Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 700 000 kivándorolt magyar...

A 700 000 kivándorolt magyar fiatal zöme nyomorogva él a nyugati színvonalhoz képest?

Figyelt kérdés

Akiket én ismerek és kimentek dolgozni, mind úgy nyomorog mint a szírek kb. egy menekülttáborban, vagy még rosszabbul. Egyik ismerősöm Grác-ban nyomorog a nővérével egy 26 nm-es minigarzon konyhájába és a zúgó hűtő mellett alszik egy szivacson. Egy másik ismerős Angliában szalagmunkás és egy munkásszállón szagolja a román melósok büdös lábát, 4-en laknak egy szobában. Egy harmadik ismerősöm pedig takarító, szobalány és egyben prostituált egy Londoni hotelben, tehát beletartozik a munkakörébe, ha "partnerszolgálat" címszó alatt igényt tartanak rá a kuncsaftok, akkor velük kell aludniuk és kufircolniuk, mind1, hogy az éppen egy 50 éves vén pocakos papa.


Ti nektek milyen tapasztalataitok, ismerőseitek tapasztalatai vannak?


2015. okt. 24. 12:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Az én lányom 3 éve ment ki Írországba. Egy héten belül dolgozott a szakmájában. Lakást bérel és szinte kevesebb munkával jóval nyugodtabban, színvonalasabban él, mint itthon.
2015. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Nekem ismerőseim Németországban elfogadhatóan élnek, a férj csak angolul tud megfelelően, ő egy lovardát igazgat (informatikus végzettségű). A felesége is tud angolul (középfokú közgazdasági ismeretei vannak), de már tud németül megfelelően és egy bevásárlóközpontnál pénztáros. Látnak maguk előtt jövőt. Egy másik ismerős ugyan már nagyon régen (talán 25 éve kinn él, most Angliában, ha jól tudom), ő sebészorvos és kiválóan megvannak.
2015. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Aki úgy megy ki, hogy szarhoz sem ért, esetleg még lusta is az kint se fog előrébb jutni.
2015. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
51%

A legtöbb magyar Gastarbeiter elég szar körülmények között él Nyugaton, főleg a lakhatást tekintve.


Az életszínvonalról a lakhatás árulkodik a legmarkánsabban. Mert szakadt bmwt lehet venni, meg kamu divatos ruhákat, lehet kifelé mutatni hogy jól élünk..


De a lakhatásra ez nem igaz...a patkánylyukat nem lehet palotaként feltüntetni.


Az átlagos nyugati magyar napi 10-12 órát dolgozik, társbérletben él, a kis spórolt pénzéből meg vagánykodik pár havonta Magyarországon, mikor hazamegy pár napra...

2015. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
3 évig voltam téli szezonban Olaszországban síoktató, egy szezon alatt annyit kerestem mint itthon egy év alatt összességében szakácsként keresek! (És még a szállás is ingyen volt számomra.)
2015. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Több ismerősöm is dolgozik kint, többféle munkában, többféleképpen is élnek.

Vannak, akik annyi nyelvtudással mentek ki Németországba vagy Londonba, hogy "heló". A szaktudásuk is nagyjából ennyi volt, itthon betanított biodroidként dolgoztak havi 70 nettóért. Amelyik nem a szülőknél lakott, az itthon is nyomorúságos lyukakban húzta meg magát, mert ennyi pénzből Magyarországon se lehet palotát venni vagy bérelni.

Na, az ő nagy részük külföldön se lépett sokkal előrébb. Munkásszálló, lehetetlenül kicsi szoba, betanított munka, oszt' csókolom. Nyelvtudás és szakma nélkül sehol sem lesz az ember az élet császára. De ahogy mondják, ott legalább van munka: ha nem tetszik, amit csinálni kell, találnak a városon belül más munkahelyet. Nem úgy megy, mint itthon a vidéki multiknál, hogy 60 km-es körzetben vagy egyetlen gyár és akkor is ott kell dolgozni, ha nem tetszik, mert különben lehet menni közmunkára. Nekik csak annyi a különbség, hogy tudják: 2-3-5 év múlva is lesz munkájuk, mert nem arról van szó, hogy ha a multi arrébb költözik, akkor nem lesz hová menniük. Lehet, hogy félévente váltogatják a munkahelyüket, de legalább van munka és ez is jó.

Akik kicsit többet tudnak, van egy jó szakmájuk és értenek is hozzá, már egész másképp űzik az ipart, mint itthon. Azt ők is látják, hogy a helyi dolgozókhoz képest olcsónak számítanak, sokszor csak feleannyi bért kapnak, mint az "őslakosok", viszont abból igen jól meg tudnak élni. Kényelmes lakást vagy házat tudnak bérelni, van megtakarításuk, el tudnak menni nyaralni - mindezt úgy, hogy nem feltétlenül kell hét közben 8 órába bejelentve 12 órázni, munka után és hétvégén meg látástól vakulásig maszekolni. Így már van idő a családra is, meg is lehet pihenni munka után, egész más az élet. A szabadságot tényleg ki lehet venni, nem úgy van, hogy papíron kiírjuk, de azért benn kell melózni és ha kiveszi, az sem arra megy el, hogy megcsinálja a nagyobb maszek munkákat, amikből normális pénzt is keres (bár a magyar melós ezt inkább táppénzzel szokta megoldani). Na, nekik bejön a külföldi élet, csak ehhez kell némi szellemi alaptőke. Amint írtam is: jó szakma, megfelelő gyakorlat - ja, és a nyelvtudás sem hátrány. Ha valaki meg tudja értetni magát a helyiekkel, nem tudják úgy átrázni, mint Mosogató Jóskát.

De ez szerintem itthon is nagyjából így van. Aki csak a két üres kezét tudja felmutatni, mint szaktudást, az itthon is ganaj melókat fog kapni és nevetséges pénzből él (kivéve, ha a főnök haverja, esetleg állami vonalon meg tud indulni) nevetséges módon. Akinek meg némi ész is szorult a fejébe, az a gyártósori operátornál magasabb szintet is elérhet, esetleg önálló vállalkozó is lehet (bár az itthon nem valami nagy biznisz) és a magyarországi fizetéséből is meg tud élni. A jó szakemberre ugyanis itthon és külföldön is van kereslet, csak külföldön meg is fizetik neki a munkája értékét, míg itthon inkább Ezermester Pistával végeztetik el a munkát fusiba'.

2015. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 1-2 választól eltekintve hasznosak voltak. Nem tudom mit tegyek, nyilván ennél jóval több embert ismerek aki kiment de sokan hazajöttek hamar és nem sok sikertörténetet hallottam, sőt konkréten 0-át. De ezek szerint mégis van akinek bejön és sikerül és jobban él kint.
2015. okt. 24. 13:44
 8/32 anonim ***** válasza:

"Nagyon szeretnétek, hogy elmenjünk innen, mi? :)"


Nekem inkább úgy tűnik, hogy a magyar politikusokat nem igazán érdekli, ha elmegyünk.

2015. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%

"Talán a pesti liberál-bolsikat sikerül kihajtanotok, de az igaz magyarokat nem! :)"


Az igazmagyarjaid simán bevezetnek még pár népnyúzó adót, hogy a milliárdos haverjaiknak még több pénzt tudjanak szétosztogatni.

Ha te erre büszke vagy, akkor gratulálok. Csak tudod, egy normális ember jobbra vágyik.

2015. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%

"Egyik ismerősöm Grác-ban nyomorog a nővérével egy 26 nm-es minigarzon konyhájába és a zúgó hűtő mellett alszik egy szivacson."


Ez nem az a srác aki hónapok óta írja ki a kérdéseit séf fiú meg hasonló nevekkel és három naponta leissza magát?

2015. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!