Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nemm tartjátok undorítónak...

Ti nemm tartjátok undorítónak a menekülteken segítő önkénteseket? Szóval miért nem a magyarokon segítenek előbb?

Figyelt kérdés

Annyira nyalják a feneküket... Pár napja volt a hírekben, hogy a Nyugatinál is például fizetik nekik a wc használati díját. Pedig ott a Westend bevásárlóközpont néhány tíz méterre... Meg visznek nekik kaját, ruhát, mindent.


A magyarok között is rengeteg szegény van. Miért nem inkább a honfitársaikon segítenek? Már persze úgyértem az eredeti magyarokon.


Én ezen meg vagyok döbbenve, hogy rengeteg magyar is éhezik, nélkülözik, mégis inkább az ő feneküket nyalják.


Sajnálom nagyon a menekülteket, félreértés ne essék, de ebből az országból ugyanúgy rengetegen menekülnek, mert katasztrofális a helyzet, itt is sokan meghalnak, bár nem bombázás, meg lövöldözés miatt, hanem mert halálra fagynak az utcán, lakásaikban, éhenhalnak, vagy épp a borzasztó közbiztonság és puhány törvények miatt ölik őket bátran a C típusú állampolgáraink...


Szóval szerintem előbb a magyarokon kéne segíteniük. Nektek mi a véleményetek erről? Meg tényleg nem értem miért nem a Westendbe mennek WC-re. Az ingyen van.



2015. aug. 5. 11:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
53%

"Én is félek, hogy mi lesz itt ebből a rengeteg menekültből."


Én nem félek. Én alkalmazkodni fogok a helyzethez.

2015. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 kovpet ***** válasza:
47%
Szerinted az éhes menekülttől kell jobban félni vagy a jóllakottól? Tehát már csak a saját érdekedben is örülj, hogy van, aki ad nekik enni, ha már emberség ilyen kevés szorult beléd.
2015. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%

"Segíteetünk már jó párnak. Kinőtt, nem hordott ruhákkal és élelemmel is. Plusz feleslegessé vált gyermekjátékok."


Nagyszerű. Akkor kb. megtetted egyszer-kétszer (néhányszor) azt, amit MINDEN NORMÁLIS ember megtesz. A felesleget (kinőtt/megunt ruhákat, játékokat) sokan odaadják szegényebb szomszédoknak, ismerősöknek. Akinek meg nincs ilyen ismerőse, az kiteszi a ruhagyűjtőkbe, vagy legalább a kuka mellé külön, ezekről a helyekről is célba érnek az "adományok". Az "elszántabbak" meg akár még különböző segélyszervezetekhez is elszállítják az összegyűlt cuccokat. A még elszántabbak meg összegyűjtik ismeretségi körben, és elszállítják maguk. Nem ragozom tovább...


"Nagyon remélem amúgy, hogy ezek az önkéntesek segítenek a magyarokon is."


Annyit, mint te, a többség biztosan.

Én ismerek néhányat személyesen. Na, ők sokkal-sokkal többet. Az egyik rokonom most is épp ételosztásban vesz részt a menekültek számára, ÉS az elmúlt években többször szervezett már ruhagyűjtést, szállítást és osztást több városban is, önként, társadalmi munkában, egy-egy akcióra több napot szánva. Két ismerősöm dettó.

Úgyhogy van hova "felzárkózni", talán el is kezdhetnéd a sápítozás helyett.

2015. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

[link]


Ehhez alkalmazkodj 21-es!

2015. aug. 5. 14:42
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akik ma segítenek a menekülteknek, azok korábban is segítettek az embereknek. Ez általában nem olyan dolog, hogy egyik napról a másikra rád jön. Amúgy szerintem, hagy legyen joga az embernek eldönteni, hogy az általa megkeresett pénzt kire költi, sokan az élőhelyük környékén próbálnak segíteni az embereknek és nem egy messzi faluba. Én például sokszor szoktam adni pénzt az itt hajléktalanoknak, de csak akikről tudom, hogy tényleg jól költik el a pénzt és nem arra, hogy még több piát vegyenek. Amúgy, ha kérhetem definiálnád nekem az "eredeti magyar" fogalmát, mert én egyszer hallottam valakit, aki magát eredeti magyarnak nevezte, mert a nagyszülei székelyek, ezért nekem csak az ilyen emberek eredeti magyarok.
2015. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is emberi, amit ők csinálnak. Magyarok is szoktak segíteni magyaroknak! Sokszor hallottam erről. Emlékszem, amikor 7-8. osztályba jártam, az árvízkárosultaknak gyűjtöttek ruhát meg egyebeket. Én is segítettem.
2015. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
4%

Ez politikai propaganda, csak sokan bedőlnek nekik. Most nem azokról a nagy segélyszervezetekről beszélek, akik ott vannak mindenhol (Karitász, Vöröskereszt, Ökumenikus), hanem azokról a kis hippi-liberálisokról, akik soha a büdös életben nem segítettek még senkinek, de most a négereknek olyan menő szendvicset adni, de mikor a magyar hajléktalan odamegy kéregetni, akkor közlik vele, hogy ezt a menekülteknek csinálták, ő nem kap. (megtörtént eset)

A propaganda eszközként felhasznált jótékonykodásnál viszont kevés gusztustalanabb dolog van.

2015. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem tartom undorítónak, sőt az én szememben embernek minősülnek, nem úgy mint a többség, aki köpköd rájuk pl. a kormány, meg a mosott agyúak!

Neked amúgy mi közöd van hozzá, hogy kinek ki segít? Ember ne segítsen embernek, hanem először inkább a honfitársának vagy hogy képzeled?

Nem elég, hogy a kormány nem segít nekik semmit (természetesen a gusztustalan és undorító plakátokat nem kommentálom inkább), még az önkéntesek, akik saját pénzükből vesznek meg dolgokat, hordod le őket!


Amúgy a plakátokat az a külföldi ember is magára veszi, aki itt született, és tanult, szóval ne csodálkozzál azon sem, hogy ők is inkább ezért a menekültek mellett állnak, mint magyarok mellé (legtöbb esetben természetesen).

2015. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
81%

Egyetertek. Rohadt allatvedok, minek vedik segitok azokat a nyomi allatokat, mikor nekem is vehetnenek iphon-et egy-egy kutya mutetje arabol...

Oh, wait.

2015. aug. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 donne ***** válasza:
19%

XD aki segíteni akar az tegye, minden ember más véleménnyel van ezekről a .... "minek nevezzem őket"-ről. :D

Én eddig akármit hallottam konkrét ismerősöktől rokonoktól médiából csak ROSSZ! A gyerekeket viszont csak sajnálni tudom.... A férfiak nagy része terrorista vagy olyan beállítottságú.Az élelmeket osztó rendőröknek ordibálnak-nekiszaladnak, az élelmet és vizet kartonostól dobálják a vasútra, a gyerekeiket lelökik az asszonnyal a földre...Büdösek, melléd szarnak a parkba, ha próbálsz neki szólni 20-an szaladnak rád, ezresével tömörülnek a vonatokra, embert állatot nem nézve, a médiát bejárta a gáncsoló riporternő híre mert 1 ujjal sem szabad hozzájuk érni, apám kollégájának a vak fiát a vonaton meg összetaposták megverték, a vakvezető kutyát meg úgy keresték meg...a fiú azóta nem mer közlekedni és stresszben van.

2015. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!