Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van informatikusihiány...

Miért van informatikusihiány Magyarországon, amikor kb netről is meg lehet tanulni tutorialokból?

Figyelt kérdés
Ennyire működött a média agymosása, hogy az informatikusok "antiszociális büdös kockák", bölcsészdiplomával meg majd mindenki irodában fog kávézgatni? Mi olyan nehéz ebben a szakmában, amikor én is multicégnél dolgozok és mi rettenti el az embereket?
2016. jan. 9. 10:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*netről is meg lehet tanulni programozni tutorialokból
2016. jan. 9. 10:37
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem mindenkinek van jó logikai készsége,probléma megoldó készsége, szorgalma hozzá.


Sőt sokakat nem is érdekel valaki inkább orvos vagy gépész mérnők akar lenni.

2016. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Azért van informatikushiány, mert a jó (és nem lusta) informatikusok külföldön nem dupláját, hanem tripláját keresheti!

De persze tanuljunk netről, legyenek közmunkásokból informatikusok!

2016. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Én mérnök informatikus vagyok, és igen, sok mindent netes anyagból tanultam meg angol nyelvű leírásokból és folyamatosan képzem magam, de az egyetem nélkül egy szót sem értenék belőlük. Az egyetemen megtanították mindennek az alapjait amire majd eldöntöd, hogy akarsz építeni vagy nem, szakirány és szakterület függő.


A bölcsészekről épp az terjedt el, hogy munkanélküliek lesznek, ami igaz is. De nem csak azok, a legtöbb jogász is az lesz meg a magyar felsőoktatás 80%-a. A nagy "közgazdász" egyetemek konkrétan semmire sem valók. Rengeteg csajt ismerek aki a BGF-en végzett és már 25 évesek és vagy a pasijuk tartja el, vagy a szüleik, de az, hogy nem értenek semmihez és nem tudnak egy fillért se keresni a végzettségükkel az szent igaz.

2016. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Ki mondta, hogy informatikushiány van?


Mindenki az informatikát nyomatja, dunát lehetne rekeszteni azokkal, akiknek ECDL, vagy egyéb olyan szakmájuk van, ami kapcsolatban van az informatikával.

2016. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, magasan képzett informatikusokból van hiány, nem csak magyarországon, hanem egész európában. Azokat a feladatokat, amiket ezeknek az informatikusoknak kell elvégezniük, kétlem hogy pikk-pakk meg lehet tanulni tutorialokból.

"Alja munkát" végző informatikusból meg nincs hiány.

2016. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg nevetséges, hogy informatikushiány lenne..


A mai társadalom nagy része KOCKA, - már gyerekkoruktól gép előtt ülnek, és amellett képzelik el a későbbi idejüket is - már hogy lenne informatika hiány??? Hányan jelentkeznek infós szakra????



De persze, uszítsátok csak a fiatalságot, nem ültek még eleget a gép előtt. Az egyetemeket is lepjék el a sok programozó palánták, hiszen még nem eléggé kocka a társadalmunk. Tanuljanak csak informatikát az aztán a nehéz, és értékes szakma.......................

2016. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 Te bölcsész vagy jogász vagy?
2016. jan. 9. 12:58
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem betanított munkás szalag mellett:)
2016. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#7-es


Te súlyosan kevered az informatika szaktudást, és az informatikai felhasználást. Csak hogy jobban értsd, ahogy te most felhasználod ezt a weboldalt, egy informatikai felhasználó vagy, de nem informatikus. Érted?

Amikor én mentem az egyetemnek a nyílt napjára, amikor pályát választottam, akkor külön beszélt az előadó egy fél órát arról, hogy az aki csak szeret játszani a számítógépen az ne jöjjön informatikusnak, az jöjjön akit ez tényleg érdekel és ambíciója van a területen, nem csak játszani szeret mert az teljesen más. (Mondjuk akkoriban még nem volt facebook meg semmilyen megosztós oldal)

Szóval, attól még hogy le tudsz tölteni alkalmazásokat a telefonodra, attól te még baromira nem értesz semmihez, egy felhasználó vagy, (ahogy az arrogánsabb kollégáim mondják: PARASZT) vagy :)

A felhasználó az egy paraszt, aki hasznot hajt a szakembereknek, elősegítve ezzel a további gazdagodásukat.

2016. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!