Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szegény annak miért kell...

Aki szegény annak miért kell sok gyereket vállalnia?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok mikor szegény családokat mutatnak és mondják, hogy mennyire nincs pénzük, de már pl. az 5. gyerekkel várandós az anyuka.
2015. dec. 24. 18:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Mert hülye az ilyen, nincs jobb szó rá.
2015. dec. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
48%
mert ez isten akarata "És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." no meg több gyerek több pénz
2015. dec. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Mert nincs munka, így nem kell segélyen élnie, hanem elmehet gyesre, gyedre a másik pedig a családi pótlék ösztönzi őket.
2015. dec. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
18%
Ha nő lennék, énis 3 évenként szűlnék.
2015. dec. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Több gyerek -> több családi pótlék. Ahhoz meg nem elég intelligensek hogy a következményekre gondoljanak.
2015. dec. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Mert aki annyira szegény az általában nem okos. Annyira nem, hogy jóformán az értelmi fogyatékosság határát súrolja (vagy átlépi). Aki legalább alulról közelíti az átlagot, az nem putriban él és nem vállal sok gyereket a semmire, hanem keresi a lehetőséget egy legalább átlagos életszínvonal biztosítására.
2015. dec. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
én megfogadtam hogy addog nem ugatok be az ilyen családoknak miíg a jómódú családok kényelmesen csak egykéznek, több eutójuk van mint gyerekük.a nyugdíjat valakinek ki kell termelnie. sokan megengedhetnék maguknak a több gyereket de ők nem hajlandóak beruházni egy következő gyerekre.
2015. dec. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%

Az iskolázottsággal, anyagi helyzettel fordítottan arányos a gyerekek száma.

Tehát minél szegényebb és butább valaki, annál több gyereket vállal.

Megértelek. Én pont nemrég láttam, hogy mutogattak egy családot a TV-ben, hogy milyen szegények, de milyen jó, hogy mennyi adományt kaptak, miközben 4 gyerekük van. Volt olyan is régebben, amikor anyuka panaszkodott, hogy már 2 éve nem tudnak semmit sem fizetni, de a babakocsiban ott volt a pár hónapos gyerek. Vagy amikor szintén 2-3 gyerek, nincs pénz semmire, de a szülők kezéből lóg a cigaretta.

Egyes elszólásokból, mondatrészekből azért rá lehet jönni, hogy annyira azért nem vészes a helyzetük, mint ahogy ők azt beállítják, csak ezért ugye tenni kéne. Ezek sajnos úgy vannak vele, hogy a "fogamzásgátló drága", nem gondolnak bele, hogy egy gyerek felneveléséhez képest a fogamzásgátló aprópénz.

Meg persze benne van az is, hogy minél több gyerek, annál több támogatás.

2015. dec. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

"sokan megengedhetnék maguknak a több gyereket de ők nem hajlandóak beruházni egy következő gyerekre."


Már bocs, de nehogy már más döntse el, hogy kinek kéne több gyereket vállalnia.

Inkább legyen 1, de az normális életkörülmények között nőjön fel, minthogy legyen 5 egy olyan családban, ahol a szülők még magukat is alig bírják eltartani. Láttam én is nemrég ilyen riportot valamelyik kevésbé nézett tévécsatornán. Apuka panaszkodik, hogy ő nem megy el közmunkásnak, mert ott nevetségesen keveset fizetnek, miközben már a gázt is kikapcsolták, természetesen 4 gyerekük van, az anyuka kezéből meg lógott a cigaretta. És miért is ne, volt pofájuk elfogadni az adományokat, mikor a hapsi ki is jelentette, hogy közmunkázni azért nem megy, mert keveset fizetnek. Az eszem megáll, milyen vastag bőr van egyesek pofáján. Inkább hagyja a gyerekeit éhezni meg fagyoskodni, de ő kevésért nem dolgozik. Az ilyen szülőket rugdosnám a híd alá. Szegény gyerekeken látszott a csalódottság, és az, hogy ők ezt nem kérték.

Engem nagyon felidegesít, amikor nem egy olyan családot mutatnak, akik önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe, hanem egy olyat, akik kinyomtak 5 kölyköt a semmire, mások zsebére építkezve élték az életüket (kéregetés rokonoktól), meg a cigaretta meg az "imázs" fontosabb, mint az éhező, nélkülöző gyerekeik. Ilyenkor rúgnám le a TV-t a helyéről.

2015. dec. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

"Apuka panaszkodik, hogy ő nem megy el közmunkásnak, mert ott nevetségesen keveset fizetnek"


Ezt a riportot én is láttam. Én azonnal visszavettem volna tőlük minden adományt. Ezek fel sem fogják, hogy a gyerek felelősséggel jár, csak szülnek "majd lesz valahogy" alapon. Én olyan riportot láttam kb 1 éve, hogy az apuka balesetben meghalt (az erdőben dolgoztak, vagy hol), magyar család volt, tehát nem kisebbségi, és anyuka panaszkodott, hogy kilátástalan a helyzetük. Majd amikor közölte, hogy 10 (TÍZ!!!) gyerekük van, leestem a székről. Más a mai gazdasági helyzetben kuporgat, 1 babát is alig mer bevállalni, mert akármi lehet, meg megteremteni a gyereknek mindent nem kis idő, ezek meg csak úgy potyogtatják a gyerekeket.

Én az ilyen felelőtlen barmokon egyvalahogy segítenék: felajánlanám nekik az elköttetést, nekik semmibe sem kerülne. Az ilyen ne szaporodjon, mert a gyerekei sem látnak jó példát, és majd ők is azt hiszik (tiszt.kiv.) hogy ez a normális, és majd ők is ilyenek lesznek.


Szerintem nem kéne ezeket karácsonykor mutogatni, mert az ember akarva akaratlanul is csak ideges lesz.

2015. dec. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!