Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért félnek az európai...

Miért félnek az európai emberek a GMO növényektől, amikor a jövő bennük van, sőt a GMO állatok és emberek kifejlesztése is csak jót tenne?

Figyelt kérdés

Nem lenne jó, ha olyan tehenek lennének a jövőben, amik nem tudják elkapni a kergemarhakórt? Olyan kutyák, amik nem veszhetnek meg?


Nem lenne jó, ha az embereknek nem nőne bölcsességfoga, vakbele, amikor csak a baj van vele, ha valami félremegy?


Nem lenne jó, ha a levágott karod egyszerűen visszanőne?


A GMO annyit jelent, hogy átalakítjuk egy élőlény DNS-ét, hogy necsak arra legyen képes, amire a természetes kiválasztódás az emberi intelligencia közbelépése nélkül megalkotta.


A mostani finom borszőlők kinemesítése a keserű, kicsi vadszőlőből is afféle GMO, csak még nem molekulaszinten. Gondolom nem baj, hogy lehet kapni finom bort, szőlőlevet.


A kutyák háziasítása is primitív GMO-nak, fogható fel. Gondolom nem baj, hogy nem vérszomjas farkasokat tartunk az udvaron...


Szóval arról van szó, hogy az eddig is, már a paleolitikum óta tartó folyamatot, amivel egyes élőlényeket és saját magunkat is átformáljuk, hogy jobb minőségű legyen az életünk.


Ha levinné a vonat a lábatokat, gondolom sorba állnátok a lábnövesztő génterápiára, nempedig felcsatolnátok valami robotlábat, bármennyire is fejlett...



2015. okt. 10. 17:19
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Nem is lesz kiforrott, ha nem merünk belenyúlni...
2015. okt. 10. 18:22
 12/40 anonim ***** válasza:

#11


De már belenyúltunk.

2015. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
49%
Merjünk belenyúlni oké. De a te családod legyen a tesztalany. Ne az enyémen kísérletezgessenek a tudtunkon kívül.
2015. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
54%

Én is szívesen megkavartatnám a kérdező gyerekeinek DNS-ét.

Bevállalod?

2015. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
51%

Mert hülyék és fogalmuk sincs miről van szó. Szerintem elég beszédes: tedd fel ezt a kérdést tudományok kategóriában, és szinte mindenki egyetért, hogy nem kell félni. Tedd fel politika kategóriában, és mindenki szerint gyűlölni kell a szemét GMO-kat.

Ez nem egy tudományos kérdés Európában hanem politikai. És ennek megfelelően a politikai elit végletesen beszél róla, a buta ember végletesen értelmez mindent. Olyanokat mondanak itt, hogy ilyen meg olyan kísérlet, de mondjuk azt senki nem tudja, hogy 1987 óta termesztenek nagyipari méretekben egyes GMO-kat. Amit azon kísérletezni kell, azt már nagyon-nagyon régen kikísérletezték. Semmilyen gyógyszert, semmit nem tesztelnek 30+ évig. Rengeteg GMO van, amiről már egyértelműen kimondhatjuk, hogy hosszútávon sem okoz semmilyen kárt az embernek.

De GMO=démon, úgyhogy senki nem fogja ezt meghallani és senkit sem fog érdekelni.

2015. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
73%

"Mert hülyék és fogalmuk sincs miről van szó."


Ja, ennek ellenére az egész életükben GMO-val etetett egereken még mindig öklömnyi daganatok nőnek, de téged ez egyáltalán ne zavarjon, ez tök mellékes dolog.

2015. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
66%

"Rengeteg GMO van, amiről már egyértelműen kimondhatjuk, hogy hosszútávon sem okoz semmilyen kárt az embernek. "


Szerintem az "egyértelműen" és a "hosszútávon" ilyen fiatal technológia esetén nem szerepelhet egy mondatban.

2015. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
80%
én úgy gondolom, hogy nem kéne az embernek mindenbe beleavatkozni. egyébként azt ne hidd, hogy nincsenek ilyen kutatások. és elég primitív dolog a poliploida szőlőt összehasonlítani az emberi szervezettel.
2015. okt. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
86%

az emberek mindig bizalmatlanok az új dolgokkal.és ahogy már írták is korábban,a mellékhatások nem egyértelműek.


idővel így is,úgy is le lesz az emberekkel nyeletve..haha,szószerint.és lehet,hogy még a "mi" időnkben.

2015. okt. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
48%

Jajjj, nem bírtam ki hogy be ne írjak, aztán most kénytelen vagyok baromságokkal foglalkozni....


"Ja, ennek ellenére az egész életükben GMO-val etetett egereken még mindig öklömnyi daganatok nőnek, de téged ez egyáltalán ne zavarjon, ez tök mellékes dolog."


Helyesen: VANNAK olyan GMO-k, amik ezt okozzák. És vannak amik nem. És amik ezt okozzák, azokról ki lehet mutatni, aztán szépen visszavonják őket. Pont ahogy minden mással is működik a világban kivétel nélkül. Tudtad, hogy van olyan autó aminek a motorja robbanásveszélyes? És ezért be akarod tiltani az ÖSSZES autót, ugye?

De nyilván egy vagy pár esetről mind a több ezer kereskedelmi forgalomban is évtizedek óta kapható GMO-ra remekül lehet általánosítani, ugye?

De már csak onnan is tudhatjuk hogy baromságot beszélsz, hogy a GMO termelés az utóbbi 20 évben a SZÁZSZOROSÁRA nőtt. Ha mind rákot okozna, azt kicsit észrevettük volna. Mondjuk az USA nem létezne, mert mindenki meghalt volna rákban, hiszen ott sok növénytípusnak már több mint 90%-át adják GMO növények.


Na, röviden: a GMO általánosságban nem okoz rákot. Pont.


"Szerintem az "egyértelműen" és a "hosszútávon" ilyen fiatal technológia esetén nem szerepelhet egy mondatban."


Ömmm...

Mármint olyan fiatal, hogy a 60-as évek óta kísérleteznek, és mint írtam 1987 óta nagyban forgalmazzák?

Idősebb technológia, mint bármi ami a telefonodban van még akkor is ha valami jó régi nokiát használsz. Olyan "fiatal" technológia a GMO mint a műanyag fröccsöntés, és akkor még az aksikról nem is beszéltünk. És félsz naponta a zsebedbe rakni? Nem hát.

Szinte mindegyik gyógyszer amit ma használnak idősebb sok GMO-nál, az aszpirin kivételével meg talán még van egy-kettő. És azokat beteg emberek ereibe nyomják. De tíz év tesztelés bármilyen gyógyszerre elég. De több tíz év ipari méretű termelés után a GMO az még "fiatal". Szerintem te menj vissza egy barlangba, ne használj olyan fiatal találmányokat mint az ajtó...

2015. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!