Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A futballhuliganizmus az...

A futballhuliganizmus az európai keresztény kultúrát testesíti meg?

Figyelt kérdés
[link]
2016. jan. 15. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezt hívják párhuzamos logikának.


Épp annyira az iszlám része a utcán balhézás, mint a futballhuliganizmus a kereszténységé.


Semennyire.

2016. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Teljes mértékben.

Nekünk jelenleg is keresztény focista kormányunk van.

2016. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Köze sincs egymáshoz.
2016. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Objektíven nézve nyilván elismerem, hogy nem minden menekült agresszív állat. De az a gyanúm, hogy az index talán arra apellál, hogy a menekültek ellentéte Orbán aki szereti a focit, vagy nem tudom miért hozza össze ezt a két teljesen különálló jelenséget.


A különbségek:

-Futballhuliganizmus Törökországban és Albániában az egyik legnagyobb, amik muzulmán országok.


-80 évektől a 2000-es évek elejéig volt erős. Ma már nem jellemző annyi csapatnál, sok nagy csapat meccsére "selfiebotos" nézők járnak már, nem verekedős nézők.


-A futballhuligánok verik egymást meg a rendőröket, de nem tudok róla hogy nőket erőszakolnának! Egyik se jó, de akkor már inkább száz Lazio-Roma mint hogy a lányomat/anyámat/testvéremet megerőszakolják!


-Focihuligánok közt szélsőjobbosok, illetve szélsőbalosok vannak, pl. Olaszország összes derbije is ilyen alapon derbi, lásd: Lazio(jobb)-Roma(bal), Inter Milan (jobb) - AC Milan (bal), stb. Ők márpedig nem feltétlenül keresztyének, a szélsőbalosok még névleg sem.


-Illetve egy focimeccsen (már ahol még van huliganizmus) a B közép közepén egy kis csoport indítja a verekedéseket, nem mindenki aki kint van a meccsen.

2016. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amíg mindenki otthon huligánkodik és taperol addig rendben.

A mi huligánjaink nem mennek legalább világgá és forgatnak fel befogadó országokat, hanem ott érzik jól magukat ahol vannak. (ezt mondom úgy hogy nem vagyok focikedvelő)

2016. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem.


Az európai keresztyén kultúrát az európai keresztyénség testesíti meg. Ami pedig nem a huliganizmus.

2016. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Amíg mindenki otthon huligánkodik és taperol addig rendben.

A mi huligánjaink nem mennek legalább világgá és forgatnak fel befogadó országokat, hanem ott érzik jól magukat ahol vannak. (ezt mondom úgy hogy nem vagyok focikedvelő)"


Akkor gondolom meccsre se gyakran jársz, csak valami romantikus kép él benned arról hogy minden meccsen kopasz emberek egymást verik, és retteg az egész környék hogy mikor kerül rájuk a sor.

Mondjuk Fradival kapcsolatban (én fradista vagyok) eláruljam a valóságot? Nézők nagy része középkorú vagy nyugdíjas. Még szervezett / összehangolt szurkolás sincs, sőt egy petárda se durran, nemhogy huliganizmus lenne...

A 90-es és 2000-es évek eleje már elmúlt...

2016. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: én csak abból indulok ki hogy itt futballhuliganizmusról írnak. 20 éve voltam utoljára meccsen, akkor sem olyan nagyon mint egy fradi.


Azt tudom hogy németeknél amikor pl. Köln Karlsruhe meccs volt, azt hittem terrortámadás van, annyi rendőr volt a stadion körül. (szó szerint több száz)


De az egésszel csak azt akartam mondani, hogy ha van, ha nincs, ők a 90-es években sem kuncsorogták be magukat máshová, és kezdtek el ott randalírozni.

2016. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azok másodosztályú csapatok, nem? És amúgy jó volt a hangulat a német másodosztályban? :)
2016. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 4/9 Időpont ma 21:05


A riportalany hozta ezt a példát, nem az index.

2016. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!