyen beszél! Neki van szendvicse!”

5. “A cikk író sértő stílusban beszél velem. Ezért inkább éhes maradok!”

6. “A szomszéd Józsi a nagymamájától kapott szalámit a szendvicséhez! Neki könnyű ha alá tesznek mindent!”

7. “Aki szendvicset csinál az bűnöző. Én nem alacsonyodom le odáig.”

8. “Az illuminati-zsidó-reptoidok sohasem hagynák, hogy szendvicset csináljak. Ezért inkább meg sem próbálom.”

9. “Az egyik ismerősöm egyszer megpróbált szendvicset csinálni és felrobbant a konyhával együtt. Ergo a szendvicskészítés képtelenség!”

10. “Már háromszor próbáltam szendvicset csinálni és mindegyik kürtöskalács lett. Ergo a szendvicskészítés képtelenség!”

11. “Én gyermekkorom óta kürtöskalácsot akarok készíteni. Megpróbáltam és nem sikerült. Ergo a szendvics készítés képtelenség.”

12. “300 éves vagyok, 20 újszülött gyerekem van, nincs szakmám, nem tudok összeadni se, egy gödörben élek, egy test nélküli lebegő agy vagyok egy lombikban …. Na hogy készítsek így szendvicset? NA? Ugye hogy nem tudja a kedves cikk író! Csak okoskodik itt össze-vissza!”

13. “Soha nem láttam még olyan embert, aki szendvicset csinált volna. A cikk képtelenség.”

14. “Szendvics nem is létezik! A szalámi, a kenyér, meg a vaj sosem állna össze magától!”

15. “Nem tudom mi az a szendvics, ergo a cikk hülyeség!”

2015. júl. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Akkor te jókor voltál jó helyen,valószínű vállalkoztál megtaláltál valami kis piaci rést. De könyörgöm ,ezt nem teheti meg minden egyes ember, ennyi rés a kuplerájban nincs :)

Normál alkalmazotti munkából szeretne sok ember tisztességgel megélni, nem akar mindenki 2 nyelven beszélő IT szakember lenni. Keressen az IT-s többet oké,de a vendéglátós,eladó ,munkás jutalma ne a megaláztatás legyen.Mert ezzel csak egy hatalmas frusztrált tömeget hozunk létre akik egymást nyakát vágnák el egy műanyag kanállal ,ami élhetetlenné teszi még a jobbmóduak számára is az országot.

2015. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Amúgy a 46 os hsz vicces :D Még annyit hozzáfűznék hogy a szendvics egy olyan dolog ami jelenleg csak külföldön igazán finom..
2015. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Nem voltam jó helyen. Ez megint mellébeszélés. A jelenkori technológiák mellett már lehet (kapcsolati)tőke nélkül is működni. Tudom, hogy nem mindenki rajtol ugyanolyan feltételekkel, ez a modern világ része. Szeretnivaló rész? Nem. De így kell működnie, mert ilyen a valóság csupaszon. Az megint egy másik sztori, hogy magyar kontextusban lazúrosabb egy kicsit a kép, de ez természetes, minden társadalomban más.


Ismétlem önmagam: nem csak az IT világában lehet pénzt keresni. Egy másik példa: nagybátyám egy méhész birodalmat épített fel kb 15 év non-stop munkával. Tudod milyen kemény az? Persze, hogy tudod. Most meg a proli csak azt látja, hogy 1000 forintért árulja kilójár, vagy tudom is én mennyiért. De ezer ilyen példát tud mindenki felhozni. Ha nyomod a melót, okosan, akkor menni fog (valószínűleg). Abban is van valami, hogy vállalkozni jobban megéri, és könnyebb út felfelé, de erre ez a válasz, hogy sokan alkalmazottak akarnak lenni? Ha ez az egyetlen út, akkor annyival eldobjuk, hogy hát én alkalmazottként képzelem el a jövőt? Mintha azt mondaná egy oroszlán: ja, hogy csak karommal lehet vadászni, akkor úgy nekem nem jó, én úgy nem akarom. De helyzet az, hogy karom nélkül is meglehet élni, és fejlődni. Egyetlen mód: edukáció. Akinek nincs rá módja, az megszívta. :(

2015. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Viszont Magyarország és a politikusaink megadták azt a lehetőséget, hogy külföldre menj mindenféle vízumkényszer nélkül, és finom szendvicset egyél. 10 éve még annak örültünk, hogy végre mehetünk Európába, most meg mindenki sír, hogy megyünk... Én azért hálás vagyok az első Orbán-kormánynak, Medgyessy Péter MSZP-jének, hogy megadták ezt a lehetőséget.


(Könyörgöm, ne tarts róla előadást, hogy ha nem lépünk be az EU-ba, akkor ma Svájc lennénk. :)

2015. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!