Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szegény annak miért kell...

Aki szegény annak miért kell sok gyereket vállalnia?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok mikor szegény családokat mutatnak és mondják, hogy mennyire nincs pénzük, de már pl. az 5. gyerekkel várandós az anyuka.
2015. dec. 24. 18:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%

nincs bajom azzal ha valaki sok gyereket vállal. de mint ti is írtátok,sokan ész nélkül, a semmire teszik. szerintem minden gyerek megérdemelné,hogy legyen egy saját szobája.vagy legalább ,hogy max 2-en osztozkodjanak rajta. de amikor egy szobában vannak 3-4-en vagy többen, az aztán nagyon jó lehet.. ilyen körülmények között tanulni se nagyon lehet, főleg,hogyha vannak kisebbek is. na meg 0 magánélet.

emellett ugye a másik fontos tényező a pénz. láttam én olyan családot is, ahol már 16-17 évesen küldték el dolgozni a gyerekeket és esélyük se volt,hogy esetleg tovább is tanuljanak, vagy legyen valami szakmájuk...azért ez is elég nagy büntetés a gyereknek.. ilyen helyzetben tényleg jobb lett volna, ha a sok gyerek helyett egyet vállalnak, de őt tisztességesen fel tudják nevelni és lesz lehetősége egy jó állásra és egy jobb életre a jövőben..

mert ahol van 5-6 gyerek és felnőtt korukra mindegyik csak gyári munkás szinten van, ott azért elgondolkodtató, hogy a szülői minta mennyire hibás emiatt.

2015. dec. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

"Már bocs, de nehogy már más döntse el, hogy kinek kéne több gyereket vállalnia. "

...


"Inkább legyen 1, de az normális életkörülmények között nőjön fel, minthogy legyen 5 egy olyan családban, ahol a szülők még magukat is alig bírják eltartani."


nem mondasz ellent magadnak? voltaképpen te is megszabod hova való gyerek és hova nem.

két végletről beszélünk. ha mindenki így gondolkodnak hogy csak egy gyereket vállal, az katasztófális következményeket hozhat. nem igaz hogy csak a csórók szülnet több gyereket. ugye a gyerek sok pénzbe kerül. ha te csak egy gyereket nevelték fel ruháztál, taníttattál egy szóval költöttél rá, míg a veled hasonló társadalmi státuszú 3szor pengette ki az ilyen összegeket akkor nem lenne igazságos hogy ugyanannyi nyugdíjat kapjatok. ő utánpótlásról gondoskodott, hogy legyen adófizető az államkasszába. te elvileg megspóroltál sokmillió forintot szal .

2015. dec. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

"nem mondasz ellent magadnak? voltaképpen te is megszabod hova való gyerek és hova nem. "


Nem mondok ellent, te nem tudsz olvasni. Sehol nem írtam, h mindenki csak 1-et vállaljon, én csak annyit írtam, h inkább legyen kevesebb de normális körülmények, mint sok és mélyszegénység.

2015. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%
a gond ott kezdődik hogy a "normális körülmény" szubjektív fogalom. a középosztályt kell támogatni az világos, én azonban az egykézők meg a gyermeket nem vállalókat szintén rühellem, mert nem társadalmomban gondolkodnak....erre mondjátok hogy az magánügy hogy csak annyit szül amennyit....a sok gyereket vállalóknál persze már nem magánügy de ha mégis azért lehülyézitek őket... legyünk korrektek
2015. dec. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Hogy megkapják az adónkból a több tíz misit.
2015. dec. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%
2-3 év munkaviszony előtt én senkinek nem adnék támogatást.
2015. dec. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

"erre mondjátok hogy az magánügy hogy csak annyit szül amennyit....a sok gyereket vállalóknál persze már nem magánügy"


Az egykézők el tudják tartani a gyereküket, aki pedig hatot vállal putriba, az még magát sem. Ez azért szerintem lényeges különbség.

2015. dec. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

"az egykézők meg a gyermeket nem vállalókat szintén rühellem, mert nem társadalmomban gondolkodnak"


Na meg nagy ** a szádba. Nem társadalomban kell gondolkodni, hanem családban. Társadalomban csak a birka nép gondolkodik, bennük van a csordaszellem, igaz ez szart sem ér. Lesz itt még társadalom ha a sápadtorrú indiaiak, afrikaiak meg kínaiak is megindulnak európa felé, idén csak 87 millióval emelkedett a föld lakossága ami katasztrofális eredmény.


A hülye is tudja hogy ennek háború lesz a vége, és nem kicsi, ők felélték minden tartalékukat, nemhogy az utódaiknak nem jut semmi de nekik sem aztán jönnek ide befelé. Sok a túlnépesedett, a golyó viszont kevés. Tán vegyi anyag lehet a megoldás.

2015. dec. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%
Mert cigarettára költik a pénzüket óvszer helyett.
2015. dec. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
95%
A csórók általában alul iskolázottak, meg nem védekeznek mert drága, meg sokszor bele sem gondolnak milyen következményei vannak egy sokadik gyerekvállalásnak. Aztán meg próbálnak az emberek jóindulatán élősködni.
2015. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!