Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan lehettek azok akik nem...

EagleHUN kérdése:

Sokan lehettek azok akik nem tudták megnézni az Augusztus 20. tűzijátékokat az országban mert munkába kellett indulniuk?

Figyelt kérdés

Ugyanis pár éve OV bevezette hogy az ünnep "csak este 22 ig tart".


Tegnap a helyi tűzijátékra menet este 21:00 körül (épp a helyi tűzijáték kezdete előtt) gyári buszra fölszálló emberekre lettem figyelmes (valószínű 22:00-ra mentek dolgozni). Én is ilyen helyen dolgozom sajnos, csak a szerencsén múlott hogy nem voltam épp beosztva és nem én szálltam föl egy másik gyár másik buszára.

Meg nem mintha nagy ivó lennék, de így még egy pohár sört vagy bort sem ihatnak pl délután, mert ugye alkoholos befolyásoltsággal sem lehet bemenni melózni, mert az azonnali kirúgással jár. És 12 óra a teljes kitisztulási idő, amíg teljesen kimutathatatlanná válik a szesz fogyasztás. (A Húsvétról, Karácsonyról már nem is beszélve amit ez a szempont érint.)


Csak szeretném ha megsaccolnátok kb hány 10 vagy 100 ezer embert érintett hátrányosan ez a dolog idén. Gyakorlatilag hátrányos megkülönböztetésről van szó azokkal szemben akik vagy nem voltak beosztva vagy nem folyamatosban melóznak és emiatt el tudtak menni ahová szerettek volna.


Ti korrektnek és normális dolognak tartjátok ezt?


Véleményeitekre is kíváncsi vagyok.



2015. aug. 21. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Semmiről nem maradtak le, egy rakás szar volt a tűzijáték (a hivatalos, Budapesten)

30 perc játékidőből 20 perc hatásszünet volt ... Kár volt kimenni

2015. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy azok is dolgoztak, akik a tűzijátékot csinálták. És mellettük sok olyan is dolgozott, akinek folyamatos a munkaideje. Hadd ne soroljam őket. Egy tűzijáték nem olyan dolog, amit , ha kihagyunk, örök hiányérzetet okoz.
2015. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk volt tegnap is éjszakás műszak, lesz ma is holnap is holnapután is.
2015. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen az érthető és elfogadható hogy vannak olyan nélkülözhetetlen munkahelyek ahol bent kell lenni akár ünnepnapon is, ők ezt bevállalták. (pl Rendőr, Mentő, Tűzoltó...)

És valakik csinálják a tűzijátékot is igen, de ők pihennek ma holnap holnapután is...

De, és itt jön a lényeg, hogy akik ezt nem vállalták vagy nem nélkülözhetetlen a munkájuk mert mondjuk autót, tv-t, mobiltelefont, vagy fogkefét gyártanak és a törvény azt mondta hogy nekik JÁR fizetett ünnepnap (ők ezt és így vállalták!). Aztán jön egy ilyen apró módosítás és el van "cseszve" az ünnepnapjuk. Ez kb a nesze semmi fogd meg jól. Annyira álszent a dolog, hogy az már idegesítő, és túllépi az ingerküszöböm, és remélem nem csak az enyémet.

2015. aug. 21. 13:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Első most nem "csak" a BP-i ről van szó!
2015. aug. 21. 13:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Itt a törvény nem sokat ér. Nálunk 20-a is rendes munkanap volt mindenki jött ahogy máskor ahogy egész héten. Mondjuk nekem nincs ezzel gondom, az ilyen mesebeli kitalált marhaságokat amúgy sem veszem komolyan meg fizetnek annyit hogy ne legyen gond, de van akiknek 80 ezer forintért van hogy se hétvége se ünnep, se karácsony se szilveszter. Na az kicsit gázos.

2015. aug. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

százezrek dolgoznak végtelen műszakban tehát a gyár vagy hely ,szolgáltató ,ahol vannak az 24 órában üzemel 365 napon át évente. Se karácsony se újév se aug 20!


Engem az idegesít ,hogy minden médiamajom a seggvakaró irodistákra van csak beállítva és nyomják a jajdejó péntek! húdeszar hétfő! dumát, mintha minden ember "nyóctónégyig" dolgozna és szombat vasárnap szabad lenne.


Már rég nem ez a világ van!

2015. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A folyamatos mŰszak világában mindegy milyen nap van. Vannak gyártási technológiák amit nem lehet megszakítani az én munkám is ilyen. Egyébként is a 20.-át és a többi ünnepet is ki sajnálja még jobban is keresek ha aznap dolgozom. Ha van ünnep amit nem munkával töltenék esetleg a karácsony. És a tüzijáték nem képvisel egy olyan értéket hogy azt sajnálni lehetne ha le maradok róla.
2015. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne kavarj kérdező!

Zűrzavart kelteni semmi értelme, abból nem tudsz meg semmit se, akkor se, ha "korrekt" válaszokat vársz. Adj te is ilyent. Nincs olyan munkahely (leszámítva esetenként perverz főnököt), hogy napközben nincs munkavégzés, mert ünnep van, és este 10-kor folytatják, mert már "szabad".

És pusztán abból a tényből, hogy láttál egy állítólagos munkásszállító buszt, ne vonj le megalapozatlan következtetéseket. Nem tudhatod, miről van szó.


Ha ezt a kérdést akarod körbejárni, tájékozódj előbb.

2015. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyári busszal lehet csapatépítőre mentek tüzijátékot nézni.
2015. aug. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!