Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig nem értem miért...

Még mindig nem értem miért szavazott 6 000 000 ember a FIDESZre?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 21:18
1 2
 11/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"hanem a szavazóképesek kb fele szavazott és annak 2/3-át kapta a Fidesz"


Még csak azt sem.

Az összes szavazat 45℅-át kapták.

2016. jan. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%

Valójában az is tévedés, hogy a szavazáson részt vevők 2/3-a szavazott rájuk. Ez a valóságban kb. 44% volt. Ebből az Országházban úgy lett 2/3, hogy egy kicsit "bűvészkedtek" a számokkal az új választási törvényben (magyarul: legalizálták a választási csalást).


Amúgy meg csak gratulálni tudok a sok idiótának, aki a csúti gnóm bandájára szavazott. Egy PROGRAM NÉLKÜLI pátra, aki ráadásul 2010 és 14 közt fényesen bizonyította alkalmatlanságát a kormányzásra.

2016. jan. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Választási csalás történt."


Hogyan? Nem igazán lehet érdemben csalni. Egy két szavazat megoldható talán de tömeges mértékben, hogy annak hatása legyen nem lehet.

2016. jan. 1. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mert az emberek alapvetően buták. Nézd meg, most is milyen népszerű lett a Fidesz, hogy megvédi Mo-t a bevándorlóktól, kerítést épít, stb. Azelőtt meg a rezsicsökkentés miatt volt népszerű. Azelőtt, mert utálták az MSZP-t. Az emberek faék egyszerűek. Régebben meg az MSZP volt népszerű, mikor osztogatott, hogy közben eladósította az országot, az nem érdekelt senkit. Kétszer is megválasztották őket. Ezért van nehéz helyzetben mindig egy Jobbik-szerű, szélsőségesebb párt, mert nem hazudik össze-vissza, nem azt mondja, amit hallani akarnak, hanem az igazságot, és a magyarság hosszútávú érdekét nézi.
2016. jan. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

04:57,


De lehet - ha kb tudom, hogy adott területeken milyen arányban szavaznak rám, akkor át tudom húzni úgy a területeket, hogy területi győzelmet arassak több helyen, mint ahol nem - és ezzel igaz, hogy kevesebb szavazatot kapok, de közben mégis több területen nyertem, tehát én nyerem a választást. Ez, ha előzetes információ nélkül történik meg, akkor rendben van - de meglepően sok helyen történt úgy, hogy összevontak erősen nem fideszes területet egybe, míg az erős bázisokat szétosztották úgy, hogy ott többségben legyenek. Ez pedig legalizált csalás. Választási törvénynek megfelelő, persze, nem szorítottak fegyvert senki fejéhez, nem volt kötelező rájuk szavazni, tehát a nemzetközi megfigyelők elfogadták, hiszen nem kényszerből történt a választás - de ettől még Magyarországon törvényileg elcsalták a választást, jogilag rendben volt (és rendben volt - elvégre ők hozták a törvényt), de erkölcsileg mocskos csalás. És ennek az ellenőrzése nem a külföld dolga, hanem a magyaroké, de nekik tetszik így.

2016. jan. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szóval nem történt választási csalás. Csak nem tetszik az eredmény neked. Az nem csalás. Születhetett volna más eredmény is.

Csalás az lett volna, ha pl szavazat számlálóként érvénytelenitek nekem nem tetsző szavazatokat. Vannak erre módszerek, pl köröm alatti picike toll. De nagy eredmény ezzel elérhetetlen, pláne ha a többi szavazat számláló társ ellentétes ideológiát képvisel és figyel.

2016. jan. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tehát akkor ha pl fociban módosítom a szabályt, és oda helyezem a kaput, ahová az ellenfél játékosai a legritkábban céloznak, az enyémek meg a legsűrűbben, akkor nem csalást követek el, csak ügyes vagyok?


Nálam az a csalás, amikor előre úgy rendezem el a versenyt, hogy nekem legyen a legnagyobb esélyem nyerni. Mégpedig a választás során ez történt, tudatosan úgy rajzolták át a körzeteket, hogy nekik legyen a legnagyobb esélyük nyerni. Kevesebb szavazattal nagyobb győzelmet arattak mint az előző választási törvény alapján. De nem történt csalás, áh.

2016. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez amiről beszélsz nem csalás. Te pedig csalást emlegettél.
2016. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!