Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a hajléktal...

Miért van az, hogy a hajléktalanok jelentős része férfi?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam egy nemzetközi felmérést és aszerint kb 70%-át férfiak teszik ki a hajléktalanságnak a világban. Mi az amit a férfiak annyival rosszabbul csinálnak, vagy esetleg a nők csinálnak jobban valamit? Ők óvatosabbak és azért kerülnek kevésbé olyan sorsra, hogy hajléktalanok legyenek? Úgy tudom, idehaza nagyon gyakran a válások után lesz sok emberből hajléktalan. Ilyenkor miért van az, hogy a vagyon jelentős részét, a nőknek ítélik oda? Nem lehet, hogy a rendszerben van a hiba...?

2015. szept. 22. 05:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Mert egy nő könnyebben talál magának balekot aki eltartja
2015. szept. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Az elsőnél a pont.
2015. szept. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Mert több f3rfi lesz alkesz, mint nő. A lakás ha van, annál marad, akinél a gyerek is.
2015. szept. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Azért ennél kissé bonyolultabb a helyzet, mint az előttem szóló írja!

A váláshoz tartozó procedúrákhoz tartozik a vagyonmegosztás és a gyermekelhelyezés is.

Hacsak nincs valami kizáró ok, a gyerek(ek) az anya nevelése alatt maradnak. A szülők esetleges összeférhetetlensége, vagy a lakás mérete miatt volt házastársak egyikének mennie kell. A lakhatási jogban (helyesen) elsőbbséget élveznek a gyerek(ek) szükségletei, tehát ők maradnak a lakásban. Természetesen velük együtt a nevelésüket biztosítani köteles szülő is, aki az esetek többségében az anya.

Kinek kell tehát távoznia?

A távozó, ha nem rendelkezik olyan keresettel, ami biztosítaná, hogy albérletbe költözhessen, marad az utca, vagy a híd alatt.

2015. szept. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy az alkohol téma előjön, de azért azt ne felejtsük el, hogy bizony a nőket sem kell félteni ha piálásról van szó.;) Persze ezzel nem zárom ki, hogy férfiak közt valóban több a piás, bár ezt biztosan nem lehet tudni.
2015. szept. 22. 06:51
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Mea culpa!

Az "előttem szóló" értelem szerűen a #1-re vonatkozik!

2015. szept. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Hát, az itteni hajléktalan úgy lett az, hogy elhagyta az asszonyt meg a gyerekeket, és hogy ne kelljen gyt-t fizetnie elment feketézni.

Aztán jól átb..szták. Hónapokig nem kapott fizut, kirakták az albiból.

2015. szept. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%
Ebböl írtam a szakdolimat. Az okok többségét már leírták elöttem. Még hozzá tartozik ehhez, hogy a nőkkel a társadalom is szolitálisabb mint a férfiakkal.
2015. szept. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%
Ne feledkezzünk el az államigondozottakról sem. A lakásotthonk arról szólnak, hogy ők szegény GYIVIS gyerekek ezért neki minden jár... Kikerülve az életbe, a nők könnyeben találnak "munkát" a jó k...... mindíg szükség van. A férfiaknak már nehezebb a dolguk.
2015. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

~ Egy nő könnyebben talál valami marhát, aki eltartja és befogadja.


~ Ha nem talál, de egy fokkal szebb az ördögnél, még mindig ott van neki a lehetőség, hogy örömlánykodjon, vagy beáll egy stricihez, aki védelmet biztosít neki, cserébe futtatja.


~ Gyermekelhelyezésnél lakásügyben jóval a nő van előnyben. Ismerek olyanokat, akiket bizony a feleségük túrt ki a lakásból. Undorító, hogy milyen pénz és haszonéhesek egyes "nők".


Férfiaknál az alkoholizmus is nagyobb, így ez is közrejátszik abban, hogy a hajléktalanok többsége férfi, főleg az alkoholista hajléktalanok nagy többsége. Valamint közrejátszik az is, hogy valamilyen szinten egy hajléktalan nőt jobban sajnál a társadalom (tiszt.kiv.) mint egy hajléktalan férfit, talán azért, mert az átlagember inkább hajléktalan férfiakkal találkozik, mint nőkkel.

2015. szept. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!