Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hőbörögnek sokan, hogy...

Miért hőbörögnek sokan, hogy Orbán meg akar szüntetni néhány büfészakot, amikor a kivándorló fiatalok 3/4-e diplomás?

Figyelt kérdés

Ez is azt teszi nyilvánvalóvá, hogy felesleges a képzés, hiszen nem találnak munkát vele se itt, se máshol. Személyesen tapasztaltam amikor még kint éltem Grác-ban, Ausztriában, hogy a mekibe dolgozó magyarok 70%-a diplomás. Nem kamu. Saját személyes tapasztalat, nem csak hallottam valahonnan.

Akkor minek is kellene pénzt ölni az oktatásukba Magyarországon, az adófizetők pénzéből, hogy majd kimenjenek külföldre dolgozni kulimunkát? Ez se nekik nem jó, se a magyar adófizetőknek.


2015. dec. 5. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%
Mert ebben az országban a kedves fidesz és kdnps politikusainknak jobban kell a pénz korrupcióra meg luxusprostikra, mint a fiataloknak oktatásra ha nem tudnád okostojás! Még hogy büfé szak? Tudod egyáltalán melyikeket szüntették meg? Vagy csak bemásoltál ide egy szösszenetet az agymosott köztévének közrádiónak valamelyik műsorából?
2015. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%

"#9 Te valami álomvilágban élsz"


Egyáltalán nem. Vannak az SSC-knél olyan állások ahova még a felsőfokú végzettséget sem kérik, csak a felsőfokú nyelvtudást. Ott a 300 nettó nem számít soknak, főleg ha a cafeteriát is beleszámítjuk.


Mi a baj? Meglep, hogy lehet itthon többet keresni, mint Grazban mosogatással? :D

2015. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném megjegyezni, hogy azok akik fizikai munkára kényszerülnek jogászdiplomával vmit nagyon elgagyiztak valahol. Ugyanis rengeteg magyar településen jelenleg jegyző hiány van. Ahhoz ,hogy vki jegyző legyen kell egy jogászdiploma (vagy egyéb köziges diploma) plusz egy közig szakvizsga (tehát nehéz kádereket berakni) . És MINDEN településnek (elméletileg) kell jegyzőt alkalmaznia. De egyszerűen nincs elég pályázó sok helyen. Ennek az az oka, hogy a jegyzőség gyakorlatilag egy zsákutca a karrier szempontjából. Ezért rengeteg önkormányzat ajánl fel mindenféle kedvezményt (autót, lakást, stb.), illetve egyes helyeken haladékot adnak az új jegyzőnek, hogy elég ha egy éven belül leteszi a közigvizsgát. Sőt, egyes önkormányzatok már az egyetemi képzések alatt is (így pl. jogászképzésen) verbuválni próbálnak embereket, akik az egyetem után nyílegyenesen mehetnek hozzájuk jegyzőnek. Természetesen nem dúsgazdag egy jegyző, de még kisebb településeken is szolid a fizetése és több presztízse van mint egy ausztriai mosogatónak.


Tehát azok a jogvégzettek, akik rákényszerülnek fizikai munkára vagy a, ideiglenesen csinálják mielőtt beindulna a karrier b, nem tájékozottak a lehetőségekről vagy c, olyan hülyék, hogy egy közig szakvizsgát nem tudnak letenni (de ilyen ember minden diplománál akad). Emiatt büfészakok közé nem igazán lehet besorolni a jogász képzést.


Egyébként a tényleges büfészakokkal kapcsolatban nekem is az a véleményem, hogy valahogy normalizálni kellene az állami támogatás arányát, mert ezeknek egy jelentős része valóban a toalettben folyik le.

2015. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem csak a " büfészakosak" hagyják el az országot. Én orvosira járok, de ha végeztem akkor itt hagyom ezt az országot örökre.
2015. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!