Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért volt jobb a Kádár-rendsz...

Miért volt jobb a Kádár-rendszerben élni mint a rendszerváltás óta bármikor?

Figyelt kérdés

Anno faterom normál melós ember volt. Délutánonként lejött velem játszani. Családostol mentünk fagyizni. Nagyon szerettem, mert jó volt szüleimmel menni. Nyaranta elmentünk a vállalati szoc üdülőbe, ahol egy csomó gyerekkel játszottam. Faterom meg a vállalat más városában dolgozó, nyírségi, BP-i, Győri stb kollégákal barátkozott. Fociztak, pingpongoztak stb.. Este volt, hogy szalonnasütés tábortűz.

Nem éltünk fényűzően, de volt családi életünk.

90-ig


Onnantól, fater nem jött sétálni, mert mellékesbe kellett dolgzni, hogy kajára teljen. Nagyobb lettem és nem értettem, hogy miért nem megyünk nyaralni. Én speciel nyaralni másik városba 94 óta nem voltam. Mert hiába dolgozok, nem keresek annyit. Holott 96 óta mikor végeztem, 1 évet voltam munka nélküli azóta tolom.

Nem tellk rá, mert vagy kocsira kell költenem, mert szétesik, újra nem telik, ha nem a kocsira akkor a házra, Ha nem ezekre, akkor a számlákra, miközben ezekre költöttem a számlákra nem telt és elmaradok, és be kell hozni.


Ezek akkor nem voltak. Komcsizhatnak itt össze vissza, de akkor apám családi életet élt, én meg 3x többet dolgook és képtelen vagyok, Középfokú technikummal tovább lépni lehetetlen, de tanulni is, mert anno ingyen tanulhattam, most ki sem tudom fizetni. Vagy lépek és hitelt veszek fel, de akkor tudjuk a banké vagyok, és annál nagyobb lutri nincs.


Lehet szidni, lehet mocskolódni, de azt csak azok teszik akik akkor nem tudtak eleget lopni, simlizni.. Akik akkor korrektül dolgoztak, megéltek normálisan.


A bank 20 éves hitele a fizetésének a tizede volt és nem a kétharmada. Hogy az áruhitel 2%volt teljes futamidőre és nem 50%. Úr isten de rossz volt, ugye??? Hogy személyi igazolványra vettél fel hitelt, és nem 50 papírra.

Hogy nem kellett rettegni, másnap van-e munkád. Hogy nyugodtan mehettél családdal fagyizni meló után. Nem kellett másod állás hogy a számlákat kifizesd. A másod állás a luxushoz kellett, igen de ezzel mi a baj. Aki többet akar többet dolgozik. De ma aki megélni akar az dolgozik többet, a luxushoz lopni kell, és nyalni.

Ja tényleg anno nem volt adó sem!


Érdekes az a hitel amit felvettek, lényegében egy országot építettek fel háború után, amit ugye 80ban vettek fel, miből is épült akkor 30 évig. Ja és 2 éven belül vissza lett volna fizetve ha nem váltunk rendszert.


Azóta 15-szörözték az akkori adósságot és semmi nem épült lényegében. Eladták az összes állami vállalatot(mint a Jófogás Zsozsó... eladok mindent, de az eszüket is) és sehova nem lett befektetve a pénz... DE lett Csányi Sándor és a hozzá hasonlók. 1-2 éve alatt milliárdos előtte meg egy senki?


Büdös a melós. Ez van, izzadnak mert dolgoznak. Aki nem dolgozik csak az nem izzad. Vagy büdös a munka? Ez nem tetszett..? Mert azok tényleg szívtak akik nem akartak dolgozni... De ezzel mi a baj? Igen lopni könnyebb a mai világban. Akkor sem volt nehéz, csak a mérték volt más.


Régen lebetonoztak egy kocsi bejárót, állami pénzből... ÚR ISTEN mekkora lopás. Ma villát, stadiont és ki tudja mit építenek a kertjükbe.

Lehet nálam van a hiba, hogy az előbbit bármikor elnézem az utóbbit elítélem.


Anno kilakoltattak egy családot és a Városi Tanács vezetője repült, azonnal lakást kaptak, mert a munkásnak ez jár. Hogy megy dolgozni ha nincs lakása? Ma ha emberek kerülnek utcára, és fegyveres rendőrök végzik a kilakoltatást, gépkarabéllyal, csőre töltve, és leszarják mi lesz velük.


Anno ha pofáztam órán kaptam egy nyakast a tanártól, Ha ma csak ránéz a gyerekre, jó ha nem lövik le.


régen jobb volt mint most.


2015. júl. 16. 11:32
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

Most komolyan, kit érdekel a műveltség? Dolgoztam már Angliában angolokkal. Lövésük nem volt semmiről, ami a világban folyik. Nem mintha én nem a felszínt kapargatnám, de az valami félelmetes volt. És nem az angol társadalom aljáról beszélek. De a saját területükön, azon belül a saját specifikumokban mindannyiban kiválóak voltak. Míg itthon lehet, hogy szépen el tudtam elmélkedni a szunnita síita együtt nem állásról, de közben nem volt az a profizmus.


Nem pont ezt a linket akartam bemásolni, de ez is megteszi:


[link]

2015. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Aztán akinek van szakmája de évek óta munkanélküli letelt a 3 hónap segély, az hogy képezze magát? Csoda ha éhen nem hal,persze van közmunka. Annak tudvalevő olyan magas a fizetsége hogy simán átképzi magát aztán csodálkozik ha a 3. okj-s papírral is csak a se@@ét tudja kitörölni ,mert nem veszik fel sehová. Tapasztalata van? - nincs, idősebb mint 40 -öregvénember dögöljön meg , fiatal?-szülni fog! stb Mocsok egy világ ez.

Ingyenes oktatás bizony kellene.Mindenkinek. Miért kell egy önhibán kívül szegény családba született gyereket elzárni a jobb élettől? Ja tudom a kapitalista választ! Kell a rabszolgautánpótlás.

2015. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Lehet lamentálni elvi különbségekről, miszerint alapjognak kéne-e lennie a munkának, és azt milyen módon kéne megfizetni. Viszont az objektívitásról azért ne mondjunk le, amikor tényekről beszélünk.


NEM vagyunk képzettek. Vagy nincs végzettség vagy nem friss a tudás.

NEM beszélünk nyelveket. Hogy akarsz sikeresen működtetni egy gazdaságot a globalizmusban, ha nem beszélünk nyelveket.

NEM tudjuk felhasználói szinten használni a számítógépeket. 4 millió digitális analfabéta van az országban. Hogy akarsz ezzel a számmal sikeres országot a globalizmusban.


Ez még nem is lenne baj. Ha valaki ezt belátja, máris megindul a fejlődésben. De mi azt hazudjuk magunknak, hogy mi jók vagyunk, csak elnyomnak minket. Ez egyébként nem gyengén paradoxon is, mert a pengéseket nem lehet elnyomni, hosszútávon legalább is nem. 25 év hosszú idő?

2015. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
A statisztikák azt mutatják, hogy nem képviselünk minőségi munkaerőt, de te megmagyarázod azzal, hogy Pista bácsi művelt meg a másiknak van 3 okj bizonyítványa. Hogy lehet valaki jó szakember, ha már mondjuk fiatalon van 3 különböző végzettsége? Elképesztő.
2015. júl. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

Okosak vagyunk ,tudvalevő pl amerikában hogy a magyar mögötted megy be forgóajtón de előtted megy ki..csak nincs összefogás, és egymást megfojtanánk egy kanál vízben. Az oszd meg és uralkodj elvét tökélyre fejlesztette a hatalom. Hiába pattog egy egy ember a többi lexarja ,visszahúzza. Mindenki más kárán gazdagodik, lefelé tapos ezerrel felfelé nyal.Így nehéz,sőt lehetetlen normális embernek boldogulni .

Aki keni vágja a nyelvet az kivándorol. De idehaza nem kell nyelvtudás a melók döntő részéhez.

2015. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy pénzügyekhez pedig teljesen hülyék vagyunk. Nincs is olyan itthon, hogy pénzügyi kultúra.


Szóval: nem beszélünk nyelveket, ha van végzettségünk akkor gyakran nem tartjuk naprakészen, IT világában sem vagyunk jártasak, de azért vagyunk ott ahol, mert elnyomnak.

2015. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Azért van neki 3 mert nem talált az elsővel semmi munkát . Szerencsétlen felül a "képezd magad " dumának leteszi az aktuális sikerszakma képesítését és szembesül vele hogy oda is csak a csókost- havert veszik fel és így már 2 szakmával nem tud tapasztalatot szerezni mert nem hagyják. Első kérdés mindenhol: gyakorlat hány év? Ja hogy kezdő..na húzzon haza majd értesítjük addig álljon fél lábon.
2015. júl. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Itthon is kell nyelvtudás, legfeljebb olyan munkákhoz nem, amelyek miatt panaszkodunk. Ha nem beszélsz itthon nyelveket, vagy legalább egyet, akkor mindig az alján leszel, és ugye ott szoktak panaszkodni.


Most komolyan? A számok szerint nem vagyok okosak, de te a forgóajtóval megmagyarázod, hogy de igen...

Szerintem lehetnénk azok, de nem vagyunk. Lehet hivatkozni a 16 Nobel díjasra, a számtalan feltalálóra, nemzetünk nagyjaira, de az már a múlt. Mesélhetek arról angoloknak, hogy az Aranycsapat miképpen alázta a világot, aztán jön a kérdés, hogy most hogy áll a válogatott... mi a válasz?

2015. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Akkor megint: ez a való világ. Senkit nem érdekel, hogy minek ül fel az ember fia, meg minek nem. Szomorú tud lenni, de ez van. Rajtam múlna, lenne munkája. De az megint nem lenne hosszútávon szerencsés döntés a részemről.


Itt egy példa: logisztikai ügyintéző. Azzal el lehet helyezkedni, ja de nem elég csak a végzettség, egy nyelvet is meg kéne tanulni.


Ezek a modern globalizmus szabályai, amelynek nyilván vannak vesztesei. Két dolgot tehetsz, alkalmazkodsz vagy meghalsz, esetleg szocializmust vezethetsz be... :)

2015. júl. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
A gyakorlati része tényleg szívás tud lenni, eddig csak ingyen munkával lehetett néha megoldani. Most azért a duális képzés ezt a problémát orvosolni fogja. Egy kifogással kevesebbet fog eredményezni... :)
2015. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!