Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor annyira támogatja...

Orbán Viktor annyira támogatja a középosztályt, hogy magukra hagyja a szegényeket? Csak a középosztály, és a szegények nem fontosak?

Figyelt kérdés

KÉRLEK OLVASD EL FIGYELMESEN:


Fideszes vagyok, de egy valamit nem értek, és nehezen fogadok el. Orbán szavaiból és tetteiből arra lehet következtetni, mintha egy középosztálybeli fontosabb lenne, mint egy szegény. Meg kell nézni az intézkedéseit: Minden döntésével a jobban keresőket támogatja jobban, egy olyan rendszert alakított ki, ahol az az alapelv van, hogy minél többet keresel, annál jobban jársz.


Amikor Orbán a családok támogatásáról beszél, akkor úgy jön le, mintha neki csak a középosztálybeli lenne a fontos

család, a szegény meg kevésbé.


Ha megnézzük Orbán úr kommunikációját, akkor szinte mindig a középosztályról beszél, már-már úgy jön le, hogy

szegénynek lenni kellemetlen.


Na meg ha az átlag kereset nettó 150 körül van, akkor Orbán úr miért is segíti gőzerővel azokat, akik 300-600

ezer körül keresnek? A családi adókedvezmény esetében az átlagkereset három, négyszeresét kell keresned, hogy

maximálisan igénybe tudja venni az ember. Tehát még arról sincs szó, hogy az úgymond átlagembert támogatni.


Az egykulcsos adót meg a Fidesz anno ellenezte, most meg kiáll mellette, ez is érdekes. Tudom, hogy mindenkin

segíteni akar, tudom, hogy a jó szándék vezényli, de akkor nem kéne másképp kommunikálni?


Végezetül, ha Orbán úrnak az egyik gyereke éhezne, a másiknak meglenne mindene, kit segítene jobban? Szerintem

egyértelmű, akkor az országgal és lakóival miért másképp bánék?


1: Most akkor Orbán a félsóközéposztály kormánya?


2: Egy miniszterelnök tehet különbséget, ember és ember között?


3: Egy miniszterelnök elhanyagolhatja a szegényeket?


4: Jó az a politika, ahol mindig azok járnak a legjobban, akik a legtöbbet keresik?


5: Orbán úr szegény ellenes lenne?



2016. jan. 14. 21:54
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
64%

"Ilyen helyzetben lehúzni a 150 nettós és felette melósokat egyszerű júdásezüst a "szegényeknek"."


ha 150 ezer Ft-ot keresel,hiába van egykulcsos adó,nem jártál jobban.

A magasabb áfát te is fizeted.


Most lehet több pénz marad nálad,csak már nem ér annyit,mint az áfaemelés előtt.

A boltban észrevetted,hogy minden drágább?


Csak a te fejedben a számok élnek.


Akik érdemben jól jártak az egykulcsos adóval,azok a kiemelkedően jól keresők.

Őket nem terhelte meg az áfa emelés sem.

2016. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
63%

"elvégezte a nyolc általánost, és kapja a rengeteg támogatást, meg segélyt"


Te el vagy tájolva.

Segélyt ebben az országban csak a gyerekgyártók kapnak,attól függetlenül,hogy milyen anyagi helyzetben vannak.


Ha valaki havi 1 milliót keres,az is kapja a családi pótlék nevű segélyt.

2016. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
68%

Ebben az országban nem élnek szegények. Nem tudtad..?

Ebben az országban, amiről a Fidesz nem hajlandó tudni, az nincs.

2016. jan. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
75%
A jobboldal elfogadja a nagy társadalmi egyenlőtlenségeket, és nem törekszik arra, hogy csökkentse a vagyoni különbségeket a szegények és a gazdagok között. Ezért a középosztályt támogatja.
2016. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
23%

"Ha valaki havi 1 milliót keres,az is kapja a családi pótlék nevű segélyt."


Ezt a baromságot nem tudom honnan szedted... Az iskolás korú gyermekre jár a családi pótlék

2016. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
92%
Igen.De tudtommal a havi 1 milliót keresőnek is lehet iskolás korú gyermeke.Nem agyerek kapja, hanem a szülő.
2016. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
74%

Nem szeretem a Fideszt és inkább tartom magam liberálisnak, de ezekkel a döntéseikkel kivételesen egyetértek. Az ország gerincét a középosztály adja, a gyermekvállalásban őket kell támogatni (a felsőbb rétegeknek ugye enélkül is van rá pénzük, a szegények meg egyrészt szaporodnak támogatás nélkül is, másrészt a jövő adófizetői valószínűleg nem közülük fognak kikerülni).


A családi adókedvezmény azt jelenti, hogy annyival kevesebb adót kell fizetned. Nem értem, hogy akinek eleve nincs az egész adója 100 000 Ft, az miért háborodik fel azon, hogy nem tudnak neki ennyit elengedni? Ha tartozol nekem 1000 Ft-tal és elengedem, akkor is felháborodsz, hogy miért nem 2000-et engedtem el? Mert ezt csináljátok. Az egykulcsos adó kb. a legigazságosabb, amit ki lehet találni. Ha ötször annyit keresek, mint egy minimálbéres, és ötször annyit fizetek be adóba meg TB-re (jelzem, az állami egészségügyet nem is veszem igénybe, ezt kvázi ajándékba kapjátok), arra nehogy már azt mondja a minimálbéres, hogy nem fizetek eleget... Meg megy most a felháborodás, hogy a minimálbéres teszkóalkalmazott meg a közmunkás férje nem kap 10 milliós CSOK-hitelt három gyerekre. Észbe kéne már kapni, emberek, pont nem az a cél, hogy nem ennyi pénzre kellene 3 gyereket vállalni és pláne nem úgy, hogy hitelt is vesz fel mellé...


Az nem érv, hogy "ha Orbán úrnak az egyik gyereke éhezne, a másiknak meglenne mindene, kit segítene jobban?" Mi nem a gyerekei vagyunk, épp ez a szocializmusból itt maradt gondolkodásmód a probléma, mely szerint az állam egy gondoskodó apa, akinek mindenkit pátyolgatnia kellene. Emellett egy szülő a gyerekeit a saját pénzéből támogatja, az ország vezetője viszont csak abból tud adni a szegényeknek, amit a többiektől elvesz. Ha neked lenne két gyereked, az egyik hülyére tanulná magát, és meggazdagodna, a másik meg a seggét vakarná, és téged pumpolna, miközben téged is a gazdagabbik gyerek tart el (ahogy az államot az adófizetők), te elvennéd a gazdagabb gyerek pénzét, hogy a másikat támogasd? Előbb-utóbb otthagyna téged a francba...

2016. jan. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó! Egyetlen ordas hibwt emelek ki az okfejtésedből, amin el is bukik az egész: Te a szegénységet -nagyon tévesen- azonosítod a cigánysággal.

Vannak ebben az országban sajnos sokan, akik minimálbérből élnek. Eszerint ők nem érdemlik meg, hogy családot alapíthassanak? Csak mert ők pont egzisztenciális okból nem mernek gyereket vállalni. Ez pedig egy bicskanyitogató, szemét politika.

Támogatni nem a tehetőset kellene.

És nem is az ingyenélőt. Ott van a kettő közt egy kkkurrva nagy és egyre növekvő réteg.

2016. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
50%
A másik: Nem tudom hogy vagy vele, nekem nem mindegy, hogy a havi 100 ezremnek veszik el ugyanakkora százalékát, mint a havi 400 ezret kereőnek. Mert az én fizum alapból sem elég a tisztességes éhen dögléshez, a 400 ezret kereső meg legfeljebb kihagy egy wellness hétvégét. Tényleg rohadt igazságos...
2016. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem a cigányokra gondoltam. Ez az egyik baj, hogy nem lehet kimondani, hogy a mélyszegényeknek nem kellene sok gyereket vállalni, mert a sztereotípiák miatt mindenki kapásból a cigányokra asszociál, és elmegy az egész kérdés faji irányba. Közben rengeteg fehér ember van, aki sír, hogy nincs pénze, az öt gyerek meg ott lóg a nyakában. Egy hétmilliárd lakosú bolygón a gyerekvállalás nem valami univerzális jog, hanem felelősség, amit akkor kellene támogatni, ha előrelátóan átgondolja az ember.


Abban mondjuk valószínűleg egyetértünk, hogy a gyerekvállalás támogatását nem a 3 gyerektől kellene elkezdeni, hanem már egy gyereknél, mert sok családnál nem a harmadik gyerek megszületése a kérdéses, hanem az elsőé. Valahogy úgy képzelném el, hogy első gyerekre járna x összegű adókedvezmény, két gyerekre az összeg másfélszerese, három gyerekre a kétszerese, négyre már csak ugyanannyi, mint háromra, öt gyerek fölött meg elvennék minden támogatást, mert ennyit már a saját szakállára vállaljon az ember (ikreknél persze kivételt tennék, mert arról nem tehet). Arányosabb lenne, mint a mostani "két gyerekig jelképes összeg, háromra meg sokkal több", mert lefogadom, hogy minden olyan családra, ahol az adókedvezmények miatt vállalták a harmadik gyereket, jut tíz olyan, ahol a hiánya miatt nem vállalták a másodikat...


A többkulcsos adót meg ha már nagyon szükségesnek tartjátok, legalább normális sávok legyenek, mert ha neked nem tetszik, hogy a százezerből arányban ugyanannyit adózol, mint én a négyszázból, akkor elhiheted, hogy nekem se tetszene, ha te kapnád az alacsonyabb kulcsot, én meg ugyanolyan kulccsal adóznék, mint aki három millát keres (a négyszáz bruttó még csak nem is különösebben kiemelkedő).

2016. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!