Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor annyira támogatja...

Orbán Viktor annyira támogatja a középosztályt, hogy magukra hagyja a szegényeket? Csak a középosztály, és a szegények nem fontosak?

Figyelt kérdés

KÉRLEK OLVASD EL FIGYELMESEN:


Fideszes vagyok, de egy valamit nem értek, és nehezen fogadok el. Orbán szavaiból és tetteiből arra lehet következtetni, mintha egy középosztálybeli fontosabb lenne, mint egy szegény. Meg kell nézni az intézkedéseit: Minden döntésével a jobban keresőket támogatja jobban, egy olyan rendszert alakított ki, ahol az az alapelv van, hogy minél többet keresel, annál jobban jársz.


Amikor Orbán a családok támogatásáról beszél, akkor úgy jön le, mintha neki csak a középosztálybeli lenne a fontos

család, a szegény meg kevésbé.


Ha megnézzük Orbán úr kommunikációját, akkor szinte mindig a középosztályról beszél, már-már úgy jön le, hogy

szegénynek lenni kellemetlen.


Na meg ha az átlag kereset nettó 150 körül van, akkor Orbán úr miért is segíti gőzerővel azokat, akik 300-600

ezer körül keresnek? A családi adókedvezmény esetében az átlagkereset három, négyszeresét kell keresned, hogy

maximálisan igénybe tudja venni az ember. Tehát még arról sincs szó, hogy az úgymond átlagembert támogatni.


Az egykulcsos adót meg a Fidesz anno ellenezte, most meg kiáll mellette, ez is érdekes. Tudom, hogy mindenkin

segíteni akar, tudom, hogy a jó szándék vezényli, de akkor nem kéne másképp kommunikálni?


Végezetül, ha Orbán úrnak az egyik gyereke éhezne, a másiknak meglenne mindene, kit segítene jobban? Szerintem

egyértelmű, akkor az országgal és lakóival miért másképp bánék?


1: Most akkor Orbán a félsóközéposztály kormánya?


2: Egy miniszterelnök tehet különbséget, ember és ember között?


3: Egy miniszterelnök elhanyagolhatja a szegényeket?


4: Jó az a politika, ahol mindig azok járnak a legjobban, akik a legtöbbet keresik?


5: Orbán úr szegény ellenes lenne?



2016. jan. 14. 21:54
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
64%

Az a probléma, hogy Ennyi erővel minden, magasabb jövedelmi szinten élő követelhetné azt, hogy ő egyedi elbírálást kapjon, mert az egymilliót kereső nem akar annyit vállalni, mint aki kétmilliót keres és így tovább... Véleményem szerint abba kellene belegondolni, hogy egy 100 ezres jövedelműnek ez a teher a megélhetését veszélyezteti. 400 fölött azért ilyen veszély már igen nehezen hihető, hogy fenyeget, még egyedülállóként is, ami ügye lassan büntetendő is lesz, ha előáll még pár nyomorult valami elmebeteg gondolattal...

Visszakanyarodva: 400 fölött már legfeljebb kényelmi dolgokról kell lemondani. Ha le kell.

2016. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy mindenkin

segíteni akar, tudom, hogy a jó szándék vezényli" - nem lehetsz ennyire naiv... -.-

2016. febr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
32%
Látom, a fidesz-kdnp ideirányíthatott egy kisebb sereg bérkattintgató / bérkommentelő szar tróger droidot, hogy az értelmes, igaz válaszokat írókat lenullaszázalékozzák!
2016. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez az ügy remélem jól érzékelteti még számodra is, hogy miféle ember valójában Orbán: [link]
2016. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Azt kellene eldönteni, hogy Magyarországon milyen gazdasági berendezkedés működik. Az egyik oldal szerint "vadkapitalizmus" a másik szerint meg a szocializmusra emlékeztető, baloldali gazdaságpolitika.
2016. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Orbán a nagytőkések lakája.


A középosztályt csak ideiglenesen, taktikai okokból támogatja, és csak annyira, amennyire a hatalma ezt megkívánja. Mindenki más "az árokba lesz rúgva". Naponta 200 ember szegényedik el.


Közben különszerződéseket kötnek a Coca-Cola-val, és támogatják a nyugati tőkét különféle adókedvezményekkel.

2016. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
56%

Tudom, hogy ez fáj nektek, de nem az a cél, hogy a szegény emberek tömegét növelje, hanem azokét, akik kitanultak egy normális szakmát, és a gyerekeiket is taníttatnák, tehát elmennének dolgozni, és nem a segélyért állnának sorba.

Én teljesen igazságosnak tartom a családi adózást, és a csok-ot is, habár szerintem a megvalósítás teljesen rossz.

Ahol én dolgozom kb 300.000 nettót keresünk. 1-2 gyereke van minden kollégámnak, és most komoly téma mindenkinél, hogy vállaljunk egy harmadikat. A faluban, ahol lakom, jómódúak az emberek, és mindenkinek van min. 3 gyereke. Szóval szerintem működik, és nem a megélhetési gyerekgyárosokat szeretnék ösztönözni ezzel.

2016. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Az átlagfizetés nettó 160, Te nettó 300-at keresel, akkor miről is beszélünk? nem vagy persze gazdag, de mert többet keresel nem kéne ilyen LEKEZELŐEN beszélni a keményen dolgozó kisemberekről!


Ne úgy állítsuk be, hogy itt mindenki 300 nettót keres, és vannak a kisebbségben lévő szegények, mert nem! Az ápolók, a tanárok, a tűzoltók 80-150 körül keresnek, és ez a többség! Rajtuk kell igazán segíteni!

2016. júl. 24. 23:35
 39/48 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy ez fáj nektek, de nem az a cél, hogy a szegény emberek tömegét növelje"


Akkor miért is nőtt a szegényréteg? Várom hamis válaszod.

2016. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
37%
Nem az a cél, hogy a minimálbéres szaporodjon. Ezt kéne megérteni. Az állam nem a jóságos Télapó, aki segít azokon, akik nem képesek magukon sem segíteni. Ezt kéne elfogadni, ez már nem a kommunizmus. Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.
2016. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!