Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon vagy az Egyesül...

Magyarországon vagy az Egyesült Államokban van jelentősebb keresztyén fundamentalizmus? A magyar keresztyén fundamentalisták melyik pártra szavaznak? Hogyan válhatok keresztyén fundamentalistává?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Egyesült Államok

Gondolom KDNP

Kioperáltatod az agyad

2015. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ultrakonzervatív keresztény vagyok és nem szavazok senkire, mert nem indul a választáson nekem tetsző párt, mozgalom(vannak ilyenek csak nem akarnak parlamenti választáson részt venni)


"Hogyan válhatok keresztyén fundamentalistává?"


Erkölcsös életmódot élsz, családot alapítasz valódi(!) szerelemmel és a gyermekeidet is szemérmes, hagyományos(nem mai) életvitelre neveled.


A Szentföldet a keresztények területének kell tartanod és a bevándorlás ellen kell állást foglalni, mert az veszélyezteti a keresztény kultúrkör fennmaradását.


Emellet nem árt ha értesz a fegyverviseléshez, harchoz már ha komolyan gondolod az eszméd.

Ilyen szervezet volt pl. régen a Templomos lovagrend, sajnos manapság már nincsenek ilyenek.

2015. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kétféle keresztény fundamentalizmus van:


- Az egyik komolyan törekszik a Bibliai életre, és tényleg nagyon számottevő az életében a keresztény értékrendhez való visszatérés. Ők őszintén hisznek az Úrban.


- A másik (ilyenekből az Egyesült Államokban rengeteg van) pedig csak azokat a dolgokat mantrázza amiket a vezéreik mondanak nekik. Ha azt mondják nekik, hogy gyűlöljék az összes muzulmánt, mert azok a kereszténységre veszélyt jelentenek, akkor ők gyűlölik. Ha valaki azt mondja nekik, hogy robbantsanak fel egy abortusz-kórházat akkor felrobbantsák, nem esik le nekik, hogy a gyilkosság sokkal nagyobb bűn. Ők valójában nem értik Jézus (béke legyen vele) üzeneteit. Ők az SZDSZ-re szavaztak csak, mert N. S. vezérük azt mondta, hogy az a keresztény értékrendet képviselő párt (gondolom tudjuk, hogy pont az volt amelyik a legjobban gyűlölte a kereszténységet).

Ezekből az emberekből nagyon sok van az amerikai republikánusok körében. Jellemző erre a csoportra, hogy sokszor „keresztény”-cionistának vallják magukat.

Ők valójában olyan embereket szolgálnak akik a szívük mélyén gyűlölik a kereszténységet.


Amennyiben tényleg Krisztus követője akarsz lenni az első csoporthoz tartozz.

2015. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves a sakkozó!


Természetesen nem kell gyűlölni a muszlimokat de azt be kell ismerni, hogy Európában semmi helyük nincs.


Egyébként én az első csoporthoz tartozom.

2015. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"A Szentföldet a keresztények területének kell tartanod"


az egészet, vagy azért kaphatnak a muzulmánok és a zsidók egy-egy parcellát (mondjuk az előbbiek Gázát és Ciszjordánia keleti részét az utóbbiak pedig Tel-Avivot és szűk környékét) ?

2015. dec. 28. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:

A zsidónak be kellett volna olvadnia az ezrópai társadalomba. Isten tudja azt anélkül is, hogy ki zsidó, ki nem. Az új választott nép pedig a keresztyén.

Az araboknak van más területük is.



Nekem az a tapasztalatom, hogy a mai fiatal keresztyének inkább a baptista szektát szeretik, meg a magyargyűlölő papjaikat.


Én református fiatal vagyok:

Bibliaolvasás, nincs szex házasságig, nincsenek bulik és drogok. Ezt kell betartani egy fiatalnak, és nem a katolikusellenességet.

2015. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!