Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te miért utálod a liberalizmus...

Te miért utálod a liberalizmust? Biztos, hogy eleget tudsz róla ahhoz, hogy joggal utáld?

Figyelt kérdés

2015. dec. 25. 12:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
92%

Nem a liberalizmussal ellenszenvezek, hanem a magukat liberális politikusnak való emberek által képviselt politikai irányzattal és viselkedéssel.


De a személyes szabadságot, a döntés szabadságát - ami a hagyományos értelemben vett liberalizmus egyik alaptétele - nagyon fontosnak tartom.

2015. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
73%

Nem utálom a liberalizmust. Ezt a mai, elkorcsosult formáját viszont nem sokra tartom, amelyben bizonyos témákról nem szabad beszélni, kötelező véleménykörök vannak, kötelező a pozitív diszkrimináció, és egyéb baromságok.


Semmi köze a liberalizmushoz, csak takaróznak ezzel a fogalommal, ami önmagában jól hangzik.


Egy bizonyos szintig van ma liberalizmus (kb. a magánéleted szintje), azután véleményfasizmus van (a kisebbség ráerőlteti a véleményét és világnézetét a többségre).

2015. dec. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
50%
Biztos, hogy eleget tudsz róla, hogy joggal szeresd?
2015. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
48%
Talán mert egyoldalú, és a világ még nem érett meg a liberalizmusra. Eleven példa Kína.
2015. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%
Csupán annyi a gond vele, hogy átesett a ló túloldalára.
2015. dec. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
85%
Más dolog az ideológia,és megint más a valóság.A magukat liberálisnak valló baloldaliak gyűlöletet keltenek,megbélyegeznek,véleményt folytanak el, vagy kiforgatják azt,és közben élvezkednek a saját felsőbbrendüségükön.
2015. dec. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
83%

Már megint a szavak.

Ha én azt mondom, hogy az ég piros, attól még az ég kék.

A liberálisok szabadságot mondanak, szabadosságot adnak.

2015. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
76%

Nekem csupán annyi elég, hogy be akarják fogadni a migránsokat. Ez két nagy dolgot árul el, hogy borzalmasan sötétek, és másrészt nagyon tájékozatlanok!

Tájékozatlanok, mert a migránsok nem is akarnak itt maradni. Emlékezzetek a Bicskei örjöngésre, élelmiszer dobálásra, vagy amikor Győr-nél verekedés, dulakodás, egymás taposása volt, amikor leszállítottál őket egy Münchenbe tartó railjet-ről. Vagy az, hogy Bp.-n vandálkodtak és szétszarták a II. János Pál pápa teret.


Nincs bennük egy szemernyi tisztelet sem, hogy ez itt Magyarország? Örüljenek, hogy itt lehetnek illegálisan és még nem lőtték szét a fejüket. Elismerem, hogy nem olyan gazdag mint nyugat, de én se verem szét Ausztriát mert Svájc még jobb, még gazdagabb a szoc háló, és a bérek...

2015. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%
ma 12:18 Nagy egyszerű és jó válasz volt. Én is mondok egyet ezzel majd nem fogtok egyet érteni. pl nekem álltalában nincs bajom a melegekkel de azt se gondolnám hogy ebből az következik hogy felvonulásokat kellene tartani hogy mutogathassák magukat mert arra semmi szükség.
2015. dec. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
98%

Ha 1848-at írnánk, akkor én is "liberális" lennék.

De, most 2015-ben teljesen ellene vagyok.


A 48-as liberalizmus nem volt hazaellenes, hanem éppen az ellentéte volt.

A mai liberalizmus hazaellenes, világállamban dolgozik.


A mai liberalizmus a lokális multikulturalizmust támogatja, az államalapító nép/népek kárára.(Afrikaiak, arabok betelepítése Európába....stb)


A multikulturalizmus, globális szinten jó.Amikor elmész mondjuk Kínába vagy Indiába, akkor megismerkedhetsz egy teljesen más kultúrával, helyi sajátosságokkal.

A lokális multikulturalizmus pedig az, hogy Szudánt akarod importálni Malmöbe, vagy Szíriát Budapestre.

2015. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!