Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikos szavazók meg...

A jobbikos szavazók meg fognak lepődni majd a következő ogy. Választás eredményein?

Figyelt kérdés
Szerintem igen. A jelenlegi helyzetet alapul véve mindenki arra számít, hogy 2018-ban a Jobbik győz, de szerintem a Fidesz olyan ügyesen magára szabta (nem a legnépszerűbb pártra, inkább magára) a választási rendszert, hogy igazából az ellenzéknek szerintem abszolút semmi esélye a győzelemre. Én így látom. Jó lenne Orbánt leváltani, de szerintem nem fog menni.

2015. szept. 1. 07:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem tisztem védeni a csúti focibajnokot, de túl ezen a kincstári szövegen, hogy a "fidesz magára szabta a választási rendszert" én még tényleges, érdemi érvet nem hallottam arról, hogy ez mégis, miben nyilvánul meg.

Képesek voltak hozni egy olyna választási törvényt, melyben az nyeri a választást, aki a legtöbb szavazatot kapja? Döbbenetes.

Mindez magában hordozza legyőzésük felettébb egyszerű módját is: több szavazatot kell kapni, mint a fidesz. Ja, hogy azzal baj van, mert hiteltelenek vagyunk? Hát, erről speciel aligha a fidesz tehet.

2015. szept. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ok, akkor megindoklom. És a tények is ezt támasztják alá.


Az egyéni körzetek túlsúlya hátrányos a jobbikra nézve.


Normális (az előző) választási rendszerben a mostani listás szavazatokkal több képviselője lenne a Jobbiknak.Több szavazattal kisebb lett a frakciójuk.


Az egyéni körzetekből nullát sikerült a jobbiknak hoznia, mivel úgy tologatták a határokat, ahogy az nekik kedvezett.


Szóval mi is történt 2014-ban?

A jobbik frakció kisebb lett több szavazattal, mint 2010-ben. Az egyéni körzetek miatt plusz mandátumot nem tudtak szerezni. Lehet most majd fognak, dehogy a 106 körzet több mint felét nem szerzik a mostani nulla után, azt tuti biztos.

2015. szept. 1. 07:58
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgyhogy már meg is indokoltam, és ott vannak a tény eredmények mellé.
2015. szept. 1. 07:59
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez egy Fideszre szabott választási törvény, simán az.
2015. szept. 1. 08:01
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
ha túl sok allah akbározó fog letelepedni akkor a Jobbik fog nyerni :DDDD
2015. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nulla a kvótánk, egy se fog letelepedni, Németország mind befogadja őket...Nagyon tájékozott vagy...................
2015. szept. 1. 08:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A baloldal fog meglepődni amikor 5%-os pártá zsugorodik az MSZP.
2015. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

#6


haha!!!!


Merkel éppen tegnap táncolt vissza az ígéreteiből a franciák meg közölték hogy Orbán egy büdös szr szemét ember mert megépítette a kerítést és ha a magyarok nem engedik be a bevándorlókat ráadásul nem is fogad senkit be akkor majd a magyarok sem utazhatnak szabadon az EUban



tájékozódj te egy kicsit jobban hallgasd és olvasd a híreket!

2015. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Az előző választási rendszerben 384 képviselői helyből 176 volt egyéni választókörzeti. Akkor azt kritizálták, hogy nem tükrözi a választói akaratot, a képvisleők többsége közvetlenül nem felelős választóknak. Jelenleg 104 egyéni körzet jut a 199 képviselői helyre. Most az a szöveg, hogy túlságosan tükrözi a választói akaratot.

Az előző rendszerben sem lehetett megnyerni a választást az egyéni képviselő helyek többségének megszerzése nélkül, mert a 208 listás helyből 58 országos kompenzációs listás hely volt, azaz a töredékszavazatok arányában osztották el, azaz a tényleges listás képvelői helyek száma csak 150 volt,arányaiban pedig a 176/150 alig különbözik a 104/95-től...

Ismételten meg kell kérdeznem, miért is baj az, hogy az nyeri a választást, aki a legtöbb szavazatot kapja?

Ja, tudom: mert olyna igazságtalan, ha a másik oldal nyer!

2015. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

#6


azt se felejtsd el hogy ide nem kell behozni egyet se hogy kapásból legyenek itt több ezren...

2015. szept. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!