Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen jogon jár...

Szerintetek milyen jogon jár sportolóknak más adófizetők pénze?

Figyelt kérdés

pl:Egy focista nem termel szerintem semmit ennek ellenére rákényszerítik a népre hogy mindenki fizessen érte.

Nincs bajon a focival se más sportokkal de szerintem fizessen érte az akit érdekel ez nem közérdek ennyi erővel az e-sportokat űző emberkék is kaphatnának számítógépre állami pénzt.



2016. jan. 3. 21:29
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Erre csak ezt tudom mondani:


https://www.youtube.com/watch?v=QU_RCFZBK9g

2016. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ami nem tud piaci alapon működni, támogatás nélkül, az ne is működjön.

Ezeket a szoci csökevényeket ki kellene már irtani.

2016. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
#26:Én ugyan szeretem a focit,de azért annyit megjegyeznék,hogy most először nem 16,hanem 24csapatos EB-ről van szó.És azért az is tény,hogy minimum az ország fele,leszarja a focit,márpedig az ő adójukból is költenek rá.A stadionokról meg annyit,hogy egyedül a "Puskásra" lett volna szabad közpénzből költeni.Egyrészt azért,mert a válogatott mégiscsak az "ország csapata",másrészt mert a válogatott meccsekre kimegy pártízezer ember.De csak arra.Egy teljes nb1-es forduló(6meccs),jó ha 10-15000 nézőt vonz.Vannak csapatok amelyek már 1-2000 nézőnek is örülhetnek.Az alacsonyabb osztályokról meg ne is beszéljünk.
2016. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Mi jogon jár pl. a cigányoknak segííly, amit elisznak, bedobják a gépbe?

Mi jogon költenek milliárdokat randalírozó, rühes migráncsokra?


Állambácsi az én adómból szórja a pénzt a saját ellenségeinkre.

2016. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Mert állambácsi (mutyi mester) megteheti. A magyar ember pedig jó mélyen benyeli ezt.
2016. jan. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

"Nagyon böszme Feri nevű felhasználó válasza:


Én azt mondom, hogy ami nem tud piaci alapon működni, támogatás nélkül, az ne is működjön.

Ezeket a szoci csökevényeket ki kellene már irtani."


Egészségügy, oktatás, tömegközlekedés...?

2016. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Azért az egészségügy,oktatás,tömegközlekedés fenntartása, működtetése,közérdek...
2016. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az egészségügy,oktatás,tömegközlekedés fenntartása, működtetése,közérdek..."


Ha innen nézzük, a tömegsport is közérdek, az egészségügy része, egy egészséges társdalom előfeltétele.

A pénzt inkább a mindenki által szabadon, akár ingyen használható sportpályák, fedett uszodák, utcai streetball pályák építésére kellett volna fordítani a méregdrága profi sport helyett.

Az akadémia-rendszer csak szűk réteg számára nyújt lehetőséges a sportolásra.

A merítéssel van gond.


Jugoszlávia úgy lett kosárnagyhatalom, hogy az egész országot teleépítették utcai kosárpályákkal, a srácok pedig ott pattogtattak suli után.


Ma Magyarországon látni az utcán önfeledten játszó, sportoló gyerekeket?


Jó, oké, mondhatnátok, hogy tél van, és sajnos nagyon kevés a fedett létesítmény.

2016. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
A tömegsportot valóban lehet közérdeknek tekinteni,de ahogy te is írod,itt nem erről van szó.
2016. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

A sportolók példaképek, akiket a tv-ben, médiában "reklámoznak". Senki nem adja le a gyerekét sportolni ha nincs példakép, nincs cél ahová a gyerek később elérhet.

A sport rengeteg dologra tanítja meg az embert, a fiataloknak elfoglaltság, inkább focizon a gyerek, mint, hogy egész nap a gépnél üljön. Sporttal rengeteg eü problémát lehet megelőzni, így jóval olcsóbb a megelőzést pénzelni, mint betegséget kezelni.

Ráadásul a legtöbb sportoló alig kap állami támogatást, a sportolóknak magán támogatói szoktak lenni. Az meg kőkemény, ha nincs eredmény, nincs pénz sem.

Egyébként meg miért fájj neked ez? Inkább pénzelnéd a politikusokat? Vagy naivan azt hiszed ha sportra nem költenek akkor kevesebbet kell adózni?

2016. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!